Reklama

Wiadomości z diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ferie to czas wyjazdu dzieci na zimowy wypoczynek. Jak co roku takie wyjazdy są licznie organizowane przez parafie. Dla dzieci, które pozostają w swoich domach, są przygotowywane inne ciekawe oferty. Miejska Biblioteka w Łowiczu, oddział dla dzieci na osiedlu Bratkowice, codziennie w ciągu całych ferii zapraszała dzieci, by przychodziły i próbowały "wypowiadać się w dowolnej formie plastycznej". Biblioteka zapewniała kartony, kredki, kredę i plastelinę. W dniach od 28 stycznia do 7 lutego Miejska Biblioteka prowadziła dla dzieci zajęcia pt. Nasz dom - Europa. We wtorki odbywały się zajęcia na temat ulubionego bohatera literackiego, w czasie których pracownicy czytali dzieciom głośno fragmenty wybranych dzieł literatury dziecięcej i młodzieżowej autorów krajów Unii Europejskiej (w nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom"). Po wysłuchaniu tekstów dzieci w dowolnej formie plastycznej mogły wyrazić swoje uczucia. W środy prowadzony był konkurs wiedzy pt. Ile wiem o krajach Unii Europejskiej, a pracownicy Filii prezentowali informacje o krajach Unii z wykorzystaniem źródeł, znajdujących się w Bibliotece (książki, czasopisma, mapy, Internet). W czwartki przed dziećmi otwierało się Okienko na świat, czyli mogły zdobywać umiejętności korzystania z Internetu i brać udział w zgadywankach literackich dla dzieci, zgaduj-zgadulach i łamigłówkach podczas zajęć pt. W bibliotece można się bawić. Bardzo atrakcyjne były także piątki, bo wtedy w "Kuchni pełnej cudów" dzieci przygotowywały z prowadzącymi proste potrawy krajów Unii Europejskiej. Wszystkie prace plastyczne, wykonane przez uczestników, prezentowane są na wystawie w Bibliotece.

Także Radio PLUS "Między Łodzią a Warszawą" złożyło uczniom wszystkich szkół diecezji łowickiej, a także podopiecznym Domów Kultury propozycję ciekawego spędzenia tegorocznych ferii zimowych, organizując "Drzwi otwarte Radia PLUS". Codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.30 do 12.00, młodzież mogła zwiedzać studia emisyjne i nagraniowe, pokój pracy redaktorów itd. Najczęściej przewodnikiem dla młodych gości był Paweł Skumiał - pracownik techniczny radia, który pokazywał, w jaki sposób funkcjonuje radio i - wspomagany przez kolegów redaktorów - opowiadał o tajnikach pracy dziennikarzy, specjalistów reklamy itd. Dodatkowo radiowcy przygotowali dla młodzieży jeszcze jedną ciekawą propozycję: każda grupa zwiedzających mogła zaprezentować się na antenie! Uczniowie mieli możliwość nagrać przygotowane przez siebie wystąpienia w dowolnej formie, a nagrania te były emitowane w czasie ferii codziennie o godz. 15.30, w ramach programów feryjnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Istotą kapłaństwa jest składanie ofiary

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 14, 22-25.

Więcej ...

Jasna Góra: „by nie bali się pająków i wojen” - dzieci o misjach i misjonarzach podczas gali konkursu „Mój szkolny kolega z misji"

2024-05-22 17:42

Jasna Góra/Facebook

By lepiej zrozumieć świat, obudzić ducha solidarności, zobaczyć piękno i różnorodność Kościoła - to cel ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji” adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Dziś na Jasnej Górze odbyła się gala laureatów 23. jego edycji, której tematem było: „Świat potrzebuje misjonarzy”. Dzieci wspólnie z bp. Janem Piotrowskim, przewodniczącym Komisji KEP ds. Misji modliły się za wszystkich niosących Dobrą Nowinę Chrystusa na krańce ziemi. Organizatorem konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” we współpracy z dyrektorami i nauczycielami.

Więcej ...

COMECE o przekształceniu kościoła w meczet w Turcji: cios dla dialogu międzyreligijnego

2024-05-23 20:39

Adobe Stock

Kolejnym poważnym ciosem dla dialogu międzyreligijnego nazwała Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) niedawne przekształcenie w meczet byłego kościoła Najświętszego Zbawiciela na Chorze w Stambule. Sekretarz generalny COMECE ks. Manuel Barrios Prieto oświadczył, że decyzja władz Turcji „stanowi kolejny krok w kierunku osłabienia historycznych korzeni obecności chrześcijan w tym kraju” i „utrudni współżycie religijne” wśród jego mieszkańców. „W rezultacie, wszelkie inicjatywy dotyczące dialogu międzyreligijnego, które są promowane przez władze kraju, nieuchronnie stracą na wiarygodności” - stwierdził hiszpański duchowny.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Istotą kapłaństwa jest składanie ofiary

Wiara

Istotą kapłaństwa jest składanie ofiary

Kraków: Aktorka Anna Dymna zostanie honorową obywatelką...

Wiadomości

Kraków: Aktorka Anna Dymna zostanie honorową obywatelką...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kto przeprosi panią Annę?

Wiadomości

Kto przeprosi panią Annę?

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania