Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Gramy dla mamy i pomagamy

Niedziela sosnowiecka 23/2016, str. 5

Wśród publiczności był bp Grzegorz Kaszak

Agnieszka Raczyńska-Lorek

Wśród publiczności był bp Grzegorz Kaszak

5. edycja koncertu charytatywnego pod hasłem „Gramy dla mamy” rozpoczęła się w prawdziwie letni, poniedziałkowy wieczór 23 maja. Gorąco było nie tylko na zewnątrz, ale również w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu – z powodu niezwykłych przeżyć, emocji i wrażeń

Koncert rozpoczął krótki film przedstawiający mieszkanki Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu oraz ich życiowe dramaty. Potem na scenę wyszedł konferansjer ks. Paweł Sobierajski, który powitał zaproszonych gości oraz wierną publiczność. Wśród gości koncertu znaleźli się m.in.: bp Grzegorz Kaszak, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec.

„Sto lat” dla jubilata

Reklama

Na scenie nie mogło zabraknąć dyrektora naszej diecezjalnej Caritas ks. Tomasza Folgi, który tego dnia przeżywał urodziny. Chór złożony z setek głosów odśpiewał mu „Sto lat”. – No cóż, tylu gości to jeszcze nigdy na urodzinach nie miałem – żartował ks. Folga, który wspomniał także pierwszą edycję koncertu, kiedy to przedstawiane były pierwsze plany i wizualizacje Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. – Dziś na filmie zobaczyliście dowód, że ten dom żyje i służy, dzisiaj też wspieramy swoimi gestami miłosierdzia mamy oraz dzieci, także bieżące funkcjonowanie ośrodka Caritas. To wyjątkowe wydarzenie dedykujemy matkom i dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, pragnąc pomóc urzeczywistnić ich marzenia o normalnym życiu. Dom Matki i Dziecka zapewnia schronienie kobietom oczekującym narodzin dziecka oraz matkom z dziećmi, które we własnym domu nie mogą czuć się bezpiecznie – zaznaczył Ksiądz dyrektor.

Po raz pierwszy, drugi, trzeci

W kolejnym etapie koncertu odbyła się licytacja podarków od znanych i cenionych osób, którą z humorem i konsekwencją przeprowadził ks. Sobierajski. A wśród wylicytowanych przedmiotów znalazły się m.in.: dwa różańce od Ojca Świętego Franciszka, książki z autografami Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Ziemca, pióro prezydenta RP Andrzeja Dudy i prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego oraz obrazy. W sumie licytacja przyniosła 8.650 zł. Do tego należy doliczyć wpływy z biletów cegiełek, datki do puszek i za produkty wykonane przez mieszkanki Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. – W funkcjonowaniu każdego domu ważny jest każdy grosz, a co dopiero w takim, gdzie jest tak wiele matek z dziećmi. Dlatego wspieram ten koncert od samego początku, od 5 lat – wyznaje Maria Szczęsna z Sosnowca.

Wieczór z Krzysztofem Krawczykiem

Druga część koncertu to oczekiwany występ Krzysztofa Krawczyka, gwiazdy polskiej estrady, piosenkarza, którego kochają Polacy w kraju i za granicą. Tym bardziej w Sosnowcu, skąd wywodzą się jego korzenie od strony ojca, który pochodził właśnie ze stolicy diecezji. A sam artysta urodził się w pobliskich Katowicach. Zabrzmiały hity znane i śpiewane przez publiczność, a przeplatane opowieściami Krzysztofa Krawczyka o jego życiu. Sam artysta, który 8 września obchodzić będzie 70. urodziny, nie zapomniał o ks. Tomaszu, dyrektorze sosnowieckiej Caritas i jubilacie, dedykując mu piosenkę „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”. Wszystkich we wspólnym śpiewie i splocie rąk połączyła jednak najbardziej piękna pieśń „Abba, Ojcze”. A na koniec były bisy i losowanie nagród, które trafiły do szczęśliwych uczestników koncertu. Było też błogosławieństwo Pasterza diecezji, które zakończyło niepowtarzalną, pełną wzruszeń i emocji 5. edycję charytatywnej imprezy z Krzysztofem Krawczykiem. Do zobaczenia za rok!

2016-06-01 14:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: wielkie dzieła muzyki organowej zabrzmiały w kościele ewangelicko-augsburskim

Fotolia_Minerva Studio

Wielkie dzieła muzyki organowej zabrzmiały w kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Adobe.Stock.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

Niedziela Częstochowska

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Wiara

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

Wiara

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

ME siatkarzy - Heynen: nigdy nie płakałem tak bardzo

Sport

ME siatkarzy - Heynen: nigdy nie płakałem tak bardzo

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę