Reklama

Ewa Biedroń

Tarnów

Królowej należy się korona

2017-06-13 11:34

Ewa Biedroń/www.diecezja.tarnow.pl (skróty dokonane przez redakcję)
Edycja małopolska 25/2017, str. 2

Słynącą łaskami figurę Matki Bożej Fatimskiej z tarnowskiego sanktuarium ukoronowali w niedzielę 4 czerwca kard. Stanisław Dziwisz i bp tarnowski Andrzej Jeż. Mszę św. koncelebrowali także: abp Henryk Nowacki, abp Stanisław Budzik, bp Jan Styrna, bp Jan Piotrowski, bp Kazimierz Górny, bp senior Władysław Bobowski, bp Stanisław Salaterski, bp Leszek Leszkiewicz i licznie zgromadzeni kapłani. Na placu koronacyjnym były obecne siostry zakonne, alumni i pielgrzymi z całej diecezji, w tym m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe i przedstawiciele katolickich ruchów i stowarzyszeń.

– Królowej należy się korona, nakładamy więc ją na Jej skroń, a gestem tym chcemy wyrazić Maryi nasz hołd i cześć – mówił w homilii kard. Stanisław Dziwisz. Podkreślał: – Chcemy, by Maryja królowała w naszych sumieniach i sercach, w naszych rodzinach i środowiskach. Chcemy, by Ewangelia Jej Syna była dla nas fundamentem, prawem i światłem na drogach wiary, nadziei i miłości, w naszym codziennym życiu, w nauce i pracy, w naszej służbie Bogu i bliźnim. Taki jest głęboki sens koronacji.

Reklama

Korona została poświęcona przez papieża Franciszka, który był w Polsce podczas ŚDM. Kustosz sanktuarium, ks. Stanisław Bilski, informuje, że korona jest darem parafian: – Wierni przynosili do parafii pierścionki, łańcuszki, to, co mieli cennego i ofiarowali Matce Bożej na koronę. W tej ofierze materialnej kryje się miłość do Matki Bożej.

Podczas uroczystości koronacyjnych bp Andrzej Jeż podkreślił, że diecezja tarnowska chlubi się bogatą tradycją maryjnego kultu. Hierarcha zauważył: – Koronacja słynącej łaskami figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie to wydarzenie historyczne dla Tarnowa i całej diecezji tarnowskiej. Ta koronacja jest przede wszystkim odpowiedzią na żywy kult i pobożność maryjną wiernych – powiedział bp Jeż.

Tagi:
koronacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem