Reklama

Archiwum parafii NMP Częstochowskiej

Częstochowa: wigilia dla ponad 250 bezdomnych w centrum miasta

2014-12-25 01:30

Ks. Mariusz Frukacz, ks. Mariusz Jędrzejczyk

250 osób wzięło udział 24 grudnia w wigilijnym spotkaniu zorganizowanym na Starym Rynku w Częstochowie. Inicjatorem spotkania był ks. Ryszard Umański proboszcz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Częstochowie, oraz Rycerze Kolumba.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej kolędy i modlitwy, odczytany został fragment Ewangelii, mówiący o narodzinach Zbawiciela. Ks. Ryszard Umański w życzeniach skierowanych do obecnych przypomniał jak wielką wartość miłość, którą można okazać drugiemu człowiekowi. – Wielką wartością jest również zrozumienie drugiego człowieka, niesienie pomocy, nie tylko w czasie świątecznym, ale w każdym dniu roku. – mówił ks. Umański. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, które prowadziła Kapela Romana.

Reklama

- Nie udało by się osiągnąć zamierzonego celu, gdyby nie zaangażowanie częstochowskich restauratorów, ich ogromne serce i pomoc. Dlatego chciałbym podziękować bardzo gorąco restauracjom: Tori, Paradoks, Złoty Garniec, Zajazd Jurajski, Topollino, Yelow, Zagłoba, Pireus, Restauracja pod Ratuszem, Juan, Caffe del Corso i 2 Papryczki za wsparcie tej inicjatywy – dodał ks. Ryszard. Wigilijne spotkanie z bezdomnymi na Starym Rynku ma już swoją długą tradycję, którą zapoczątkowała wiele lat temu Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Tagi:
bezdomni wigilia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem