Reklama

Piotr Lorenc
Dr n. med. Andrzej Siwiec

Centrum Pediatrii znów nagrodzone

2019-01-02 12:59

Piotr Lorenc
Edycja sosnowiecka 1/2019, str. II

Jak dobrze mieć taki szpital obok siebie. Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali w kategorii: Sieć szpitali, pediatryczne. Plebiscyt, w którym biorą udział niemal wszystkie placówki szpitalne z całego kraju, od wielu lat organizuje „Rzeczpospolita” wspólnie z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To duży sukces i znak, że centrum stawia na rozwój, gdyż w ubiegłym roku uplasowało się na drugim miejscu. Ciągle więc jest jednym z najlepszych w kraju, co znajduje uznanie u niezależnych ekspertów. A to wprost przekłada się na jakość usług świadczonych w szpitalu.

A jest ich niemało, gdyż jak mówią statystyki, udzielanych jest tu rocznie około 60 tys. porad specjalistycznych oraz około 8 tys. hospitalizacji. W chwili obecnej szpital jest najnowocześniejszym szpitalem pediatrycznym w województwie śląskim, posiada 9 oddziałów oraz 13 poradni specjalistycznych. Na szczególną uwagę zasługuje oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla noworodków i dzieci. – Jest to wysokospecjalistyczny oddział leczący dzieci w stanach zagrożenia życia, najnowocześniejszy w regionie, dysponujący 10 łóżkami dla noworodków, dzieci i dzieci starszych. Jako jedyni w województwie śląskim posiadamy urządzenie służące do prowadzenia selektywnej hipotermii noworodków. Nasi pacjenci to noworodki z niewydolnością oddechową i krążeniową, zaburzeniami adaptacji, wcześniactwem oraz zakażeniami, noworodki z niedotlenieniem okołoporodowym wymagające leczenia hipotermią oraz dzieci do 18. roku życia z niewydolnością oddechową i krążeniową, z urazami wielonarządowymi, poza przypadkami wymagającymi interwencji neurochirurgicznej – tłumaczy dr n. med. Andrzej Siwiec, prezes zarządu Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Reklama

Trzeba nadmienić, że jedną z większych inwestycji w ostatnich latach było utworzenie przy szpitalu Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 9 mln zł. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki współfinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który przekazał na ten cel 2,5 mln zł. W Centrum Psychiatrii leczeni są pacjenci ze wszystkimi jednostkami chorobowymi występującymi u dzieci i młodzieży, z wyjątkiem terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych. Do placówki trafiają więc pacjenci cierpiący na zaburzenia odżywiania, schizofrenię, depresję, manię oraz zaburzenia neurorozwojowe.

Tagi:
szpital

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Podsumowanie  385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Podsumowanie 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

Wizyta studyjna u duchaczy

Wizyta studyjna u duchaczy

Międzynarodowy kongres

Międzynarodowy kongres "Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej"

INSIEME znaczy razem

INSIEME znaczy razem

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem