Reklama

Serwis kościelny

Tomaszów Lubelski

W ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan oddział Akcji Katolickiej przy parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny zorganizował Dni Dialogu.
Od 17 do 26 stycznia br. odbywały się nabożeństwa i Msze św. ekumeniczne, dyskusje panelowe, projekcje filmów dokumentalnych, wieczory poezji i spotkania z twórcami. O zagadnieniach ekumenizmu dyskutowali m.in. ks. Tadeusz Isakiewicz-Zalewski, duszpasterz Ormian w Polsce, ks. Michał Maciołek, dyrektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Witold Charkiewicz, proboszcz parafii prawosławnej w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim oraz Adam Kulik, twórca wielu filmów poświęconych różnym religiom.
Dni Dialogu odbywały się pod patronatem Katolickiego Radia Zamość.

Zamość-Lipsko

19 stycznia br. w zamojskim Domu Kultury miał miejsce koncert chórów polonijnych z Białorusi i Ukrainy. Występ odbył się w ramach VI Chóralnych Spotkań Kolędowych.
Rodacy ze Wschodu koncertowali również w kościele parafialnym w Lipsku k. Zamościa. Koncert zorganizował miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Biłgoraj

Spotkanie opłatkowe z udziałem bp. Mariusza Leszczyńskiego odbyło się 23 stycznia br. w Warsztacie Terapii Zajęciowej. W spotkaniu uczestniczyło 45 podopiecznych warsztatu.

Reklama

Tarnogród

XXVIII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych odbywał się od 31 stycznia do 2 lutego br. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.
Podczas sejmiku zaprezentowało się 16 zespołów z kilku województw. Imprezie towarzyszyły: zajęcia warsztatowe, wystawy oraz kiermasze wydawnictw regionalnych.
Organizatorami sejmiku byli: Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury i burmistrz Tarnogrodu.

Zamość

Z inicjatywy: parafii pw. św. Michała Archanioła, Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Caritas diecezjalnej, PCK i Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu zorganizowano integracyjną zabawę choinkową. Spotkanie miało miejsce 25 stycznia br. w Centrum Pastoralnym przy parafii św. Michała Archanioła.

Stowarzyszenie Inteligencji Katolickiej zorganizowało spotkanie z Marią Wilczek, prezesem Polskiego Związku Kobiet Katolickich. Spotkanie miało miejsce w kościele Matki Bożej Królowej Polski 25 stycznia br.

Reklama

Od 29-31 stycznia br. przy kościele Matki Bożej Królowej Polski odbywał się "Kurs Filipa", zorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji.

Nowosiółki

6 stycznia br. uczniowie miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowali bożonarodzeniowe jasełka. Przedstawienie miało miejsce w kościele parafialnym.

21 stycznia br. po ciężkiej chorobie zmarł ks. Stanisław Jan Dudziński.
Ks. Stanisław Dudziński urodził się 28 grudnia 1952 r. w Tomaszowie Lubelskim. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bp. Bolesława Pylaka 18 czerwca 1978r. w Lublinie. Pracował m.in. w Lubartowie, Trawnikach, Oleśnikach, Zwierzyńcu. Od 15 maja 1987r. był proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa w Jarczowie. Pogrzeb ks. Stanisława Dudzińskiego odbył się 24 stycznia br. w Jarczowie.

Wybrane dla Ciebie

Franciszek na Mszy Wieczerzy Pańskiej: Eucharystia i służba warunkiem wejścia do królestwa Bożego

2020-04-09 21:23

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO / POOL

Warunkiem wejścia do królestwa Bożego jest przyjmowanie Eucharystii i służba - mówił papież Franciszek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej. Odprawił ją przy ołtarzu katedry w bazylice św. Piotra w Watykanie. Z racji koronawirusa nie było w tym roku obrzędu umycia stóp, ani końcowej procesji z Najświętszym Sakramentem do kaplicy, zwanej Ciemnicą, gdzie zwyczajowo jest on przechowywany do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

Więcej ...

Włochy: ksiądz symbolicznie "umył" stopy pracownikom służby zdrowia

2020-04-10 14:25

Adobe Stock

W czasie wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej włoski duchowny symbolicznie "umył" stopy pracownikom służby zdrowia, będących na pierwszej linii walki z koronawirusem.

Więcej ...

Reklama

#ODKUPIENI

Projekt Niedzieli na Wielki Post

#ODKUPIENI

Najpopularniejsze

Małopolskie: Brak podejrzenia przestępstwa ws. śmierci...

Kościół

Małopolskie: Brak podejrzenia przestępstwa ws. śmierci...

Co z postem w Wielką Sobotę?

Co z postem w Wielką Sobotę?

Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry

Kościół

Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry

Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB

Niedziela Małopolska

Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB

Ostre: interwencja policji w sprawie zbyt dużej liczby...

Polska

Ostre: interwencja policji w sprawie zbyt dużej liczby...

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Wielki Post

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Jak przeżywać Wielki Tydzień

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień

Ponad 100 tys. osób codziennie modli się różańcem...

Kościół

Ponad 100 tys. osób codziennie modli się różańcem...

Lublin: terapia innowacyjna u pacjentów z COVID-19...

Zdrowie

Lublin: terapia innowacyjna u pacjentów z COVID-19...