Reklama

Karolina Krasowska
Ks. Waldemar Grzyb o tym, jak żyć w przyjaźni z Bogiem

Żyć w przyjaźni z Bogiem

2019-05-21 13:11

Kamil Krasowski
Edycja zielonogórsko-gorzowska 21/2019, str. 1

„Jesteście moimi przyjaciółmi” to tytuł konferencji, która odbyła w dniach od 18 do 19 maja br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Głogowie pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego. Uczestniczyło w niej ponad 200 osób

Ksiądz Robert Patro, jeden z głoszących i współorganizator konferencji, podkreśla, że potrzebne są takie momenty, by osoby zaangażowane we wspólnotach charyzmatycznych i grupach ewangelizacyjnych gromadziły się na wspólnej modlitwie i uwielbieniu nie tylko w swoich parafiach. – Gromadzimy się wspólnie po to, by modlić się, uwielbiać Pana Jezusa, głosić słowo Boże i posługiwać. Chodzi o to, by co jakiś czas odbywało się takie wydarzenie, które nas wszystkich zbierze i da pewien impuls do posługi i do działania – wyjaśnia ks. Patro.

Organizatorem konferencji, która odbyła się pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego, była głogowska Fundacja wiaryGODni. – Konferencja ma być swego rodzaju „narzędziem” do tego, abyśmy poznawali Boga z jednej strony jak najgłębiej, a z drugiej żebyśmy mieli doświadczenie i zdobywali wiedzę, w jaki sposób możemy wchodzić z Nim w głębszą relację – mówi przewodniczący Fundacji Dariusz Jaduszyński.

Reklama

Głównymi głoszącymi w czasie konferencji byli ks. Waldemar Grzyb z Gorzowa oraz świecki ewangelizator Marcin Zieliński. – Staramy się z Marcinem Zielińskim pokazać te aspekty życia duchowego, które pomagają nam żyć rzeczywiście w przyjaźni z Bogiem i pokazywać też to, co trzeba w życiu poprawić, by móc powiedzieć, że jestem przyjacielem Boga, jestem z Nim w dobrej relacji – powiedział ks. Waldemar Grzyb z Gorzowa. – Trzeba nam być człowiekiem według Bożego Serca, który szuka woli Bożej i we wszystkim ją wypełnia.

Tagi:
konferencja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Trwają kursy dla lektorów

Trwają kursy dla lektorów

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Dumni Polacy śpiewają

Dumni Polacy śpiewają

"Głos z Torunia" obchodził swoje 25-lecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem