Reklama

Niedziela Wrocławska

Wakacje z Caritas

400 dzieci z archidiecezji
wrocławskiej wyjedzie w tym roku
nad morze na kolonie Caritas

Archiwum Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

400 dzieci z archidiecezji wrocławskiej wyjedzie w tym roku nad morze na kolonie Caritas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wakacje kojarzą nam się przede wszystkim z czasem odpoczynku, zatrzymania się i tak też będzie w tym roku podczas wakacyjnych wyjazdów z Caritas. – Naszą pomoc skierowaliśmy do dwóch grup: seniorów, dla których trwa akcja Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów i oczywiście do dzieci, które wyjeżdżają na kolonie – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Seniorzy wyjeżdżają na 10 dni do naszych dwóch domów w Łebie. Dla osób starszych te wyjazdy mają duże znaczenie, bo mogą nie tylko tanio odpocząć, ale i przebywać wśród ludzi, którzy podobnie myślą, mają podobne zainteresowania, żyją tymi samymi wartościami – podkreśla rzecznik Caritas.

Niemal 400 dzieci z archidiecezji wrocławskiej wyjedzie w tym roku nad morze na kolonie Caritas. Jadą jak zwykle do Ulinii koło Łeby, do miejsca, gdzie nie ma internetu, telewizora, a dzieci mają szansę odkryć piękno przyrody. – Budowanie wrażliwości na piękno krajobrazu, na piękno naszego kraju, jest jednym z naszych celów. Okazuje się, że dzieci potrafią to niezwykle docenić – tłumaczy Paweł Trawka. Dodaje, że większość z tych dzieci pierwszy raz jedzie nad morze i ogromnie się cieszą, że będą miały prawdziwe wakacje: – Pamiętam rodzinę z ubiegłego roku, którą już wcześniej obejmowaliśmy programem Skrzydła i którą włączyliśmy w letnią akcję kolonijną. Środki ze stypendium musieli przeznaczyć na zakup toreb i walizek, bo nikt nigdy w tej rodzinie nie wyjeżdżał. Wakacyjne kolonie dla dzieci były przeżyciem dla całej rodziny! My też za każdym razem, kiedy szykujemy turnusy, nie zabieramy ze sobą tylko takich oczywistych rzeczy, jak piłki do gry, skakanki, ale zabieramy też ubrania, bo widzimy w czym przyjeżdżają dzieci. Czasem trzeba je po prostu doposażyć, dać nowe, dobre ubrania, których nie mają.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Co dzieci będą robić na koloniach? – Na miejscu realizujemy program wychowawczo-formacyjny, aby dzieci nie tylko zaczerpnęły świeżego powietrza, odpoczęły, ale też by zostało coś w ich głowach i sercach – mówi rzecznik. – Mamy zaprzyjaźnioną stadninę koni, którą dzieci odwiedzają, odbywa się rejs statkiem po Bałtyku, wycieczki do fokarium, do Trójmiasta i oczywiście dużo czasu na plaży, nad morzem, gry, zabawy. Każdy dzień jest wypełniony po brzegi.

To wszystko jest możliwe dzięki środkom pozyskanym z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, dzięki funduszom zebranym przez Parafialne Zespoły Caritas i dzięki kadrze wolontariuszy, którzy opiekują się dziećmi podczas kolonii. – Kadra składa się z wolontariuszy, z osób, które chcą poświęcić swój czas, swoje umiejętności, żeby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Jeszcze potrzebujemy wolontariuszy na ostatni turnus kolonii od 30 lipca do 12 sierpnia. Zapraszamy, żeby podzielić się wolnym czasem i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. To są dzieci, które naprawdę czekają cały rok, żeby mogły choć raz gdzieś wyjechać – zachęca Paweł Trawka.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2017-06-29 10:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Na pierwszej linii walki z chorobą. Pomagają medykom

Caritas diecezjalna cały czas angażuje się w pomoc medykom.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Caritas diecezjalna cały czas angażuje się w pomoc medykom.

Wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych w czasie epidemii koronawirusa wspiera na różne sposoby szpitale oraz inne ośrodki pomocy dla osób chorych znajdujące się na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. W pomoc zaangażowała się również Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Więcej ...

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Pio Si/pl.fotolia.com

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.

Więcej ...

Wielki Czwartek [Wideo]

2024-03-28 17:07

Materiał prasowy

Rozpoczynamy Triduum Paschalne. Do wspólnego przeżywania tego czasu zapraszają Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński, czyli Organiści po godzinach. Gościnnie wspomaga ich ks. Mariusz Szypa - dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Wrocławskiej, a także Ceremoniarz Archikatedralny. W pierwszym odcinku specjalnym - poświęconym Wielkiemu Czwartkowi oraz jego wieczornej liturgii.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Przerażające dane: 1937 osób między 15. a 17. rokiem...

Wiadomości

Przerażające dane: 1937 osób między 15. a 17. rokiem...

Postawiono zarzuty ks. Michałowi O.

Kościół

Postawiono zarzuty ks. Michałowi O.

Tajemnica Wielkiego Czwartku wciąga nas w przepastną...

Wiara

Tajemnica Wielkiego Czwartku wciąga nas w przepastną...

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Kościół

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Przewodniczący KEP: rozpoczynamy dziewięcioletnią...

Kościół

Przewodniczący KEP: rozpoczynamy dziewięcioletnią...

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Kościół

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

W internecie pojawiło się nieznane dotąd nagranie...

Kościół

W internecie pojawiło się nieznane dotąd nagranie...