Reklama

Paweł Wysoki

Życie jest bezcenne

2016-05-12 09:29

Urszula Buglewicz
Edycja lubelska 20/2016, str. 1

W niedzielę 15 maja ulicami Lublina po raz kolejny przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku towarzyszyć mu będzie hasło: „Każde życie jest bezcenne”

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 na placu przy kościele Akademickim KUL. Na „Scenie Pełnej Życia” wystąpią m.in. Orkiestra Dęta Gminy Końskowola, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, schola „Chór Aniołków” oraz chór „Andantino” ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie. Artystyczne prezentacje zostaną wzbogacone świadectwami rodzin i osób niepełnosprawnych. Ponadto zaplanowano konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. na temat nauczania Kościoła o ochronie życia, plastyczny i historyczny o 1050. rocznicy Chrztu Polski) oraz gry i zabawy prowadzone przez animatorów z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. O godz. 16 pod eskortą Policji oraz Legii Akademickiej KUL w kierunku archikatedry lubelskiej wyruszy marsz życia (Aleje Racławickie, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska). Na zakończenie o godz. 17 odbędzie się Msza św. celebrowana pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla.

Celem marszu jest chęć zwrócenia uwagi społeczeństwa na rolę wartości rodzinnych i szacunku do życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Przypominamy wspólnie, że wartości te są niepodważalnym fundamentem ładu społecznego. Upominamy się o pomoc i ochronę dzieci, o których Jan Paweł II pisał w encyklice „Evangelium vitae”, że tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona nawet tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błagalne kwilenie i płacz. W przebieg marszu zaangażowało się wiele osób, a także organizacji. Współorganizatorami wydarzenia są: Centrum Jana Pawła II, Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Ruch Światło-Życie, „Civitas Christiana” oddział w Lublinie, Fundacja Rozwoju KUL, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz środowiska akademickie UMCS i KUL.

Tagi:
marsz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Częstochowa. Zakończenie XXII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym

Częstochowa. Zakończenie XXII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów...

XXII Mistrzostwa w tenisie stołowym

XXII Mistrzostwa w tenisie stołowym

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem