9 marca br. W kościele pw. św. Ottona w Szczecinie wykonano słynną Symfonię pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Podczas koncertu słuchacze mieli również okazję obejrzeć rzeźbę "struktury", wykonaną z setek elementów ceramicznych.
10 marca br. W całym regionie rozpoczęły się wspólne działania straży granicznej i funkcjonariuszy służby ochrony kolei pod kryptonimem "Podróżny". Celem akcji jest kontrolowanie pociągów w czasie jazdy, a tym samym rozbudzenie poczucia bezpieczeństwa wśród podróżnych.
11 marca br. W dniu imienin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w jednym z wagonów pociągu noszącego imię tego poety artyści szczecińskich teatrów prezentowali jego twórczość. Każdy podróżny, jadąc tego dnia do Warszawy, mógł odwiedzić wagon - teatr i uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu. W drodze powrotnej z Warszawy do Szczecina, specjalnym pociągiem przybyła córka poety Kira.
12 marca br. Zachodniopomorscy policjanci otrzymali specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będzie można sprawdzić, czy w baku pojazdu jest nielegalne paliwo. Jeżeli okaże się, że auto zatankowano olejem opałowym, kierowcy grozi mandat w wysokości 500 zł
13 marca br. Prokuratura w Szczecinie oskarżyła siedmiu mężczyzn o działanie w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa działała w 2000 r. na terenie Szczecina. Oskarżeni handlowali bronią, narkotykami, środkami wybuchowymi. Zarzuca się im również usiłowanie zabójstwa. Ogółem mężczyznom postawiono 22 zarzuty. Grozi im co najmniej 10 lat więzienia.
Zofia Hołub i pośmiertnie Marian Kulczycki zostali odznaczeni medalem państwa Izrael "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Obydwoje w czasie okupacji ratowali życie Żydom. Marian Kulczycki czynił to, mając zaledwie 10 lat. Nie wyjawił Niemcom, gdzie ukrywani są Żydzi i został rozstrzelany przez gestapo.
Pomóż w rozwoju naszego portalu