Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Świętojańskie Dni Rodzin w Łącku. Od piątku do niedzieli plac kościelny zapełniał się rodzinami; do przyjścia zachęcał bogaty plan spotkania.
Na łąckiej scenie wystąpili Adam Stachowiak, kapela góralska Ciupaga, a także młodzież ze Lwowa. Można było udać się na rodzinną pielgrzymkę szlakiem celestyńskim lub wysłuchać świadectwa Dobromira „Maka” Makowskiego. Uczestnikom towarzyszyła ikona Świętej Rodziny utworzona ze zdjęć rodzin parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kulminacyjną uroczystością Świętojańskich Dni Rodziny była suma odpustowa, której 23 czerwca przewodniczył ks. Piotr Bajor z Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. – Warto patrzeć, inspirować się postacią waszego patrona św. Jana Chrzciciela, który był heroldem Chrystusa, który przygotowywał Jezusowi miejsce, i mówił, że chce, aby tylko Jezus wzrastał, a on sam się umniejszał – mówił ks. Bajor w homilii.
W Łącku, gdzie przez lata żywa była tradycja świętojańskich dni młodych, po kilkuletniej przerwie, wraca formuła świętowania dni rodziny. Jak mówi proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela, ks. Jacek Miszczak, to okazja do nabrania sił i do spotkania. – Zależy nam bardzo na powołaniach do służby Bożej. Nasza rodaczka, bł. Celestyna Faron, której 20. rocznicę beatyfikacji właśnie wspominamy, oddała życie za kapłana. Modliła się za niego. My ją uznajemy poniekąd za patronkę powołań, patronkę duchownych. Odpowiedź, gdzie rodzą się powołania, jest oczywista, bo rodzą się one w rodzinach – mówi ks. Jacek. Uczestnicy chętnie brali udział w wydarzeniu. – Bardzo nam się podoba, jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i starszych. Każda parafia powinna raz w roku organizować taką zabawę dla swoich parafian i dla gości. Tu w Łącku wszyscy są razem i to jest najważniejsze – mówi pani Agnieszka. A na horyzoncie kolejne powody do świętowania. Tegoroczny odpust ku czci św. Jana zainaugurował dwa jubileusze: 800-lecia parafii i 300-lecia kościoła parafialnego.