Matka. Słowo, które dla każdego człowieka ma bardzo osobiste znaczenie. Łączy się z pierwotną więzią i przytuleniem. Zdarza się, że niesie ze sobą ukrytą ranę czy tęsknotę. Jednak najczęściej daje ogromne powody do radości i wdzięczności za życie. Okazji ku wyrażaniu tychże jest wiele, a dniem, w którym najsilniej jednoczymy się w modlitwie za nie, jest Dzień Matki.
Wzruszająca Msza św. w intencji matek miała miejsce w parafii Makowiska pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, a sprawowana była 19 maja br. przez ks. Stanisława Rospondka w asyście ks. Szymona Stępniaka, prefekta Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i w obecności proboszcza parafii – głównego organizatora uroczystości – ks. Andrzeja Chrzanowskiego.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Już podczas Mszy św. było kilka wzruszających momentów, kiedy to ksiądz celebrans przywoływał wiele pięknych poetyckich strof znanych z polskiej literatury, a także z polskich pieśni. Z wielu oczu popłynęły łzy na wspomnienie daru macierzyństwa, tego obecnego, jeszcze dotykalnego, tego minionego, ale i tego przyszłego, wymarzonego, oczekiwanego...
W Makowiskach uroczystość niebagatelna. Przy udziale prężnie działającego przy parafii Klubu Seniora, do którego należy ok. 100 osób!, zorganizowano w Domu Parafialnym piękną biesiadę, połączoną z częścią artystyczną, a wykonawcami byli parafianie w wieku od kilkunastu do 93 lat! Były radości, gromkie brawa i łzy wzruszenia, kiedy pojawiały się słowa: „Dziękuję Ci, Mamo”, wiersze o Matkach, o matczynej bezwarunkowej miłości, poświęceniu, a także znane wszystkim pieśni, które rozśpiewały obecnych.
Proboszcz ks. Andrzej Chrzanowski wyraził wdzięczność za współpracę i pomoc w organizacji spotkania Elżbiecie Kupiec z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie, obecnym kapłanom, a także nam, przedstawicielom „Niedzieli” – Agnieszce Chadzińskiej i dr. Sławomirowi Błautowi – za zwrócenie uwagi na ogromną potrzebę promowania czytelnictwa prasy i innych wydawnictw katolickich oraz za zaproszenie zarówno na stronę portalu „Niedzieli”, jak również do samej siedziby redakcji na prelekcję o pracy przy tworzeniu pisma i o jego historii.