Reklama

Radość – dostępna od zaraz

Czy jest ktoś, kto nie chciałby, aby jego życie było przepełnione radością? Wszyscy o takim marzymy. Autorka książki „Sekret radości” – Katarzyna Mazierska-Białek wyjawia własny sekret na permanentną radość i przekonuje, że jest to stan, który powinien być bliski każdemu z nas.

Kluczem do radości są przemiana myślenia i spełnianie pragnień swego serca. Jednak to wszystko jest możliwe, gdy żyjemy w bliskiej relacji z Bogiem. To Jezus jest dawcą radości, o czym przekonuje autorka, powołując się na Pismo Święte i osobiste doświadczenie budowania relacji z Panem Jezusem. Tylko człowiek, który czuje się dzieckiem Boga, ma odwagę i siłę do zmian. Warto też pamiętać, że samowystarczalność może nas zgubić – ostrzega autorka i zachęca, aby zrzucić psychiczne obciążenie, niczym Bartymeusz płaszcz, i tak jak on zwróć się o pomoc: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”.

Reklama

„Smutek – pisze autorka – z powodu tysiąca błędnych decyzji i porażek mojego życia stał się jednocześnie moją wielką szansą”. Zapragnęła życia spełnionego i radosnego i o takie zaczęła prosić Ducha Świętego. Bóg przychodził przez wydarzenia i ludzi, aby powoli zmieniać jej życie.

Katarzyna Mazierska-Białek z pasją dzieli się nim na kartach książki i przeplata historiami biblijnych bohaterów. W ten sposób udowadnia, że życie każdego z nas na pewnych etapach jest do siebie podobne. Spotkanie Boga i wiara w Jego miłość, doświadczenie jej, są w stanie przemieniać życie, również nasze. Świat radosny jest dostępny dla każdego, wystarczy się otworzyć na Pana Boga, który uleczy nas z lęku, niepewności, smutku. Doda odwagi i pomoże zmienić myślenie, wleje w serce nadzieję, sens i motywację do nowych konstruktywnych działań. Bo jeśli karmimy się złymi informacjami, to tak zaczynamy odbierać świat, jeśli natomiast z wdzięcznością patrzymy na świat, tak też zaczynamy postrzegać nasze życie.

Codzienna lektura Pisma Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, oddanie swego losu najlepszemu Niebieskiemu Ojcu, modlitwa do Maryi, głównie różańcowa – to klucz do odkrycia sekretu radości.

Reklama

Autorka książki „Sekret radości” jest dziennikarką i zarządcą Winnicy Radości, czyli e-wspólnoty.

Książka oddaje optymistyczny, radosny nastrój jej autorki, przykłady z życia są swoistym świadectwem nawrócenia i obrazowo przekonują, że zmiany są możliwe, a radość jest dana każdemu i nie zależy od wielkości portfela ani stanu zdrowia. Radość to styl życia.

Katarzyna Mazierska-Białek „Sekret radości”, www.winnicaradosci.pl , kontakt@winnicaradosci.pl, tel. 696 086 834

2018-10-24 10:41

Wybrane dla Ciebie

Chiny: piąty biskup wyświęcony w ramach porozumienia z Watykanem

2021-07-28 20:23

Episkopat news

W Pingliang, w chińskiej prowincji Gansu sakrę biskupią przyjął nowy biskup koadiutor tamtejszej diecezji 49-letni ks. Li Hui. Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, jest on „piątym chińskim biskupem mianowanym i wyświęconym w ramach przepisów Tymczasowego Porozumienia w sprawie mianowania biskupów w Chinach”.

Więcej ...

Rośnie liczba ataków na chrześcijan w Europie

2021-07-28 18:43

Karol Porwich/Niedziela

W ostatnich latach zwiększa się liczba przestępstw na tle religijnym w stosunku do chrześcijan w Europie, w tym m.in. w Szkocji. Przykładem może być ostatni atak na księdza, który miał miejsce w kościele archikatedralnym w Edynburgu.

Więcej ...

Łódź: młodzi przygotowują VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

2021-07-29 18:09

Adobe Stock.pl

W Łodzi trwają przygotowania do VI Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się we wrześniu w Łodzi. W organizację wydarzenia zaangażowana jest archidiecezja i liczne środowiska, w tym wielu ludzi młodych, którzy włączą się wcześniej w modlitewne Jerycho modląc się i objeżdżając na rowerach miasto, a także uczestnicząc w biegach wokół Łodzi.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Polska

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Przyjaciele Pana

Święci i błogosławieni

Przyjaciele Pana

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

Jasna Góra

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...