Reklama

Cicha Noc

Niedziela łowicka 6/2003

Cicha Noc to tytuł tegorocznych jasełek, które wystawiały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy spotkanie opłatkowe, w którym biorą udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również nauczyciele i pracownicy obecnie pracujący, jak i ci, którzy są już na emeryturze. Honorowymi gośćmi są ks. dr Jacek Bereziński - proboszcz parafii Brzozów oraz przedstawiciele władz Gminy Iłów. Spotkania opłatkowe prowadzi nasz dyrektor mgr Andrzej Grabarek. Co roku staramy się przybliżyć historię narodzin Pana Jezusa w inny sposób. Inna też jest zawsze dekoracja sali.
W tym roku jasełka składały się z czterech aktów. Każdy akt grała inna klasa, by jak najwięcej uczniów mogło zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, a co najważniejsze - być blisko Pana Jezusa.
Łącznie wystąpiło 32 uczniów. Jasełka powtarzaliśmy w pierwszą niedzielę stycznia dla rodziców dzieci oraz dla lokalnej społeczności. Wszyscy oglądający bardzo wysoko ocenili nasz występ. Najbardziej podobała się scena pasterzy, gdzie Baca - Tomasz Trafalski przybliżył historię grzechu pierworodnego. Bardzo dobrze zagrał też swoją rolę Tomasz Staniaszek, który wystąpił w roli króla Heroda. Najśmieszniejszy jednak był pokaz chłopców z klasy piątej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności akrobatyczne. Wszyscy aktorzy byli trafnie dobrani do swoich ról. Nawet Maryja i Józef w swej delikatności dobrze ukazywali dobro i ciepło Bożych Rodziców. W miły nastrój wprowadzały kolędy, śpiewane przez wszystkich wykonawców. Mocniej zabiły nam serca, gdy swym cieniutkim głosem zaśpiewała Maryja - Karolina Jędrzejczyk kolędę Nie było miejsca dla Ciebie.
Ten rok obchodzimy jako rok ludzi niepełnosprawnych, dlatego też zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie. Dzieci chętnie skorzystały z naszego zaproszenia i obejrzały wystawiane jasełka.
Gościnnie wystąpiliśmy też w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie podczas spotkania opłatkowego emerytów gminy Iłów. Mali artyści podobali się oglądającym i zostali nagrodzeni gromkimi brawami i drobnymi upominkami, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Na tym nie koniec naszych występów. Mamy jeszcze zaproszenie do Domu Dziecka w Giżycach i do Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Jamnie.
Wszystkim życzymy dużo radości i pogody ducha, jaką my przeżywamy.

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej. Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

Więcej ...

Francja: episkopat krytykuje antyszczepionkowców

2021-07-25 10:50

Karol Porwich /Niedziela

Przeciwko wykorzystywaniu przez przeciwników szczepień symbolu żółtej Gwiazdy Dawida – utożsamianej z zagładą przez Niemców narodu żydowskiego zaprotestowało prezydium Konferencji Episkopatu Francji.

Więcej ...

20 lat pod opieką św. Anny

2021-07-25 15:32

Aleksandra Rudawska

W I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, wierni z Milicza i okolicznych miejscowości przybyli na odpust ku czci babci Pana Jezusa - św. Anny

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Znak obecności Pana

Wiara

Znak obecności Pana

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Święci i błogosławieni

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania