Reklama

Artur D. Grabowski
Podczas misji parafialnych małżonkowie mieli okazję odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie

Bo trzeba się sobie przypatrzeć

2019-07-03 08:40

Artur D. Grabowski
Edycja legnicka 27/2019, str. V

Szczególny czas misji świętych przeżywała wspólnota parafii św. Antoniego Padewskiego w Biedrzychowicach. Misje trwały od 9 do 16 czerwca br., a poprowadził je, na zaproszenie ks. prob. Jana Nowaka, misjonarz oblat – o. Joachim Kusz OMI

Ostatnie misje święte odbywały się w biedrzychowickiej wspólnocie parafialnej dziesięć lat temu. Po dekadzie przyszedł czas, aby znów zatrzymać się i w trakcie intensywnych ćwiczeń duchowych spojrzeć na swoje życie wiary z innej perspektywy. Hasłem misji były słowa: „Bo trzeba się sobie przypatrzeć”. W programie były modlitewne spotkania we wsiach należących do parafii i misyjne Apele Jasnogórskie. Nie zabrakło także adoracji Najświętszego Sakramentu, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy innych form pobożności, do czego zachęcani byli miejscowi parafianie. Oczywiście centralnym wydarzeniem każdego dnia była Eucharystia z nauką misyjną, podczas której ojciec misjonarz zwracał uwagę na fundamenty chrześcijańskiej wiary i pobożności. Ważnym punktem w misyjnym „rozkładzie jazdy” były nauki dla dzieci i młodzieży. Misjonarz odwiedził także chorych, przewodniczył modlitwie za zmarłych na miejscowym cmentarzu, a także modlitwie różańcowej. Misjom towarzyszyły relikwie bł. Karoliny Kózkówny oraz modlitwa o czystość i odnowę serc.

Centralnym punktem misji był odpust św. Antoniego Padewskiego, który przypadał 13 czerwca. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ojciec misjonarz, a w koncelebrze stanęli księża z dekanatu Gryfów Śląski na czele z ks. dziekanem Krzysztofem Kurzeją.

– Co to znaczy być świętym? Warto sobie to pytanie dzisiaj zadać, kiedy patrzymy na postać św. Antoniego, naszego patrona – mówił w homilii o. Joachim. – Być świętym to znaczy dawać się przeniknąć Bożym światłem i jak te witraże dawać świadectwo swojej wiary, pokazywać innym poprzez swoje życie dobroć i miłość Boga.

Reklama

Podczas odpustowej Eucharystii swoje przyrzeczenia odnowili małżonkowie, a po jej zakończeniu wokół kościoła wyruszyła dziękczynna procesja eucharystyczna.

Ostatniego dnia, 16 czerwca br., na zakończenie dokonano poświęcenia krzyża misyjnego, a parafianie odnowili swoje chrzcielne przyrzeczenia.

Jak podkreślał ks. prob. Jan Nowak, misje to czas wyjątkowy. To okazja do zbliżenia się do Boga i rozsmakowania się w Jego obecności, by wpatrując się w Jego oblicze, dobrze się sobie przypatrzeć i odnaleźć właściwą ścieżkę swojej osobistej drogi do świętości i życia z Panem.

Tagi:
misje

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem