Reklama

Film

Populacja sępów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O tej strasznej historii już prawie zapomnieliśmy. Śmierć prezydenta Rwandy Juvénala Habyarimany w 1994 r. w katastrofie lotniczej stała się pretekstem do masakry ludności Tutsi. Mordy przeprowadzali żołnierze i bojówkarze. W ciągu kilku miesięcy walk między plemionami Tutsi i Hutu zginęło kilkaset tysięcy ludzi, ponad 2 mln uciekło do sąsiednich państw. Świadkiem mordów była Anna, polska ornitolog, która prowadziła w Rwandzie badania nad spadkiem populacji sępów. Jest główną bohaterką kolejnego, choć ostatniego, wspólnego filmu Krzysztofa i Joanny Krauzów – „Ptaki śpiewają w Kigali”. Premiera obrazu odbyła się prawie 3 lata po śmierci Krzysztofa Krauzego. Rozpoczęte wspólnie prace nad filmem Joanna Kos-Krauze kontynuowała sama.

Anna (w tej roli Jowita Budnik) uratowała dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine: umożliwiła jej ucieczkę do Polski. Już na miejscu obie kobiety nie są w stanie się otrząsnąć z koszmarnych przeżyć. Claudine decyduje się na powrót do Rwandy, a Anna wyrusza razem z nią.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2017-10-18 11:03

Wybrane dla Ciebie

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

2026-05-22 13:19

Archiwum

Więcej ...

„Dekada u boku Świętego” – ruszył cykl spotkań z ks. Ptasznikiem z Watykanu

2026-05-28 15:04

Agnieszka Syc - DA Emaus

Watykańska Fundacja Jana Pawła II rozpoczęła nową serię spotkań otwartych z ks. prał. Pawłem Ptasznikiem, bliskim współpracownikiem i naocznym świadkiem życia i świętości Jana Pawła II. Pierwsze ze spotkań pt. „Dekada u boku Świętego” miało miejsce 25 maja w kościele akademickim pw. Św. Ireneusza BM w Częstochowie, a kolejne odbędzie się 3 czerwca w kościele pw. Ducha Świętego w Szczecinie. Planowane są kolejne spotkania w Polsce oraz w różnych wspólnotach polonijnych.

Więcej ...

Satanistyczny koncert tuż po Bożym Ciele. Diecezjalny egzorcysta apeluje o post o chlebie i wodzie

2026-05-28 18:07

Adobe Stock

W Siemiatyczach ma odbyć się koncert pt. „Piekielne lato”. W lokalnym ośrodku kultury ma wystąpić zespół Vader. W tej sprawie głos zabrał ks. Jarosław Błażejak, diecezjalny egzorcysta. Kapłan zwraca uwagę na zło, które – jego zdaniem – kryje się pod płaszczykiem muzyki, i apeluje o post o chlebie i wodzie - informuje portal siemiatycze.podlasie24.pl.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Watykan: Papież pomógł starszemu księdzu, który...

Kościół

Watykan: Papież pomógł starszemu księdzu, który...

Nowi administratorzy i proboszczowie w archidiecezji...

Kościół

Nowi administratorzy i proboszczowie w archidiecezji...

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

Niedziela Częstochowska

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada...

Kościół

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada...

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej...

Kościół

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej...

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Wiadomości

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Zmiany personalne w diecezji

Aspekty

Zmiany personalne w diecezji

Powstaje nowe sanktuarium w Polsce.

Kościół

Powstaje nowe sanktuarium w Polsce. "Na Mszę przychodziło...