Reklama

Zaproszenie

26 września 2015 konferencja w „Niedzieli”, wystawa na Jasnej Górze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Fundacja „Jeden z nas”, Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” oraz Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zapraszają na konferencję towarzyszącą otwarciu wystawy pt. „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre”.

Konferencja poprzedzi otwarcie wystawy i rozpocznie się o godz. 11 w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie (ul. 3 Maja 12). Udział w niej wezmą: Marek Jurek – poseł do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), Anna Rachwalska – wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” oraz Jakub Bałtroszewicz – sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „Jeden z nas”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po zakończeniu konferencji o godz. 13.30 w auli o. Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, która w tym dniu będzie miała swoją premierę w Polsce. W marcu br. gościła w europarlamencie i od tego czasu odwiedza różne miasta Europy. Częstochowa jest pierwszym polskim miastem, w którym będzie można obejrzeć tę ekspozycję.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski oraz o. Marian Waligóra – przeor Jasnej Góry.

Uczestnicy spotkania w auli „Niedzieli” będą mieli możliwość osobistej rozmowy z prelegentami oraz uzyskania informacji o tym, w jaki sposób pomagać małżeństwom borykającym się z problemem niepłodności.

Podczas spotkania będzie można również zakupić wydany w tym roku „Przewodnik. Bioetyka dla młodych” (w promocyjnej cenie). Publikacja ta – zbiór rzetelnych odpowiedzi na wiele pytań dotyczących kwestii życia – stanowi kompendium wiedzy, które pomoże zrozumieć współczesne kwestie bioetyczne.

Podziel się:

Oceń:

2015-09-15 13:13

Wybrane dla Ciebie

Tłumy wiernych w ulicznej Drodze Krzyżowej w Radomiu. Liczbę uczestników oszacowano na 1500 osób

2025-04-14 09:41
Uliczna Droga Krzyżowa w Radomiu

facebook.com/bpmsolarczyk

Uliczna Droga Krzyżowa w Radomiu

Ulicami Radomia przeszła w niedzielę wieczorem Droga Krzyżowa. Wierni przeszli od kościoła farnego do katedry. Niesiono krzyż, który jest wierną kopią symbolu ŚDM.

Więcej ...

Czemu my także musimy akceptować cierpienie w naszym życiu?

2025-04-13 20:56

Karol Porwich/Niedziela

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? W Wielkim Tygodniu odpowiedź na pytanie - czemu my także musimy akceptować cierpienie w naszym życiu?

Więcej ...

Najpobożniejsza dziewczyna w parafii - bł. Karolina Kózkówna

2025-04-14 21:04
Bł. Karolina Kózkówna

Mat.prasowy

Bł. Karolina Kózkówna

Zgłębiając publikowane teksty kaznodziejskie o bł. Karolinie Kózce, można dojść do stwierdzenia, że niejednokrotnie głosiciele starali się w swoich kazaniach znaleźć klucz albo klucze w postaci słów, określeń, wyrażeń, które stawały się zwornikami w przybliżaniu postaci błogosławionej, jej życia i drogi do świętości. Niewątpliwie takimi słowami, wyrażeniami-kluczami opisującymi bł. Karolinę Kózkę są wielorakie tytuły, jakie ją charakteryzują.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł biskup Piotr Turzyński

Kościół

Zmarł biskup Piotr Turzyński

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Czy Żydzi są winni śmierci Jezusa?

Wiara

Czy Żydzi są winni śmierci Jezusa?

Rewolucyjny dokument Watykanu? Pokazujemy prawdę

Kościół

Rewolucyjny dokument Watykanu? Pokazujemy prawdę

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kościół

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Wiadomości

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży