Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Psary

Muzyka jednoczy ludzi

Uczestnicy festynu w Psarach

Piotr Lorenc

Uczestnicy festynu w Psarach

Tak się buduje markę! Pierwszy festyn i od razu sukces. Nie tylko frekwencyjny, lecz także integracyjny i artystyczny. A wszystko przez bogaty i urozmaicony program i szeroki wachlarz artystów występujących podczas festynu parafialnego w Psarach. Ze sceny popłynęły znane i lubiane melodie grane i śpiewane przez zespoły ludowe oraz formację Dzień Dobry, a wieczorem arie operowe i operetkowe, utwory musicalowe. Można też było podziwiać popisy taneczne.

– 24 czerwca uczczeni zostali patronowie naszej parafii – Święci Apostołowie Piotr i Paweł. A wierni mogli się ze sobą spotkać, porozmawiać. Dla dzieci były przygotowane dmuchane zamki, trampolina i kule powietrzne. Były też stoiska z książkami religijnymi. Oczywiście nie zabrakło stoisk z domowym jedzeniem. Pokazaliśmy, że parafia to nie tylko niedzielna Msza św., ale że jest to wspólnota ludzi młodych, i w sile wieku, i seniorów, i dzieci. Bardzo się cieszę, że I Parafialny Festyn w Psarach, zorganizowany wspólnie z Urzędem Gminy na stadionie piłkarskim Iskry Psary, przyczynił się do integracji parafii, a także, że był sposobnością do zaprezentowania różnych gatunków muzycznych – powiedział ks. Jan Piekarski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Psarach.

Reklama

Ale nie byłoby festynu i koncertów, gdyby nie pomysł i zaangażowanie państwa Grażyny i Jana Kubików. – Kilka lat temu obiecałam Księdzu Proboszczowi, że zaśpiewam w kościele podczas uroczystości odpustowych lub zorganizuję koncert. W Psarach bowiem urodziłam się, zostałam ochrzczona w miejscowym kościele i mieszkałam z rodzicami przez pierwsze dwa lata życia. Do tej pory czuję się związana z tą miejscowością. I wymyśliliśmy w końcu wspólnie z mężem, że zorganizujemy w parafii nie tylko koncert, lecz także festyn. Pomysł bardzo spodobał się ks. Piekarskiemu i od słów przeszliśmy do czynów – powiedziała Bożena Grudzińska-Kubik. Zadowolenia nie krył też współorganizator – wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń. – Cieszę się że Proboszcz zdecydował się zorganizować piknik parafialny. W dzisiejszych czasach każda inicjatywa, która ma na celu integrację społeczności, zachęca ludzi do tego, aby zechcieli wyjść z domu, wspólnie się pobawili, posłuchali muzyki, jest godna pochwały i pomocy – powiedział wójt Psar.

Wieczorny koncert operetkowo-musicalowy rozpoczęli „Polką” Johana Straussa wspaniali tancerze: Dominika Babiarz i Łukasz Zasik. Dominika jest artystką baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2004 r. tańczyła w Watykanie dla Jana Pawła II. Od 20 lat związana jest ze wspólnotą Lednica 2000, gdzie każdego roku tańczy i tworzy choreografię. Zaś Łukasz Zasik przez wiele lat był solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, Baletu Narodowego w Warszawie oraz National Ballet w Mexico City. Obecnie współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i prowadzi ogniska baletowe w Częstochowie i Żarkach.

Po tancerzach wystąpiła Bożena Grudzińska-Kubik – sopran. Artystka znana jest publiczności w Polsce od wielu lat. Występowała jako solistka Operetki Śląskiej, następnie Opery Śląskiej, a także na scenach i estradach Belgii, Holandii, Niemiec, Włoch, Szwecji, Danii, Finlandii i Czech, odnosząc sukcesy w czołowych partiach operowych, a także w koncertach oratoryjnych i popularnych. Na scenie nie zabrakło znanego tenora Adama Sobierajskiego, solisty Opery Śląskiej i Krakowskiej, współpracującego z operą wrocławską, bydgoską i Teatrem Wielkim w Łodzi.

Parafia w Psarach zorganizuje festyn również w przyszłym roku, z okazji wspomnienia Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

2017-07-06 10:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Festyn rodzinny z okazji obecności Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich

Więcej ...

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

Więcej ...

Na Święto Policji – rowerem z Lubelszczyzny na Jasną Górę

2021-07-24 09:39
Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Jasna Góra News

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Za wszystkich przedstawicieli służb mundurowych wspierających budowanie ładu i bezpieczeństwa w Ojczyźnie i za poległych na służbie w obchodzone dziś Święto Policji modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 8. Rowerowej Pielgrzymki Policjantów Lubelszczyzny. Przy pamiątkowej tablicy złożono hołd funkcjonariuszom Policji Państwowej II Rzeczypospolitej zamordowanym na Kresach Wschodnich przez Sowietów po 17 września 1939 r. Dokładnie 102 lata temu, 24 lipca 1919 r. Sejm powołał Policje Państwową.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej dotyczący bp. Jana...

Kościół

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej dotyczący bp. Jana...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Polska

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Kościół

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Ojciec Pio i epidemie

Wiara

Ojciec Pio i epidemie