Jesteśmy w półfinale!

Monika Kramorz

Polscy siatkarze pokonali Rosję w ostatnim meczu 3. rundy siatkarskich mistrzostw świata.

Stawką meczu był awans do półfinału. Nasi siatkarze byli w lepszej sytuacji, aby osiągnąc cel wystarczyło im wygrać 2 sety, natomiast Rosjanie musieli wygrać spotkanie 3:0 lub 3:1.

Pierwsza partia rozpoczęła sie od przewagi Polaków po dobrej zagrywce Drzyzgi. Prowadzenie, które osiągnęło w pewnym momencie nawet 6 punktów, pozostało niezagrożone. Set zakończył się wynikiem 25:22. Nasi zawodnicy świetnie grali blokiem i rzadko mylili sie w ataku.

W drugiej partii początkowo gra toczyła się punkt za punkt. Odskoczyliśmy rywalom na 4 punkty po zakończeniu pierwszej przerwy technicznej. Wtedy to pojedyńczym blokiem popisał się Wlazły, a Nowakowski zaserwował asa. Jednak na drugiej przerwie technicznej to Rosjanie prowadzili jednym punktem. Po powrocie na parkiet, ponownie dzięki świetnej zagrywce Nowakowskiego odzyskaliśmy trzypunktowe prowadzenie. Utrzymaliśmy je do końca tego seta, wygrywając 25:22. W tym momancie wywalczyliśmy sobie awans do pólfinału.

Do następnych dwóch partii nasi zawodnicy podeszli mocno rozluźnieni, natomiast Rosjanie poprawili swoją grę. Skutek był taki, że przegrywaliśmy je wyraźnie od początku, by ostatecznie ulec 21:25 i 22:25. Tie-break decydował o tym, które miejsce zajmiemy w swojej grupie, a tym samym z kim spotkamy się w walce o finał. W ostatniej partii wróciliśmy do swojej bardzo dobrej dyspozycji z początku meczu. Nasi zawodnicy od pierwszych piłek wywalczyli sobie bezpieczną przewagę, którą spokojnie utrzymali do końca meczu, wygrywając 15:11.

W sobotnim półfinale spotkamy się z Niemcami, natomiast Brazylia zagra z Francją. Drużyna Sbornej spotka się w meczu o 5. miejsce z Iranem.

2014-09-19 07:47

Mecz: Szwajcaria - Francja (Grupa A)

#PodcastUmajony (odcinek 4.): Oddaj długopis

2024-05-03 20:00

Mat. prasowy

Czy w oczach Maryi istnieją lepsze i gorsze życiorysy? Dlaczego warto Ją zaprosić we własny rodowód? I do jakiej właściwie rodziny Maryja wprowadza Jezusa? Zapraszamy na czwarty odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o tym, że przy Maryi każda historia może zakończyć się świętością.

Wielkopolskie lekcje pokory

2024-05-05 13:08

Archiwum TK Niedziela

Jeżdżąc teraz intensywnie po Wielkopolsce zawsze znajduję czas, aby choć na chwilę w różnych miejscowościach znaleźć się tam, gdzie czas płynie inaczej, bo w rytmie wieczności. Katolickie świątynie: niektóre jeszcze z zachowanymi elementami architektury romańskiej czy gotyckiej, inne pamiętające czasy baroku, wreszcie niektóre budowane w wieku XIX i później.

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?