Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych. "RAZEM" na Wielki Post

Wspólnota RAZEM z Wałbrzycha zaprasza do wielkopostnego challengu modlitwy

Archiwum prywatne

Wspólnota RAZEM z Wałbrzycha zaprasza do wielkopostnego challengu modlitwy

W świecie, w którym młodzi często słyszą, że wiara jest sprawą prywatną, wałbrzyska młodzież postanowiła przeżyć Wielki Post publicznie i razem.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP wspólnota młodzieżowa RAZEM, działająca pod opieką ks. Bartosza Kocura, zainicjowała „Challenge na Wielki Post”. To propozycja duchowej drogi od Środy Popielcowej aż do Wielkiej Soboty. Na każdy dzień młodzi przygotowali konkretną modlitwę: krótką, prostą, ale prowadzącą w głąb relacji z Bogiem.

- Pomysł zrodził się z obserwacji codzienności. Pośpiech, nadmiar bodźców, ciągłe tłumaczenie się brakiem czasu sprawiają, że modlitwa bywa spychana na margines. Wielkopostny challenge ma pomóc w powrocie do regularnej modlitwy, kilku minut dziennie, które mogą stać się przestrzenią ciszy i spotkania z Chrystusem – wyjaśniał opiekun młodzieży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Choć modlitwy odmawiane są indywidualnie, uczestników łączy świadomość wspólnej drogi. Tego samego dnia sięgają po te same słowa i intencje, budując duchową więź. To doświadczenie wspólnoty, które szczególnie mocno wybrzmiewa w czasie przygotowania do Świąt Zmartwychwstania.

- Dla wielu może to być impuls do głębszego przeżycia sakramentu pokuty, większej wrażliwości na drugiego człowieka i odkrycia sensu postu, modlitwy oraz jałmużny. To również czytelne świadectwo wiary młodych, którzy nie tylko chcą wzrastać, ale zapraszają do tej drogi innych – dodał kapłan.

Plansze z codziennymi modlitwami dostępne są w parafii na Piaskowej Górze. Wystarczy kilka minut i otwarte serce, by Wielki Post stał się czasem realnej przemiany.

Podziel się:

Oceń:

+4 0
2026-02-16 23:28

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych: Miasto wspiera zabytkowe świątynie

Trzy wałbrzyskie świątynie objęte miejską dotacją

Archiwum prywatne

Trzy wałbrzyskie świątynie objęte miejską dotacją

Wałbrzyski samorząd przeznaczył miejskie środki w kwocie pół miliona złotych na konkretne prace ratunkowe i konserwatorskie w trzech historycznych kościołach.

Więcej ...

Niemcy: Sprawca ataku w Berlinie zastrzelony przez policję

2026-07-27 07:04

PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Podejrzany o przeprowadzenie ataku podczas berlińskiej Parady Równości został zastrzelony podczas policyjnej operacji na terenie ogródków działkowych w berlińskiej dzielnicy Spandau – poinformowały w niedzielę władze Berlina i niemiecka policja.

Więcej ...

Daniel Obajtek stanie przed prokuraturą za... sprzeciw wobec ataku na św. Jana Pawła II

2026-07-27 12:17

Daniel Obajtek x.com

Europoseł Daniel Obajtek stanie jutro przed prokuraturą za obronę uczuć religijnych. Aby go wesprzeć, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, wzywa do dużej manifestacji przed prokuraturą - informuje portal Radia Maryja.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych

Wiara

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych

Niemcy: kobieta, która zginęła w ataku w Berlinie to...

Wiadomości

Niemcy: kobieta, która zginęła w ataku w Berlinie to...

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Komunikat wz. z wydarzeniem

Kościół

Komunikat wz. z wydarzeniem "Dominikański Tydzień...

Oświadczenie Ruchu Wojowników Maryi

Kościół

Oświadczenie Ruchu Wojowników Maryi

Słowo metropolity gdańskiego nt. korzystania z posługi...

Kościół

Słowo metropolity gdańskiego nt. korzystania z posługi...

Japonia: Na rynek trafiły „ludzkie lodówki” - kabiny...

Wiadomości

Japonia: Na rynek trafiły „ludzkie lodówki” - kabiny...

Częstochowa: występ satanistycznej grupy odwołany po...

Wiadomości

Częstochowa: występ satanistycznej grupy odwołany po...

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.