Podczas przejazdu przez Stany Zjednoczone Ikona Częstochowska odwiedziła ok. 200 miejscowości w 47 stanach. Zatrzymała się w 10 sanktuariach, 16 katedrach, 6 bazylikach, 6 kościołach greckokatolickich, 250 parafiach rzymskokatolickich oraz 18 cerkwiach prawosławnych. Przeszła w procesji Strefą Zero w Nowym Jorku oraz pod kanadyjskim parlamentem w Ottawie. Wizytowała także liczne zakony, domy dla samotnych matek, ośrodki dla seniorów i hospicja oraz towarzyszyła modlitwie przed wieloma placówkami aborcyjnymi, z których kilkanaście już zamknięto. - Wiele dzieci zostało uratowanych. Była nawet w kanadyjskim więzieniu. Pielgrzymce patronował światowy ruch obrony życia Human Life International – informuje Ewa Kowalewska, międzynarodowy koordynator peregrynacji
Główne uroczystości wieńczącę peregrynację w Ameryce Północnej odbędą się 1 listopada w prowadzonej przez księży chrystusowców Polskiej Misji Pastoralnej Matki Bożej Częstochowskiej w Phoenix, stolicy stanu Arizona. Mszy św. polowej będzie przewodniczył o. Jacek Buda OP. Spodziewany jest przyjazd tysięcy wiernych z całego stanu Arizona oraz kilku sąsiednich. Czuwanie i adoracja będą trwały przez całą noc.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Podczas tych uroczystości ks. Peter West - wiceprezydent Human Life International ds. Misji, który przez 14 miesięcy pełnił funkcję kustosza i koordynatora pielgrzymki w Ameryce Północnej, przekaże opiekę nad Ikoną ks. Jamesowi Heyd, który jest duszpasterzem środowisk latynoskich oraz znanym obrońcą życia, aby poprowadził dalszą pielgrzymkę Czarnej Madonny do Meksyku.
Po zakończeniu uroczystości w Phoenix Ikona pojedzie do Chicago, gdzie w ramach preludium pielgrzymki do Meksyku w dniach od 8 do 28 listopada będzie odwiedzała parafie, które prowadzą duszpasterstwo dla licznie tam mieszkających osób pochodzenia latynoskiego, głównie meksykańskiego. Z pewnością przyłączą się też Polacy.
W dniu 28 listopada Czarna Madonna wyruszy do Meksyku, gdzie odwiedzi dziewięć głównych miast, a we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe 12 grudnia nastąpi historyczna wizyta peregrynującej Ikony Częstochowskiej w stolicy w najsławniejszym sanktuarium maryjnym Ameryki, gdzie znajduje się nie uczyniony ludzką ręką wizerunek Maryi – Morenity z Tepeyac – na tilmie św. Juana Diego.
Cała trasa łącznie peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” w I i II etapie wynosi już ok. 150 tys. km. I etap od Władywostoku do Fatimy liczył 65 tys. km. II etap przez Amerykę Północną to ok. 85 tys. Peregrynacja rozpoczęła się w 28 stycznia 2012 roku poświęceniem Ikony przeznaczonej do peregrynacji na Jasnej Górze oraz przyłożeniem jej do oryginału i cały czas trwa.
ww.odoceanudooceanu.pl