Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Trzy dni dla Boga

Po raz trzeci w dniach 1-3 maja Goleniów będzie gospodarzem Archidiecezjalnych Dni Młodych (ADM). Organizatorzy – Duszpasterstwo Młodzieżowe Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Miasto i Gmina Goleniów – spodziewają się udziału ok. 1500 młodych ludzi, w tym grup zagranicznych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 kwietnia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przygotowania do tego największego religijnego wydarzenia trwają od jesieni ubiegłego roku, teraz dopracowywane są szczegóły trzydniowego spotkania młodych z Bogiem i z sobą. Ramowy program tegorocznych ADM jest podobny do poprzednich i odbywać się będzie w tych samych miejscach – w kościołach parafialnych św. Katarzyny i św. Jerzego, na stadionie miejskim, na którym stanie scena główna i gdzie wydawane będą posiłki, oraz w goleniowskich obiektach kulturalnych i oświatowych.

Archidiecezjalne Dni Młodych 2019 przeżywane będą pod hasłem: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Ich uroczyste rozpoczęcie nastąpi 1 maja o godz. 11 na stadionie, skąd młodzież ulicami miasta przejdzie do kościoła św. Katarzyny na inauguracyjną Mszę św. Po obiedzie zaplanowano warsztaty tematyczne oraz koncert uwielbienia „Dla Ciebie, Panie” przygotowany przez Stowarzyszenie Per Musicam. Pierwszy dzień zakończy czas pojednania i muzyczne uwielbienie w kościele św. Katarzyny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dzień drugi rozpocznie Jutrznia w kościele św. Jerzego, a po niej młodzi spotkają się z misjonarzem – ks. Jeremy Kabuga z Kenii. Tego dnia po Mszy św. (kościół św. Katarzyny, godz. 12) odbędzie się Przegląd Kultury Chrześcijańskiej, konkurs wiedzy religijnej oraz Marsz Biało-Czerwony, który o godz. 17 wyruszy spod Urzędu Gminy na stadion. Tam dla uczestników ADM (i goleniowian oczywiście) wystąpi zespół Sound’n’Grace. Pracowity dzień zakończy wieczór uwielbienia i czas adoracji w kościele św. Katarzyny.

3 maja to ostatni dzień ADM. Zacznie się Jutrznią w kościele św. Jerzego, po której przewidziano czas świadectw uczestników goleniowskich ADM i Światowych Dni Młodych w Panamie. O godz. 12 uroczysta Msza św. na stadionie zakończy tegoroczne Archidiecezjalne Dni Młodych. Podczas tej Mszy ogłoszony zostanie gospodarz kolejnego spotkania młodych i nastąpi oficjalne przekazanie symboli ADM (krzyż i ikona Matki Bożej). Goleniów, który trzykrotnie był gospodarzem tego wielkiego wydarzenia religijnego, pożegna młodych.

Podziel się:

Oceń:

2019-03-27 11:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Czerpiąc z przeszłości, idziemy dalej

Gościem specjalnym uroczystości był bp Henryk Wejman

Maria Palica

Gościem specjalnym uroczystości był bp Henryk Wejman

Mamy piękną przeszłość (…). Trzeba nam z tej przeszłości czerpać, ale jednocześnie mieć na uwadze teraźniejszość i patrzeć w przyszłość – powiedział ks. kan. Wacław Nowak, proboszcz parafii.

Więcej ...

Zmarł ks. prałat Franciszek Filipek

2025-12-27 13:33

Karol Porwich/Niedziela

W nocy z 26 na 27 grudnia zmarł ks. prałat dr Franciszek Filipek. Kapłan ten miał 85 lata życia i lata kapłaństwa. Przez wiele lat był proboszczem parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu - Klecinie oraz wykładowcą łaciny na Papieskim Wydziale Teologicznym. Od 2012 roku przebywał na emeryturze.

Więcej ...

Boże Narodzenie - rewolucja miłości

2025-12-27 21:42

Paweł Wysoki

Boże Narodzenie jest po to, abyśmy się stali miejscem dla Boga i miejscem dla człowieka – powiedział abp Stanisław Budzik.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Niedziela Kielecka

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Nowenna do Świętej Rodziny

Wiara

Nowenna do Świętej Rodziny

„Ujrzał i uwierzył” nie znaczy jeszcze, że wszystko...

Wiara

„Ujrzał i uwierzył” nie znaczy jeszcze, że wszystko...

Współczesne sekty. Dawnego guru zastąpili...

Wiadomości

Współczesne sekty. Dawnego guru zastąpili...

Leon XIV wprowadza zmiany w uroczystościach Bożego...

Kościół

Leon XIV wprowadza zmiany w uroczystościach Bożego...

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Wiara

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Kalendarz Adwentowy: Wdzięczność, która oddaje wszystko

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Wdzięczność, która oddaje wszystko

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kalendarz Adwentowy: Gdy rodzi się posłaniec łaski

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Gdy rodzi się posłaniec łaski