Reklama

Nie przegap

Obejrzyj – zanim weźmiesz

„Nudne filmiki o narkotykach” wcale nudne nie są, obrazowo pokazują, co może stać się z tym, kto z pozoru niewinnie zaczyna zabawę z używkami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś nauczycielem, liderem młodzieżowym czy rodzicem, płyty DVD z filmikami: „Uzależnienie”, „Pole minowe”, „Trawa”, „Amfetamina”, „Dopalacze”, „Sztuka wyboru” powinny znaleźć się na twojej liście propozycji dla młodzieży.

Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po narkotyki, ponieważ chcą zmienić coś w swoim życiu, zaimponować znajomym czy też uciec od szarej codzienności, od problemów, samotności, braku poczucia bezpieczeństwa. Niepokojący jest fakt, że środki odurzające coraz częściej stają się także po prostu zabawą i „normalną” formą spędzania wolnego czasu. „Nudne filmiki o narkotykach” mają na celu trafić do jak najszerszego grona młodych ludzi, aby uświadomić im, że narkotyki nie są nigdy rozwiązaniem problemu, lecz wręcz przeciwnie: zawsze stają się gigantycznym problemem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Współczesna młodzież żyje w świecie tłoku multimedialnego, co sprawia, że coraz trudniej jest zdobyć ich uwagę, aby skutecznie przekazać im poważne treści. Twórcy „Nudnych filmików...” postanowili jednak zmierzyć się z tym problemem przez stworzenie serii krótkich, zabawnych filmów, które w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazują fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania. Każdy z filmików trwa 10-15 min i został tak skonstruowany, by być dobrą podstawą do dyskusji na spotkaniu młodzieżowym lub w szkolnej klasie. Ich pomysłodawcą i twórcą jest Leszek Korzeniecki, który od lat zajmuje się profilaktyką uzależnień i doskonale wie, że aby dotrzeć do młodych ludzi, nie można zasypywać ich niezrozumiałą terminologią, nudnymi statystykami czy też nadmiernym moralizatorstwem. Użycie prostej i zabawnej formy przekazu jest także przeciwwagą dla atmosfery grozy typowej dla materiałów profilaktycznych, w których nieodłącznym elementem jest widok zżartych przez raka organów.

Seria składa się z 6 filmików, każdy z nich poświęcony jest innemu tematowi. Przypomnijmy, są to: „Uzależnienie”, „Pole minowe”, „Trawa”, „Amfetamina”, „Dopalacze”, „Sztuka wyboru”. Nudne filmiki będą świetną pomocą dla wszystkich osób pracujących z młodzieżą: nauczycieli, liderów młodzieżowych a także rodziców.

* * *

Leszek Korzeniecki – twórca „Nudnych filmików o narkotykach”. Jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu wykorzystał swoje kilkunastoletnie doświadczenie ze spotkań, jakie przeprowadził dotąd dla ponad 250 tys. uczniów w polskich szkołach. Cenne jest również to, że Leszek jest dalej aktywny w tym zakresie i można zaprosić go na spotkanie do szkoły, klubu czy świetlicy. Jego zdolność oddziaływania osobistego na młodych ludzi jest tak duża, że spotkania przez niego prowadzone znajdują w sercach i umysłach młodzieży silny oddźwięk i wielokrotnie uratowały osoby od popadnięcia w autodestrukcję uzależnieniową lub pomogły uzależnionym znaleźć drogę ratunku.

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca m.in. serii krótkometrażowych filmów „Głupi Mądry Film” i „Stopstart”. Odcinek ósmy – „Stopstart 8” otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 – PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.

Podziel się:

Oceń:

2019-05-15 08:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ostatnia prosta

Niedziela Ogólnopolska 6/2016, str. 52

Katolicki Toruń

Pół roku do Światowych Dni Młodzieży! Tylko czy aż?
Zapraszamy do przyjrzenia się, ile przygotowań już za nami

Więcej ...

Czy staram się wybierać miłość, by żyć w niebie?

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 13, 22-30.

Więcej ...

Pierwsza rzeźba przyszłego świętego millenialsa – Carla Acutisa

2025-08-24 14:40

Vatican Media

W Asyżu odsłonięto rzeźbę przedstawiającą bł. Carlo Acutisa klęczącego u stóp Chrystusa. Dzieło zostało wykonane z brązu przez znanego kanadyjskiego artystę Timothy’ego Paula Schmalza – informuje agencja SIR. To pierwsza rzeźba, która oddaje hołd przyszłemu świętemu z pokolenia millenialsów, który zostanie kanonizowany 7 września wraz z Pier Giorgio Frassatim.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Przynależność do Boga ma swoją cenę. Nasz Bóg jest...

Kościół

Przynależność do Boga ma swoją cenę. Nasz Bóg jest...

Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?

Wiara

Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?

Nowenna ku czci św. Moniki

Wiara

Nowenna ku czci św. Moniki

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej 2024 (dzień 8.)

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej 2024 (dzień 8.)

Odnaleziona Siostra Dorota apeluje: Uważajcie na oszustów

Kościół

Odnaleziona Siostra Dorota apeluje: Uważajcie na oszustów

Siostra Dorota odnaleziona!

Kościół

Siostra Dorota odnaleziona!

Nowenna do św. Augustyna

Wiara

Nowenna do św. Augustyna

Zaginęła siostra zakonna. Zgromadzenie i policja prosi o...

Kościół

Zaginęła siostra zakonna. Zgromadzenie i policja prosi o...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.