Reklama

Ks. Piotr Jarosiewicz
Ks. Czesław Banaszkiewicz - świadek życia błogosławionego kapłana

Łochów

Wystawa fotograficzna o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

2015-11-10 12:09

Ks. Piotr Jarosiewicz
Edycja podlaska 46/2015, str. 7

W poniedziałek 19 października, w 31. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w łochowskiej parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przybyli wierni mogli uczestniczyć w Mszy św., podczas której słowo Boże wygłosił ks. Czesław Banaszkiewicz – świadek życia błogosławionego kapłana. Zachęcał on nie tylko do modlitwy o rychłą kanonizację ks. Jerzego, ale przede wszystkim do tego, co całym życiem głosił sługa Boży: „By zło dobrem zwyciężać”, by umieć przeciwstawić się wszystkiemu, co nie prowadzi do Boga. Kustosz i świadek dzielił się też tym, jak wyglądało codzienne życie błogosławionego, jego kapłaństwo i rozmiłowanie w Bogu.

Po wspólnej Eucharystii poseł Arkadiusz Czartoryski w prezentacji multimedialnej przybliżył wiernym życie, powołanie, czas seminarium oraz śmierć i kult ks. Jerzego. Następnie modliliśmy się, odmawiając Różaniec i prosząc jednocześnie, by za przyczyną męczennika za prawdę Bóg prowadził nasz kraj i naszą Ojczyznę ku prawdzie jedynej, jaką jest On sam. W trakcie dzięki staraniom ks. Czesława Banaszkiewicza była możliwość oddania czci Bogu przez ucałowanie relikwii ks. Jerzego.

Reklama

Po wspólnej Eucharystii i nabożeństwie różańcowym Arkadiusz Czartoryski oraz Maria Koc pomodlili się oraz złożyli wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej śmierć wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Następnie z inicjatywy wyżej wymienionych osób została otwarta wystawa fotograficzna pt. „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko”. Po otwarciu głos zabrały osoby, które co miesiąc pełnią dyżury przy grobie błogosławionego – Stanisław Owsianka i Sylwester Klimek z parafii Kamionna. Warto zaznaczyć, że wystawa trafi jeszcze do szkół łochowskich, by młode pokolenie mogło na chwilę zatrzymać się i usłyszeć to, co często przemilczane, zapomniane, „by każdego dnia zło dobrem zwyciężać”...

Tagi:
wystawa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

W siedem dni 1000 km!

W siedem dni 1000 km!

Babcia pątniczka

Babcia pątniczka

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej trwa

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej trwa

"Babcia pątniczka"

Między zawierzeniem a wyprawką

Między zawierzeniem a wyprawką

Przegląd nr 34/2019

Przegląd nr 34/2019

Wieluń pielgrzymuje na Jasną Górę

Wieluń pielgrzymuje na Jasną Górę

Parafia jest matką

Parafia jest matką

Pasterska wizyta

Pasterska wizyta

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem