Reklama

Karolina Krasowska
Ks. Waldemar Grzyb o tym, jak żyć w przyjaźni z Bogiem

Żyć w przyjaźni z Bogiem

2019-05-21 13:11

Kamil Krasowski
Edycja zielonogórsko-gorzowska 21/2019, str. 1

„Jesteście moimi przyjaciółmi” to tytuł konferencji, która odbyła w dniach od 18 do 19 maja br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Głogowie pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego. Uczestniczyło w niej ponad 200 osób

Ksiądz Robert Patro, jeden z głoszących i współorganizator konferencji, podkreśla, że potrzebne są takie momenty, by osoby zaangażowane we wspólnotach charyzmatycznych i grupach ewangelizacyjnych gromadziły się na wspólnej modlitwie i uwielbieniu nie tylko w swoich parafiach. – Gromadzimy się wspólnie po to, by modlić się, uwielbiać Pana Jezusa, głosić słowo Boże i posługiwać. Chodzi o to, by co jakiś czas odbywało się takie wydarzenie, które nas wszystkich zbierze i da pewien impuls do posługi i do działania – wyjaśnia ks. Patro.

Organizatorem konferencji, która odbyła się pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego, była głogowska Fundacja wiaryGODni. – Konferencja ma być swego rodzaju „narzędziem” do tego, abyśmy poznawali Boga z jednej strony jak najgłębiej, a z drugiej żebyśmy mieli doświadczenie i zdobywali wiedzę, w jaki sposób możemy wchodzić z Nim w głębszą relację – mówi przewodniczący Fundacji Dariusz Jaduszyński.

Reklama

Głównymi głoszącymi w czasie konferencji byli ks. Waldemar Grzyb z Gorzowa oraz świecki ewangelizator Marcin Zieliński. – Staramy się z Marcinem Zielińskim pokazać te aspekty życia duchowego, które pomagają nam żyć rzeczywiście w przyjaźni z Bogiem i pokazywać też to, co trzeba w życiu poprawić, by móc powiedzieć, że jestem przyjacielem Boga, jestem z Nim w dobrej relacji – powiedział ks. Waldemar Grzyb z Gorzowa. – Trzeba nam być człowiekiem według Bożego Serca, który szuka woli Bożej i we wszystkim ją wypełnia.

Tagi:
konferencja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

AA to nie grzech

AA to nie grzech

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

Będziemy bronić Prawdy... za wszelką cenę!

Będziemy bronić Prawdy... za wszelką cenę!

Apel Jasnogórski z udziałem Premiera

Apel Jasnogórski z udziałem Premiera

Powraca siła nadziei

Powraca siła nadziei

Pielgrzymowanie z Warszawy

Pielgrzymowanie z Warszawy

Włącz się w nowennę!

Włącz się w nowennę!

II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca

II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca

Uroczystości religijno-patriotyczne

Uroczystości religijno-patriotyczne

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem