Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie odpowiadało im towarzystwo

Lider PO zapraszał naród na marsz wolności. Naród z zaproszenia nie skorzystał. Myślimy, że to nie z powodu lekceważenia wolności. Najzwyklej w świecie – ludziom towarzystwo nie odpowiadało.

Ludzie wolą inne spacery

A miało być tak pięknie. Miało być 300 tys. ludzi, a było – w porywach – 30 razy mniej. Stawiamy tezę, że już więcej marszów wolności ani jakichkolwiek innych partyjnych marszów nie będzie. Widać czarno na białym, że to ludzi nie wciąga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prawda czasu i prawda ekranu

W roli marszowych zapiewajłów wystąpiło trzech słynnych kiedyś aktorów. Przez mikrofony straszyli, że grozi nam PRL-bis. W słowach, które padały z trybuny, czuć jednak było fałszywą nutę. Co najmniej dwóch z występujących małych gwiazdorów w PRL czuło się lepiej niż dobrze, co widać było na pokazanych przy okazji przez TVP obrazkach z pochodów pierwszomajowych lat 70., podczas których panowie O. i P. maszerowali dziarsko przed inną trybuną, pozdrawiając czule czerwonych bonzów. I tak mamy prawdę czasu i prawdę ekranu. Jak u Barei.

Partia teoretyczna

Ryszard Petru opuścił .Nowoczesną. Klasyk powiedziałby, że w ten sposób ta partia istnieje już tylko teoretycznie.

Dług rzeczywisty

Jak najbardziej rzeczywisty jest za to dług .Nowoczesnej. Dług ma sześć zer. No i już staje się jasne, dlaczego następuje masowa ewakuacja z dziurawej jak sito łajby.

Podziel się:

Oceń:

2018-05-23 10:40

Wybrane dla Ciebie

Trener Hiszpanii: "Modlę się każdego dnia. Nie dlatego, że jestem na mundialu"

2026-07-15 07:42
Luis de la Fuente

PAP/EPA/SAM WASSON

Luis de la Fuente

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis de la Fuente, ujawnił we wtorek, że modli się do Boga i o co prosił przed półfinałem Mistrzostw Świata. Trener wygłosił te oświadczenia podczas konferencji prasowej przed meczem Hiszpanii na stadionie w Dallas.

Więcej ...

Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

Matka Boża Szkaplerzna, Katania

Agata Kowalska

Matka Boża Szkaplerzna, Katania

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które przypada 16 lipca, popularnie zwane jest świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Jego początki sięgają drugiej połowy XIII w., kiedy to w zakonie karmelitów św. Szymonowi Stockowi objawiła się Matka Boża.

Więcej ...

Ewangelia mówi, że mamy wyłącznie jeden czas

2026-07-16 07:08

Karol Porwich/Niedziela

Cierpliwość Boga jest ważna, aby nikomu nie zaszkodzić przed czasem, by człowiek mógł wzrastać, dojrzewać, podejmować odpowiedzialne decyzje. Jednym słowem, aby był wolny, aby na sądzie nie szukał usprawiedliwienia swoich złych zachowań, przymusem z zewnątrz. Ważny jest również czas. Ewangelia mówi, że mamy wyłącznie jeden czas. Nie można go zatem marnować.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trener Hiszpanii:

Wiara

Trener Hiszpanii: "Modlę się każdego dnia. Nie dlatego,...

Milioner przekazuje każdemu ochrzczonemu w parafii...

Kościół

Milioner przekazuje każdemu ochrzczonemu w parafii...

Figura św. Michała Archanioła z odciętą głową i...

Kościół

Figura św. Michała Archanioła z odciętą głową i...

O. Marcin Ciechanowski: szkaplerz jest szatą, która...

Kościół

O. Marcin Ciechanowski: szkaplerz jest szatą, która...

Na trasie pielgrzymki doszło do niebezpiecznego zdarzenia...

Aspekty

Na trasie pielgrzymki doszło do niebezpiecznego zdarzenia...

Dzień Męża i Żony – siedem rad Ulmów dla małżeństw

Kościół

Dzień Męża i Żony – siedem rad Ulmów dla małżeństw

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Marta Nawrocka: jesienią w Warszawie zorganizuję...

Wiadomości

Marta Nawrocka: jesienią w Warszawie zorganizuję...

Redemptoryści odcinają się od wspólnoty, która planuje...

Kościół

Redemptoryści odcinają się od wspólnoty, która planuje...