Reklama

Michał Kret
Procesja różańcowa

Relikwie Dzieci Fatimskich w Rzeszowie

2016-06-01 14:21

Ks. Krzysztof Wilczkiewicz
Edycja rzeszowska 23/2016, str. 5

13 maja br., w czasie pierwszego tegorocznego uroczystego nabożeństwa fatimskiego, relikwie błogosławionych pastuszków zostały wprowadzone do katedry rzeszowskiej

Uroczystości przewodniczył bp Kazimierz Górny. Relikwie zostały wniesione przez dzieci z parafii, a Ksiądz Biskup specjalnym aktem oddał całą parafię i zebranych w opiekę błogosławionych dzieci i odmówił modlitwę o ich kanonizację. Następnie rozpoczęła się Msza św. Homilię wygłosił ks. dr Wiesław Matyskiewicz, który podkreślił rolę orędzia fatimskiego. Zaakcentował również, że tak jak fatimscy wizjonerzy jesteśmy wezwani do modlitwy o nawrócenie grzeszników, a więc również i nas samych, bo każdy z nas jest grzesznikiem. Po zakończonej Eucharystii odbyła się procesja różańcowa ze świecami. Po niej wierni mogli adorować Pana Jezusa Eucharystycznego oraz ucałować relikwie błogosławionych Franciszka i Hiacynty.

Dzieci z Fatimy są wyjątkowymi postaciami, ponieważ jako pierwsze w historii Kościoła dzieci nie-męczennicy zostały wyniesione do chwały ołtarzy. Kościół swoim autorytetem potwierdził, iż mający zaledwie jedenaście lat życia Franciszek i dziewięcioletnia Hiacynta w sposób heroiczny praktykowali wiarę, realizując orędzie Matki Bożej Fatimskiej, która wzywała do modlitwy za grzeszników, ekspiacji za grzechy oraz prosiła o pokój na świecie.

Reklama

Aby dobrze przygotować parafię do nadchodzącej setnej rocznicy zjawienia się Maryi w Fatimie, zrodził się pomysł, by sprowadzić relikwie fatimskich pastuszków do katedry, by w ten sposób na nowo podkreślić wagę fatimskiego orędzia. Pismem z dnia 25 sierpnia 2015 r. Ksiądz Proboszcz zwrócił się do biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby o akceptację tego pomysłu. Ksiądz Biskup z radością zaakceptował go i przekazał prośbę do Ordynariusza diecezji Leiria-Fatima. Otrzymano relikwie pozyskane w 1935 r., w czasie kanonicznej rekognicji szczątków ówczesnych kandydatów na ołtarze.

Przez wstawiennictwo błogosławionych Franciszka i Hiacynty wierni modlą się szczególnie w intencji uzdrowienia chorych, zwłaszcza chorych dzieci. Proszą także o ufną wiarę, która nie cofa się przed ofiarami.

Tagi:
relikwie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Prezentacja nr 50/2019

Prezentacja nr 50/2019

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Czas łaski

Czas łaski

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

Soyka Honorowym Mistrzem Muzyki i Słowa

Soyka Honorowym Mistrzem Muzyki i Słowa

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu "Wieczorów Maryjnych"

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem