Reklama

Niedziela Małopolska

Stryszawa

Czuwali na Wzgórzu Miłosierdzia

Kościół potrzebuje rozpalonych chrześcijan – mówił o. Krzysztof
Czerwionka CR do czuwających na Wzgórzu Miłosierdzia

Małgorzata Czekaj

Kościół potrzebuje rozpalonych chrześcijan – mówił o. Krzysztof Czerwionka CR do czuwających na Wzgórzu Miłosierdzia

Najważniejsze jest pragnienie Jezusa i to, abyśmy mieli serca żyjące i otwarte – powiedział o. Krzysztof Czerwionka CR, misjonarz miłosierdzia i pasterz wspólnoty Galilea podczas czuwania w wigilię zesłania Ducha Świętego. Kapłan przestrzegł, że życie bez Ducha Świętego może prowadzić do zimnego moralizmu, a w konsekwencji do pychy duchowej. – Pragnij Boga żywego – zachęcał o. Krzysztof i dodawał: – Proś, byś był Mu uległy, byś umiała słuchać. Jeśli w jakichś miejscach czujesz, że jesteś osobą przygaszoną i przewrażliwioną, a przez to narzekającą i skoncentrowaną na sobie, przyzywaj Ducha Świętego, aby cię odnowił, pocieszył, przemienił. Duch Święty dotyka ran, aby je uleczyć u źródła. On przychodzi w prawdzie i może pokazać ci grzech, ale nie po to, aby pognębić, tylko żeby dać rozwiązanie. Bóg chce wylać na ciebie swego Ducha, niezależnie jak się czujesz. Miłosierdzia możesz doświadczyć w takim stanie, w jakim jesteś obecnie. Pierwsze dary Ducha Świętego otrzymaliśmy już na chrzcie świętym. Jego łaska sprawia, że Ewangelia staje się łatwa, że zmienia się myślenie, odchodzą ponure myśli, serce staje się bardziej radosne, że chce się żyć. Nie chodzi tylko o to, aby być dobrym i pobożnym katolikiem, ale aby być płomiennego Ducha. Im bardziej ktoś żyje Duchem Pańskim, tym bardziej się Mu poddaje. Kościół potrzebuje rozpalonych chrześcijan, mężczyzn i kobiet, którzy mają poczucie dumy i godności, że mają Boga w sercu, są Mu ulegli, nie wstydzą się Go i przyoblekają się w Moc z wysoka.

W Stryszawie-Siwcówce na Wzgórzu Miłosierdzia czuwanie zorganizowała Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea wraz ze swoimi pasterzami, zmartwychwstańcami. Pragnienie i głód Boga, zarówno wśród dojrzałych katolików jak i młodzieży, powoduje, że w Kościele powraca tradycja czuwań w wigilie najważniejszych świąt chrześcijańskich. Czuwać to pilnować, nie spać, baczyć na coś. W Piśmie Świętym wyraz ten pojawia się jako zachęta, aby być wytrwałym i gotowym na przyjście Pana.

2016-05-19 13:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: za tydzień Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy

Bożena Sztajner/Niedziela

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej wraz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla organizują na Jasnej Górze czuwanie modlitewne w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Czuwanie odbędzie się w nocy z 20 na 21 października.

Więcej ...

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Więcej ...

Wybuchł wulkan na wyspie La Palma, trwa ewakuacja ludności (opis)

2021-09-19 18:02

WikiImages/pixabay.com

W niedzielę na wyspie La Palma wybuchł wulkan Teneguia położony na południowym krańcu strefy wulkanicznej Cumbre Vieja. Ministerstwo obrony w Madrycie poinformowało na Twitterze na krótko przed erupcją, że jednostki ochrony cywilnej są przygotowane do udzielenia pomocy zagrożonej ludności.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

Wiara

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Chrystus wciąż aktualny

Chrystus wciąż aktualny

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska...

Polska

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska...

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Od hrabianki do franciszkanki

Święci i błogosławieni

Od hrabianki do franciszkanki

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę