Reklama

Bożena Sztajner/Niedziela
Ks. inf. Ireneusz Skubiś – ciagle obecny w rzeczywistości Kościoła i Ojczyzny

Drodzy Czytelnicy!

2018-03-28 10:29

Ks. Ireneusz Skubiś, moderator Ruchu „Europa Christi”
Niedziela Ogólnopolska 13/2018, str. III

Ruch „Europa Christi” wypowiada głośno: Alleluja! Jezus żyje!

W wielkanocnym czasie przypominamy o naszej obecności. Oto przekazujemy Państwu zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Będzie on obradował w dniach 14-22 października 2018 r. w Częstochowie, Warszawie i Rzeszowie. W drodze na kongres 2018 będziemy się spotykać na stacjach przedkongresowych w Ołomuńcu (Czechy), Brukseli (Belgia), Wilnie (Litwa), a także w niektórych polskich miastach.

PS W niniejszym numerze „Niedzieli” przekazujemy nowy numer „Europa Christi”. Oprócz artykułu zapowiadającego kongres przedkładamy teksty z zakresu ekonomii chrześcijańskiej – w sytuacji, gdy neomarksizm atakuje w Europie nie tylko rodzinę, ale i własność prywatną. Mamy nadzieję, że wielu spośród naszych Czytelników zainteresują tematy zarówno te przygotowujące do II Kongresu Ruchu „Europa Christi”, jak i te z zakresu ekonomii chrześcijańskiej. W tym ostatnim względzie chcielibyśmy znaleźć osoby zainteresowane tą tematyką. Dysponujemy ciekawym materiałem publicystycznym z zakresu wiedzy ekonomicznej.

Reklama

Już w tym numerze „Europa Christi” przedkładamy artykuły związane z uzasadnieniem biblijnym. W polskiej literaturze fachowej na ten temat mamy nieco artykułów, ale wiedza na temat aspektów chrześcijańskich w ekonomii jest jeszcze dość skąpa.

Zachęcamy do współpracy w tym zakresie. Zaprzyjaźnieni znawcy tej tematyki są gotowi nam w tym pomagać.

Serdecznie zapraszamy do studyjnego potraktowania tej problematyki.

PS Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: honorowy@niedziela.pl lub pocztowy: ks. Ireneusz Skubiś, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa.

Tagi:
Europa Christi

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika "Niedziela" na Jasną Górę

Bezczynność jest winą

Bezczynność jest winą

Ochrona małżeństwa i rodziny

Ochrona małżeństwa i rodziny

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Niedziela nr 37/ 2019

Niedziela nr 37/ 2019

Abp Ziółek: brońmy krzyża, który jest znakiem chrześcijańskiej wiary!

Abp Ziółek: brońmy krzyża, który jest znakiem chrześcijańskiej wiary!

Bp Przybylski: Krzyż jest lekarstwem

Bp Przybylski: Krzyż jest lekarstwem

XI Jarmark Franciszkański w Wieluniu

XI Jarmark Franciszkański w Wieluniu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem