W stulecie objawień fatimskich odbyła się V Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do sanktuarium św. Jana Pawła. Wierni dziękowali za dar objawień oraz zawierzali czas przygotowania do peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która rozpocznie się 2 września.
Gościem specjalnym pielgrzymki był bp Wojciech Osial z diecezji łowickiej. Podczas Mszy św. dziękował szczególnie za Modlitwę Różańcową Rodziców za Dzieci. Zwrócił uwagę, że obecnie największym terenem walki złego ducha z człowiekiem jest małżeństwo i rodzina.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Uzdrowienie z nowotworu
Choć młoda parafia została erygowana zaledwie 6 lat temu, to już dziś widać owoce gorliwej modlitwy w tym miejscu. Jest coraz więcej świadectw dotyczących uzdrowień fizycznych i duchowych wypraszanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Matki Bożej Fatimskiej.
Dla Katarzyny Figury osobiste zawierzenie Fatimskiej Pani ma szczególne znaczenie. Przez 7 lat nie mogła mieć dzieci. – To był czas peregrynacji figury z Fatimy po Polsce. Wiem, że ktoś przez całą noc modlił się w intencji daru mojego macierzyństwa – wspomina Katarzyna Figura. – Dziś jestem przekonana, że moja 24-letnia córka urodziła się właśnie dzięki zawierzeniu Matce Bożej.
Reklama
Pielgrzymka miłośników Różańca jest kolejnym potwierdzeniem, że budowane sanktuarium jest miejscem szczególnym. O skuteczności modlitwy pielgrzymki mogli przekonać się w specjalnym namiocie diecezjalnej telewizji Salve.tv. Wśród wielu świadectw można było wysłuchać historii uzdrowienia z choroby nowotworowej, które zostało wyproszone właśnie w powstającym sanktuarium św. Jana Pawła II. – Świadectwa te są dowodem na to, że jest to miejsce szczególnych łask, do którego przybywają tysiące wiernych. Wymodlają je przed relikwiami św. Jana Pawła II i figurą Matki Bożej Fatimskiej – mówi Mateusz Dzieduszycki, rzecznik diecezji warszawsko-praskiej i redaktor naczelny telewizji. – Zapraszam na stronę internetową salve.tv, gdzie można znaleźć wiele świadectw osób, które spotkały w swoim życiu żywego Boga.
Wotum za św. Jana Pawła II
Pielgrzymka stała się okazją do wsparcia budowy sanktuarium św. Jana Pawła II. W jednym z namiotów można było nabyć m.in. modlitewniki czy różańce z relikwiami drugiego stopnia Jana Pawła II, które są cegiełkami wspierającymi powstanie świątyni. – Budujemy to sanktuarium na polach Bitwy z 1920 roku jako wotum wdzięczności za życie Jana Pawła II i wizytę w naszej diecezji – mówi „Niedzieli” proboszcz tej parafii ks. Krzysztof Ziółkowski. I zapewnia, że każda wydana złotówka zostanie przeznaczona na wsparcie budowy sanktuarium św. Jana Pawła II.
Kapłan przypomina, że 13 czerwca 1999 r., podczas pielgrzymki do Ojczyzny, Papież Polak odwiedził Radzymin, miasto Cudu nad Wisłą, którego obrona w Bitwie Warszawskiej 1920 roku miała wpływ na dalsze losy nie tylko Polski, ale i Europy i świata. – Kiedy Jan Paweł II przybył do Radzymina spotkał się z żyjącymi wówczas jeszcze uczestnikami tej walki. Dziękował im za to, że poświęcali oni swoje życie za to, żeby on mógł wzrastać w wolnej Polsce – opowiada ks. Ziółkowski i dodaje: – Dlatego właśnie w Radzyminie wznosimy sanktuarium św. Jana Pawła II.
Miesięcznie ponad tysiąc stałych darczyńców przekazuje darowizny, ale koszty budowy są jeszcze większe. – Choć widać już mury kościoła, ciągle potrzeba modlitewnego i materialnego wsparcia tego dzieła. W tym roku planujemy zadaszyć świątynię – mówi Ksiądz Proboszcz.
Dzięki Bogu budowę wspierają nie tylko parafianie, ale również darczyńcy z całej Polski. – Budujemy tę świątynię z darów serca dzięki ogromnej życzliwości wielu osób – dodaje Katarzyna Figura z działającej przy parafii fundacji Jana Pawła II „Nasz Papież”.