Reklama

Niedziela Wrocławska

Miesiąc Rodziny

Adrianna Nawrot

Szereg atrakcji dla rodziców i dzieci, warsztaty i szkolenia – podsumowanie Miesiąca Rodziny we Wrocławiu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wrocławski Miesiąc Rodziny rozpoczął się 25 maja od Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami miasta. Jego celem było pokazanie, że rodzina jest optymalnym środowiskiem rozwoju człowieka oraz że mimo trudności, z jakimi dziś borykają się rodziny, mają w sobie siłę do działania. Marszowi towarzyszyło hasło: „Wybieram przyszłość. Wybieram rodzinę”. Tego samego dnia swoje święto, przypadające 26 maja, obchodziły mamy. Podczas pikniku zorganizowanego na Wyspie Słodowej miały możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych, a także odwiedzenia miasteczka urody, w którym specjaliści z salonu kosmetyczno-fryzjerskiego dzielili się z nimi cennymi radami. Na dzieci czekały atrakcje muzyczno-sportowe.

Wyspa Słodowa ponownie zamieniła się w rodzinne miejsce już 1 czerwca podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Jedną z głównych atrakcji tego dnia był wielopokoleniowy maraton zumby, a także bieg na orientację dla rodziców i dzieci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Miesiącu Rodziny nie brakowało sportu – 15 czerwca w ramach Dnia Bezpiecznej i Mobilnej Rodziny odbył się Wrocławski Rajd Przygodowy, w skład którego wchodziły trzy warianty trasy: piesza, rowerowa lub samochodowa. Po drodze na uczestników rajdów czekały zadania do wykonania i przeszkody, które należało pokonać.

Miesiąc Rodziny zakończył się świętowaniem Dnia Ojca w Parku Południowym.

Nie tylko od święta

Wrocław dba o rodziny przez cały rok, Miesiąc Rodziny jest dużą, ale nie jedyną akcją organizowaną w ramach projektu „Moja Rodzina”. Na portalu www.mojarodzina.wroclaw.pl na bieżąco umieszczane są informacje dotyczące szkoleń i warsztatów przeznaczonych dla rodziców i dzieci. Z okazji Miesiąca Rodziny przygotowano Wrocławski Informator Rodzinny, dostępny podczas pikników i wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Rodziny. Znaleźć w nim można wiele wskazówek z zakresu wsparcia rodzin w sferze zdrowia, rozwoju osobistego, zapobiegania ryzykownym zachowaniom. Informator jest także dostępny w wersji internetowej. Program warsztatów i szkoleń jest bardzo zróżnicowany. W strefie kobiet znalazły się zajęcia dotyczące komunikacji niewerbalnej, dla mam przewidziano szkolenie pomagające w przygotowaniu się do powrotu do pracy. Rodzice małych pociech mogli wybrać się na targi książek, czy też warsztaty rozwijające umiejętności czytania i pisania u dzieci. Dla rodziców borykających się z problemami wychowania nastolatków przeznaczono spotkania zatytułowane „Oswoić okres dorastania”, nad przebiegiem którego czuwały siostry boromeuszki. W projekt „Moja Rodzina” zaangażowanych jest wiele instytucji, mających na celu dobro rodziny.

Organizowane spotkania, warsztaty, pikniki są nie tylko pomocą dla rodzin, ale także okazją do pokazania, że wrocławskie rodziny to nie tylko rodziny zmagające się z kryzysem, lecz rodziny uśmiechnięte, zdrowe, otwarte na innych i szczęśliwe.

Podziel się:

Oceń:

2014-06-17 12:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Program „Rodzina 500+” krok po kroku

Kzenon/Fotolia.com

Od kwietnia 2016 r. rusza rządowy program „Rodzina 500+”, największy z dotychczasowych projektów prorodzinnych, którego zadaniem jest polepszenie standardu życia polskiej rodziny i zwiększenie dzietności. W Polsce rodzi się bowiem dramatycznie mało dzieci

Więcej ...

Przerażające! Aborterki na infolinii pomagają zabić dziecko w 5. miesiącu ciąży

2025-04-03 09:17

Adobe Stock

„Wiktoria” – pod takim fikcyjnym imieniem działaczka Fundacji Życie i Rodzina skontaktowała się z organizacją aborcyjną w celu sprawdzenia, jak wygląda działanie aborcyjnych przestępców. Zwróciła się z pytaniem, jak uzyskać aborcję. Doszło do wymiany e-maili, w których aborterki zażądały pieniędzy za tabletki poronne oraz sugerowano wyjazd do kliniki za granicę. Z kolei konsultantka na infolinii udzieliła porad, jak zabić dziecko w 5 miesiącu ciąży! Miała przy tym pełną świadomość, że doradza procedurę, która może skończyć się zagrożeniem życia także dla matki.

Więcej ...

Piękna i odpowiedzialna posługa

2025-04-03 23:32
Pielgrzymka szafarzy do Dębowca

s. Iwona Józefiak

Pielgrzymka szafarzy do Dębowca

W sobotę, 29 marca 2025 r., szafarze nadzwyczajni Komunii świętej posługujący w diecezji przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia. Wydarzenie odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła, które jest także Kościołem Jubileuszowym w roku 2025.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Co się dzieje z nami, kiedy umieramy?

Kościół

Co się dzieje z nami, kiedy umieramy?

Dwie siostry zakonne zabite przez uzbrojone gangi

Wiadomości

Dwie siostry zakonne zabite przez uzbrojone gangi

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Kościół

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Czy jestem pośród tych, którzy uwierzyli i zaufali...

Wiara

Czy jestem pośród tych, którzy uwierzyli i zaufali...

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi:

Wiara

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi: "Niech wszyscy...

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Kościół

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Kościół

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

O. Marcin Ciechanowski: Depresja. Czy potrzebujesz pomocy?

Wiara

O. Marcin Ciechanowski: Depresja. Czy potrzebujesz pomocy?

Panie! Ucz mnie wychodzić naprzeciw potrzebom bliźnich!

Wiara

Panie! Ucz mnie wychodzić naprzeciw potrzebom bliźnich!