Reklama

Udany "Sylwester z Jezusem"

2015-01-01 10:43

jg / Nowy Targ / KAI

O północy były petardy, ale i życzenia z zapalonymi świecami i zawołaniem: „Pokój i dobro”. Uczestnicy "Sylwestra z Jezusem", który odbył się w Nowym Targu modlili się także na Mszy św. połączonej z uwielbieniem. Dochód z imprezy został przeznaczony na cele charytatywne.

- To nie jest przypadek, że powitanie Nowego Roku kończy oktawę Bożego Narodzenia. To dla nas wszystkich jeszcze raz wezwanie, aby Jezus ciągle rodził się w naszych sercach - mówił ks. Łukasz Jachymiak, młody kapłan pochodzący z Ludźmierza, a pracujący obecnie w parafii w Niedzicy na Podhalu. Duchowny pogratulował organizatorom takiego sposobu pożegnania i przywitania Nowego Roku.

Msza św. w specjalnie przygotowanej kaplicy zakończyła się wieczorem uwielbienia na kilka minut przed północną. Nowy Rok uczestnicy „Sylwestra z Jezusem” witali na dworze, składali sobie życzenia i zamiast szampana w rękach trzymali świece, mówiąc do siebie nawzajem: „Pokój i dobro”.

- Jest grupa dwudziesto i trzydziestolatków, którzy nie chcą się bawić z alkoholem. On dla nich nie jest najważniejszy. Chodzi o fajny sposób spędzania czasu, w przyjaznej atmosferze, z kulturą i pełną radością – opowiada Grzegorz Hajnos, jeden z inicjatorów „Sylwestra z Jezusem”, nowotarski przedsiębiorca.

Reklama

Uczestnicy zabawy sylwestrowej mogli liczyć na kilka ciepłych poczęstunków, były też zimne przekąski. Część opłaty za sylwestra została przeznaczona na cele charytatywne.

„Sylwester z Jezusem” odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu. To właśnie tam w jednym z pomieszczeń przygotowano kaplicę. W zabawie uczestniczyła m.in. Angelika Chowaniec z Poronina, która jest podporucznikiem Wojska Polskiego i pracuje na co dzień w bazie F16 w Krzesinach. - Tak staram się kierować moim życiem, aby być blisko Jezusa, pomimo różnych trudności. Cieszę się z takiej formy zabawy sylwestrowej - mówiła Angelika Chowaniec. W organizacji zabawy pomagał Jacek Hajnos, znany krakowski artysta, który zasłynął z malowania ludzi bezdomnych w Galerii Krakowskiej. Jest też autorem kilku wielkich grafik, które ukażą się w całej Polski w 2016 r., a są związane z chrystianizacją naszego kraju.

Tagi:
sylwester

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem