Reklama

L.C.Nottaasen / Foter.com / CC BY

Zmarł generał paulistów

2014-09-14 17:23

pb / Rzym / KAI

Dziś rano zmarł nagle generał Towarzystwa Świętego Pawła, ks. Silvio Sassi - poinformował KAI ks. Bogusław Zeman, prowincjał paulistów w Polsce. Miał 65 lat. - Śmierć nastąpiła niespodziewanie i nie są jeszcze znane jej przyczyny - dodał ks. Zeman.

Ksiądz Silvio Sassi urodził się 10 lipca 1949 r., pierwszą profesję zakonną złożył 20 sierpnia 1967 r., a święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1977 r. Ukończył studia teologiczne w Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim „Seraphicum” w Rzymie. Studiował też m.in. na paryskiej Sorbonie (naukowe podstawy i teorie komunikowania) i w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Paryżu. Był wykładowcą etyki komunikowania w Instytucie Teologii Moralnej na rzymskiej Akademii Alfonsjańskiej. W 2004 r. podczas VIII Kapituły Generalnej Towarzystwa Świętego Pawła został wybrany przełożonym generalnym. Podczas kolejnej kapituły w 2010 r. powierzono mu tę funkcję na drugą kadencję.

Towarzystwo św. Pawła powstało w 1914 r. i było pierwszym zgromadzeniem Rodziny Świętego Pawła, założonej przez włoskiego kapłana, bł. Jakuba Alberione. Jego celem jest ewangelizacja za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Pauliści prowadzą ożywioną działalność wydawniczą na kilku kontynentach publikując Pismo Święte, książki, a także filmy, płyty, czasopisma, głównie za pośrednictwem własnego wydawnictwa Edycja Świętego Pawła.

Tagi:
odszedł do Pana

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

Myśląc z Wyszyńskim

Myśląc z Wyszyńskim

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem