Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Dzień otwartych drzwi

Niedziela lubelska 15/2003

Informacje z pierwszej ręki, spotkanie ze studentami i profesorami wymarzonego kierunku studiów, poznanie Uczelni "od podszewki", czyli jak wyglądają sale wykładowe, gdzie jest barek i co można znaleźć w bibliotece, szczegółowe informacje na temat egzaminów wstępnych - to wszystko zapewnił odwiedzającym 22 marca br. Katolicki Uniwersytet Lubelski, czuwający nad organizacją Dnia Otwartych Drzwi, Uczelniany Samorząd Studentów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Witamy w KUL

Spotkanie przyszłych studentów rozpoczęło się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele akademickim. "Dzień Otwartych Drzwi to dzień radości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uniwersytet odmładza się waszą młodością" - mówił do gości rektor, ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek. Zaraz po Eucharystii w Auli im. kard. Wyszyńskiego przedstawiciele władz Uczelni witali przybyłą młodzież.

Zacznijmy od recepcji

Już od rana w holu starego gmachu KUL na przyszłych studentów czekały punkty informacyjne. Wchodząc tu warto było zacząć od odwiedzin recepcji. Tutaj bowiem można było zdobyć podstawowe informacje o terminach egzaminów wstępnych i obowiązujących podczas nich zasadach. Można było także dowiedzieć się, które kierunki zwalniają z egzaminów wstępnych na podstawie olimpiady czy matury międzynarodowej, a które biorą pod uwagę oceny ze świadectwa maturalnego. Studenci obsługujący stanowisko w recepcji dysponowali formularzami, które wraz z dowodem wpłaty i ksero świadectwa maturalnego należy złożyć przy zdawaniu egzaminów wstępnych. Z recepcji można było ruszyć w kierunku boksów, a więc punktów informacji o konkretnym wydziale. W tym roku po raz pierwszy miejsce w jednym spośród boksów zajęli studenci z Wydziału Nauk Społecznych filii KUL w Stalowej Woli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do "Kawiarenek"

A więc do sal przygotowanych przez Koła Naukowe danych kierunków. Kawiarenki były czynne w godzinach od 11.00 do 16.00. Na ich otwarciu byli dziekani, dyrektorzy Instytutów, pracownicy naukowi i przewodniczący samorządów. Przez cały czas gości podejmowali studenci danego kierunku. Można tu było uzyskać odpowiedź z "pierwszej ręki" na pytania: jak wyglądają egzaminy, jacy są egzaminatorzy (w przypadku egzaminów ustnych). Bardziej dociekliwi pytali o to, czy trudno jest studiować, co można robić w trakcie i po studiach. Studenci przygotowali ulotki i plakaty, które również służyły informowaniu odwiedzających Uczelnię. W kawiarenkach, a także w holu KUL, można było nabyć zbiór testów z egzaminów wstępnych, które obowiązywały podczas ubiegłych lat.

Inne propozycje

Czuwający nad organizacją Dnia Otwartych Drzwi zadbali także o przygotowanie propozycji kulturalnych. Wystąpił kabaret działający przy Kole Naukowym Studentów Psychologii. Studenci filologii polskiej, tworzący Piwnicę Artystyczną "Szatnia", zaprezentowali W malinowym chruśniaku - poezję Bolesława Leśmiana w oprawie scenicznej. Dla odwiedzających Uczelnię mogło to stanowić dobrą okazję do odprężenia w trakcie dnia. Jednocześnie było swoistym sposobem promocji danego kierunku.
Dzień wcześniej w KUL odbyły się Targi Organizacji Studenckich. Koła naukowe, organizacje studenckie, stowarzyszenia i kluby prezentowały swoją działalność. Można było np. uczestniczyć w przygotowanych przez nie warsztatach komunikacji, z zakresu ratownictwa przedmedycznego czy warsztatach konstruowania kwestionariusza ankiety.

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Magdalena Guziak-Nowak: wszystkie ręce na pokład dla ochrony życia dziecka nienarodzonego

2024-05-04 09:55

Adobe.Stock

- Jestem przeciw aborcji, ponieważ po pierwsze nie wolno zabijać niewinnych dzieci, a po drugie kobiety zasługują na dobrą, konkretną, realną pomoc w rozwiązaniu ich prawdziwych problemów, z którymi czasami w ciąży muszą się borykać, a nie na taką tanią alternatywę, która do końca życia pozostanie wyrwą w sercu - mówi Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, dyrektor ds. edukacji.

Więcej ...

O Świętogórska Panno z Gostynia, módl się za nami...

2024-05-04 20:50

Karol Porwich/Niedziela

Piąty dzień naszego majowego pielgrzymowania pozwala nam stanąć na gościnnej ziemi Archidiecezji Poznańskiej. Wśród wielu świątyń, znajduje się Świętogórskie Sanktuarium, którego sercem i duszą jest umieszczony w głównym ołtarzu obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem i kwiatem róży w dłoni.

Więcej ...

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki wzajemności

2024-05-04 17:05
Ks. Wojciech Węgrzyniak

Archiwum ks. Wojciecha Węgrzyniaka

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Najważniejszym przykazaniem jest miłość, ale bez wzajemności miłość nigdy nie będzie ani owocna, ani radosna - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii Szóstej Niedzieli Wielkanocnej 5 maja.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

Kim był św. Florian?

Kim był św. Florian?

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...