Reklama

Ks. Piotr Jarosiewicz
Ks. Czesław Banaszkiewicz - świadek życia błogosławionego kapłana

Łochów

Wystawa fotograficzna o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

2015-11-10 12:09

Ks. Piotr Jarosiewicz
Edycja podlaska 46/2015, str. 7

W poniedziałek 19 października, w 31. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w łochowskiej parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przybyli wierni mogli uczestniczyć w Mszy św., podczas której słowo Boże wygłosił ks. Czesław Banaszkiewicz – świadek życia błogosławionego kapłana. Zachęcał on nie tylko do modlitwy o rychłą kanonizację ks. Jerzego, ale przede wszystkim do tego, co całym życiem głosił sługa Boży: „By zło dobrem zwyciężać”, by umieć przeciwstawić się wszystkiemu, co nie prowadzi do Boga. Kustosz i świadek dzielił się też tym, jak wyglądało codzienne życie błogosławionego, jego kapłaństwo i rozmiłowanie w Bogu.

Po wspólnej Eucharystii poseł Arkadiusz Czartoryski w prezentacji multimedialnej przybliżył wiernym życie, powołanie, czas seminarium oraz śmierć i kult ks. Jerzego. Następnie modliliśmy się, odmawiając Różaniec i prosząc jednocześnie, by za przyczyną męczennika za prawdę Bóg prowadził nasz kraj i naszą Ojczyznę ku prawdzie jedynej, jaką jest On sam. W trakcie dzięki staraniom ks. Czesława Banaszkiewicza była możliwość oddania czci Bogu przez ucałowanie relikwii ks. Jerzego.

Reklama

Po wspólnej Eucharystii i nabożeństwie różańcowym Arkadiusz Czartoryski oraz Maria Koc pomodlili się oraz złożyli wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej śmierć wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Następnie z inicjatywy wyżej wymienionych osób została otwarta wystawa fotograficzna pt. „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko”. Po otwarciu głos zabrały osoby, które co miesiąc pełnią dyżury przy grobie błogosławionego – Stanisław Owsianka i Sylwester Klimek z parafii Kamionna. Warto zaznaczyć, że wystawa trafi jeszcze do szkół łochowskich, by młode pokolenie mogło na chwilę zatrzymać się i usłyszeć to, co często przemilczane, zapomniane, „by każdego dnia zło dobrem zwyciężać”...

Tagi:
wystawa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Milsko: dzień skupienia dla oaz dorosłych (19 października 2019)

Milsko: dzień skupienia dla oaz dorosłych (19 października 2019)

Dzień Służby Zdrowia we Wrocławiu

Dzień Służby Zdrowia we Wrocławiu

35. rocznica śmierci ks. Popiełuszki

35. rocznica śmierci ks. Popiełuszki

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem