Reklama

U Patryka jest świetlica

Sportowa świetlica działa w parafii św. Patryka na Wildze. Dzięki temu dzieci nie nudziły się w zimowe ferie. Mogą tu przychodzić codziennie, aby pograć w tenisa czy w bilard.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Świetlica była pomysłem starszych ministrantów. Po zakończeniu budowy kościoła okazało się, że są jeszcze niewykorzystane sale w pomieszczeniach parafialnych. W ubiegłym roku zagospodarowano salę o powierzchni 150 metrów. Trzy stoły zakupili ministranci ze swoich oszczędności. Parafianie na prośbę proboszcza ks. prałata Wojciecha Zdziebłowskiego ofiarowali dla młodzieży to, co każdy mógł: gry planszowe, elektryczne organy. Początkowo ze świetlicy korzystali ministranci, a potem krąg zainteresowanych poszerzył się o bielanki, harcerzy, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zaczęli przychodzić także dorośli.
Ministranci wpadli na pomysł, aby zakupić stół bilardowy do świetlicy. - Na nowy zakup przeznaczyli ofiary za wodę święconą, którą przygotowali dla wiernych przed Wielkanocą - mówi opiekujący się ministrantami o. Romuald Kszuk z Instytutu Ojców Szensztackich. Dzięki życzliwości miejscowego proboszcza i pomocy panów z "Totus Tuus" przygotowano drugą salę o powierzchni 80 metrów. Świetlica udostępniona jest od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. w godz. 18.30-20.30. Ministranci i bielanki korzystają ze świetlicy za darmo. Pozostałe osoby płacą za wstęp symboliczną złotówkę, aby fundusze mogły pokryć amortyzację sprzętu.
W czasie zimowych ferii świetlica pracowała na dwie zmiany. Rano zajęcia pod okiem pedagogów i rodziców ministrantów miały młodsze dzieci, po południu dzieci starsze. Odbyły się trzy turnieje: w ping-ponga, bilarda oraz tzw. "piłkarzyki". Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, szkoły ponadpostawowe, old-boye - czyli grupa od 24. roku życia wzwyż. W ping-ponga o tytuł mistrza parafii zmierzyło się 58 zawodników. Zawody sędziował m.in. Robert Kosiński z Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
W ferie ze świetlicy korzystało ok. 100 osób dziennie. Poza feriami przychodzi dziennie ok. 30 osób. Świetlica wymaga jeszcze modernizacji. Brakuje np. parkietu. Jak głośno marzy o. Kszuk, może znajdą się sponsorzy, którzy będą Mchcieli wspomóc świetlicę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

Więcej ...

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Więcej ...

Pierwsza rocznica pontyfikatu Leona XIV

2026-05-07 11:32

Vatican Media

Papież Leon XIV 8 maja obchodzi 1. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Wiadomość o decyzji Kolegium Kardynalskie o wyborze na papieża podał o godzinie 19.15. kardynał-protodiakon Dominique Mamberti z Francji wypowiadając tradycyjną formułę „Habemus papam!” (Mamy papieża) ze środkowego balkonu fasady bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które mówi „tak”

Wiara

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które mówi „tak”

Majowe podróże z Maryją: Sanok - Matka Boża Pocieszenia...

Kościół

Majowe podróże z Maryją: Sanok - Matka Boża Pocieszenia...

Atak na zakonnicę w Bielsku Podlaskim. Napastnik zerwał...

Wiadomości

Atak na zakonnicę w Bielsku Podlaskim. Napastnik zerwał...

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Wiara

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kościół

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kościół

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kościół

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

Kościół

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej