Reklama

Niedziela w Warszawie

Jezus na Stadionie

Łukasz Krzysztofka

Stadion Narodowy zamieni się w wielką świątynię. Kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski weźmie udział w rekolekcjach „Jezus na Stadionie”

Zobacz zdjęcia: Jezus na Stadionie

Jubileuszowe piąte rekolekcje poprowadzi 1 lipca znany charyzmatyk z Ugandy o. John Bashobora. Będzie to 13 godzin radości, modlitwy i uwielbienia – zapowiadają organizatorzy tegorocznych rekolekcji „Jezus na Stadionie”. W tym roku mottem rekolekcji są słowa zaczerpnięte z Księgi Psalmów „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza” (Ps 89,16) .

Stadion PGE Narodowy zamieni się ponownie w wielką świątynię. Będzie kolorowo i radośnie. Nie zabraknie zespołu muzycznego, śpiewów i układów choreograficznych. A wszystko to na cześć Pana. – Przez uwielbienie Pan Bóg uczy nas zaufania – mówi organizator tego wydarzenia ks. Rafał Jarosiewicz. Zachęca do wzięcia udziału w rekolekcjach szczególnie osoby cierpiące na różne choroby i schorzenia.

Rekolekcje „Jezus na Stadionie”, to czas, kiedy na wiele osób spływa deszcz łask. Świadectw dotyczących uzdrowień duchowych i fizycznych nie brakuje. Wiele osób w czasie rekolekcji doznało uwolnień z nałogów czy przestawało cierpieć na różne schorzenia. – W 2013 r., podczas rekolekcji „Jezus na Stadionie”, zostałam uwolniona z nałogu tytoniowego, z którego próbowałam wyjść przez prawie 30 lat – relacjonuje Alicja. Z kolei młody chłopak mówi: – Dzień po tych rekolekcjach Pan Bóg uzdrowił mnie z jąkania po tym jak zawierzyłem Jemu ten problem oraz ogłosiłem, że jest moim Zbawicielem i Panem.

Do rekolekcji „Jezus na Stadionie” przygotowywano się przez prowadzone w katedrze na Pradze w każdą drugą niedzielę Wieczory Uwielbienia. Gromadziły one setki osób. – Rekolekcje te to nowy format duszpasterski – wskazuje ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser i zaprasza wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Najważniejszą częścią rekolekcji „Jezus na Stadionie” będzie Msza św. pod przewodnictwem abp Hosera. Zaplanowano również m.in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie, a także konferencje o. Johna Bashobory.

Reklama

Podczas tegorocznego uwielbienia „Jezus na Stadionie” będzie świętowana również 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W czasie rekolekcji obecna będzie kopia Ikony Jasnogórskiej, która 2 września w diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie peregrynację. Nie zabraknie również dziękczynienia za obchodzącą złoty jubileusz Odnowę Charyzmatyczną.

Zapisy na rekolekcje oraz szczegółowy program znajdują się na stronie: www.jezusnastadionie.pl .

2017-06-22 09:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Stadion dla młodych

Artur Stelmasiak

Będzie to wielka uczta duchowa dla młodzieży. Na stadionie PGE Narodowy 6 października modlić się będzie kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi

Więcej ...

Kierowniczka z IKEI uniewinniona; zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Więcej ...

Koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety [Zaproszenie]

2022-12-07 19:38

Archiwum organizatorów

Fundacja Kultura Brzmienia we współpracy z miastem Wrocław oraz parafią św. Elżbiety we Wrocławiu zapraszają na kolejny koncert w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Brzmienie Fest” .

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...