Reklama

Niedziela Wrocławska

Drużyna ŚDM 2016

ŚDM 2016 Wrocław

Jedni studiują na Politechnice, inni na Uniwersytecie, jedni kochają góry, drudzy jazdę na rowerze. Mają własne cele i własne sposoby na ich osiągnięcie. Łączą ich bezgraniczna miłość do Chrystusa oraz całkowite oddanie przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży. Poznaj ich bliżej!

Ania Rzeźnik

Studentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, a swoje umiejętności postanowiła wykorzystać w organizacji Światowych Dni Młodzieży, jak mówi: „ogromnym projekcie, w którym może zrealizować samą siebie”. Zakochana w muzyce – lubi śpiewać i tańczyć. Jej najważniejszą pasją jest odkrywanie Pana Boga i poznawanie drugiego człowieka, który ją zainspiruje. Zaradna, ciekawa świata, kreatywna oraz ...rozgadana. W wolnym czasie, którego niewiele znajduje, czyta książki i wędruje po górach, pokonując własne słabości. Zauroczona „Dzienniczkiem” św. Faustyny nieustannie nosi go przy sobie. Jako wolontariuszka ŚDM odpowiada za promocję tego wydarzenia przez media społecznościowe. Z dziełem tym związana bardzo osobiście – poruszają ją tłumy spotykające się po to, by wyznać wiarę i uwielbić Boga.

Manuela Ciszek

Reklama

Etatowa wolontariuszka, a także studentka pedagogiki i arteterapi. Głównie zastanawia się nad pięknem świata i stworzenia. Pierwszy raz na ŚDM poleciała do Rio de Janeiro. Uwielbia sztukę, a swoje zainteresowania często realizuje artystycznie. Pasjonuje ją podróżowanie, a miejsca, które odwiedza, uwiecznia na fotografiach, do których jest bardzo przywiązana. Mówi, że człowiek i jego indywidualność to wielkie tajemnice, do których odkrycia dąży. Wolnego czasu prawie nie ma, a jeśli się znajdzie, to wszystkie takie chwile spędza z siostrą lub przyjaciółmi. Oddaje się także dobrym lekturom i jeździe na rowerze. Osoba pełna pasji, chcąca realizować marzenia i poznawać nowych ludzi. We wrocławskim sztabie ŚDM jest koordynatorką Sekcji Promocji. „To ŚDM ustawia moje życie” – stwierdza.

Grzegorz Pac

Student Politechniki – najpierw mechatroniki, później górnictwa i geologii, a ostatecznie zarządzania. Przez 2 lata działał w międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Z członka projektu stał się jego koordynatorem, poznał rzesze osób z całego świata i zdobył wiele doświadczenia. Wolny czas wykorzystuje na aktywność fizyczną – można go spotkać pływającego na basenie, jeżdżącego rowerem lub biegającego po Parku Grabiszyńskim. Spędza go także ze swoją dziewczyną, Olą. Potrafi rozmawiać na wszelkie tematy – od sportu, przez politykę, po czarne dziury w kosmosie. O dołączeniu do wolontariatu ŚDM myślał rok. Gdy już się zdecydował, został odpowiedzialny za promocję w szkołach i na uczelniach. Wcześniej koordynował Niedziele ŚDM. Robi wszystko, co w jego mocy, by dotrzeć z informacją o Światowych Dniach Młodzieży do jak największej liczby osób.

Teresa Grabiec

Studentka prawa. Miłośniczka muzyki – śpiewa chórki we wrocławskim zespole rockowym „Katedra”. Od kilku lat pisze powieść, na którą ostatnio ma niewiele czasu z uwagi na organizację Światowych Dni Młodzieży. Potrafi zajmować się mnóstwem rzeczy. Udzielała korepetycji z j. francuskiego, pracuje jako opiekunka kilkuletniego Romanka, synka małżeństwa Francuza i Polki. Zainteresowana ludźmi, nauką Kościoła i – co podkreśla – miłością. Spontaniczna, twórcza, czasami uparta i przekorna, ale zawsze otwarta i uśmiechnięta. Zespół, studia, praca i ŚDM pochłaniają większą część jej wolnego czasu. Gdy ich brakuje, słucha muzyki, spotyka się z ludźmi, pisze i spędza czas na łonie natury. Bardzo lubi grać w koszykówkę. Jest koordynatorką działu redaktorskiego w Sekcji Medialnej oraz wspiera promocję rekrutacji wolontariuszy na czas Dni w Diecezjach. W organizację ŚDM włączyła się, nie mogąc oprzeć się chęci dania z siebie czegoś więcej. Pragnie „poczuć siłę młodego Kościoła i jedność tych, którzy kochają Chrystusa”.

Jesteśmy różni, a w każdym z nas kryją się prawdziwe bogactwa. Warto się tym dzielić. Jeśli chcesz zaangażować się w to niezwykłe, wielkie wydarzenie, nie zwlekaj! Dołącz do drużyny ŚDM 2016!

2016-06-01 14:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

To dzieło nas wszystkich!

GRZEGORZ GAŁĄZKA

Symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikona „Salus Populi Romani” są już w Polsce! Brazylijska młodzież przekazała je polskiej delegacji podczas uroczystości Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra w Rzymie

Więcej ...

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Więcej ...

Premier uruchamia swój autorski podcast

2021-09-17 14:47

Krystian Maj/KPRM

Od dziś w każdy piątek będziecie mogli posłuchać mojego autorskiego podcastu - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku i przekazał, że co tydzień będą tam "informacje polityczne z pierwszej ręki", a także omówienie najważniejszych tematów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

Wiara

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

Jak uciekałam z World Trade Center

Wiadomości

Jak uciekałam z World Trade Center

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim...

Wiara

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim...

Oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa...

Wiadomości

Oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa...

Bilokacja – czym jest i kto może jej doświadczyć?

Wiara

Bilokacja – czym jest i kto może jej doświadczyć?

Tutaj Matka Boża mówiła po polsku

Sanktuaria

Tutaj Matka Boża mówiła po polsku