Reklama

Ks. Paweł Kłys

Zgierz

Wracajcie do nauczania św. Jana Pawła II

2016-12-01 11:10

Ks. Paweł Kłys
Edycja łódzka 49/2016, str. 6

W pierwszą niedzielę Adwentu w dotychczasowym ośrodku duszpasterskim, a od 27 listopada w parafii św. Jana Pawła II, odbyła się uroczystość erygowania parafii i instalacja proboszczowska. Bp Adam Lepa, który przewodniczył Mszy św., w obecności kanclerza kurii ks. Zbigniewa Tracza i dziekana dekanatu zgierskiego ks. Andrzeja Chmielewskiego, kapłanów oraz licznie zgromadzonych wiernych, wprowadził w urząd proboszcza dotychczasowego duszpasterza akademickiego ks. Łukasza Tarnawskiego, który stał się ojcem nowej wspólnoty parafialnej.

Ksiądz Biskup przedstawił zadania i cele, które stoją przed nowym proboszczem, a także odebrał od niego wyznanie wiary, złożone przed wiernymi zgromadzonymi w świątyni, oraz przysięgę wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele. Posługa proboszcza to nie tylko administrowanie parafią w imieniu biskupa, ale przede wszystkim przewodzenie danej wspólnocie parafialnej jako pasterz, który prowadzi powierzony sobie lud drogami Ewangelii. To sprawowanie sakramentów świętych, w tym najważniejszego z nich – Eucharystii.

– Tutejsza parafia od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczyna swoje życie i swoją historię – mówił w homilii Biskup Senior. Wspólnota ta powinna liczyć na Chrystusa, który przychodzi i chce być obecny, a w tym kościele parafialnym On jest obecny w Eucharystii. Chrystus, który jest nadzieją, Nadzieją, która nigdy nie zawodzi! – podkreślił. Wskazał też na osobę patrona parafii – św. Jana Pawła II. – On mówił dużo o nadziei, o otwieraniu serc Chrystusowi. On jest uważany przez Polaków, nawet przez tych, którzy niewiele wiedzą o Panu Bogu, którzy nie zawsze wierzą do końca, za wielkiego przewodnika i nauczyciela naszego narodu. Zaapelował do wiernych nowo powstałej parafii, aby w tej wspólnocie parafialnej „wracać do papieskich nauk, do jego kazań, do kroczenia razem z nim drogami wiary, tak ważnymi w naszym życiu, w życiu Kościoła w Polsce”.

Reklama

Po Komunii świętej zebrani odśpiewali „Te Deum”, dziękując Bogu za nową parafię, której patronuje Święty Papież Polak, a następnie słowa podziękowania wypowiedział ks. Tarnawski, proboszcz.

Parafia pw. św. Jana Pawła II należy do dekanatu zgierskiego i sąsiaduje z parafiami pw. Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi, św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach, Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Tagi:
proboszcz instalacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 43/2019

w perspektywie nieba • koniec czy nowy początek?

Jan Paweł II zawsze był z nami

Jan Paweł II zawsze był z nami

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Z innej perspektywy

Z innej perspektywy

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem