Reklama

Stach Leszczyński/PGNiG Obrót Detaliczny

Polskie górnictwo naftowe i gazownictwo pomaga z radością

2019-08-06 09:21

Jacek Cegła
Niedziela Ogólnopolska 32/2019, str. 46-47

Pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie to główne cele akcji charytatywnej „Pomagam z radością”, której partnerem strategicznym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W jej uroczystej inauguracji, która odbyła się w Brańszczyku nad Bugiem, wzięli udział prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda

Akcja „Pomagam z radością” to dzieło księży orionistów, służące rozpropagowaniu działalności, którą zakonnicy od prawie stu lat prowadzą w kilkunastu ośrodkach rozsianych po całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu zakonników udało się już pomóc dziesiątkom tysięcy osób. Charytatywna działalność księży orionistów ma charakter ciągły. Duchowni chcieliby bardziej rozwinąć swoją pracę misyjną; zbudować nowe ośrodki, by otoczyć opieką jeszcze więcej osób. Stąd pomysł na organizację akcji „Pomagam z radością”, której celem jest wspieranie dobroczynności przez przekazywanie darów pieniężnych konkretnym ośrodkom i osobom. Jej oficjalna inauguracja odbyła się 6 lipca br. podczas pikniku w Brańszczyku.

– Kiedy księża orioniści zwrócili się do nas o pomoc, długo się nie zastanawialiśmy – mówi Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. – To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy być partnerem strategicznym akcji „Pomagam z radością” – tym bardziej, że uczestniczymy w projekcie, który jest wspierany przez Pana Prezydenta i jego małżonkę. Jestem przekonany, że ta szlachetna akcja wyzwoli wiele dobra, które przełoży się na konkretną pomoc dla potrzebujących.

Pomaganie jest niejako wpisane w działalność PGNiG Obrót Detaliczny. Firma, obsługująca prawie 7 mln klientów, przyczynia się m.in. do poprawy jakości powietrza w Polsce przez realizację licznych programów ekologicznych. Wspiera również polskich patriotów.

Reklama

– Pomagamy bohaterom, którzy odważnie bronili polskiej wolności, uczestników Powstania Warszawskiego czy górników pacyfikowanych w kopalni Wujek. W uznaniu dla ich zasług pokrywamy ich rachunki za gaz w ramach akcji „Rachunek wdzięczności PGNiG” – podkreśla Maciej Woźniak, wiceprezes ds. hadlowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów, pomocy wielu ludzi dobrej woli i wolontariuszy oraz wsparciu PGNiG piknik inauguracyjny został zorganizowany na najwyższym poziomie. W imprezie, którą poprowadziła Anna Popek, dziennikarka TVP, wzięło udział kilka tysięcy osób. Dla uczestników pikniku – zarówno tych starszych, jak i młodszych – przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był znajdujący się na stoisku PGNiG namiot edukacyjny z widowiskowymi eksperymentami dla dzieci. Stoisko odwiedziła para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał piłkę ręczną (PGNiG jest sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej), a pierwsza dama – maskotkę Gazka, sympatycznego psa będącego jednym z symboli PGNiG.

Podziękowania partnerowi strategicznemu przekazali również księża orioniści. „Dziękujemy PGNiG za wspieranie naszej akcji i pomoc w propagowaniu postaw dobroczynnych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu PGNiG akcja «Pomagam z radością» dostała skrzydeł i mogła wystartować. Z całego serca dziękujemy!” – napisali duchowni.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę wspaniałą akcję, zapraszamy na stronę www.pomagamzradoscia.pl . Znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące konkretnych form pomocy dla podopiecznych księży orionistów. Zachęcamy do wsparcia dzieła, liczy się każda złotówka.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Światowy  Dzień  Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

AA to nie grzech

AA to nie grzech

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

Między zawierzeniem a wyprawką

Między zawierzeniem a wyprawką

Przegląd nr 34/2019

Przegląd nr 34/2019

„Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

„Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

Pasterska wizyta

Pasterska wizyta

Rodziny prosiły o odwagę

Rodziny prosiły o odwagę

Dożynki Gminy Wieluń

Dożynki Gminy Wieluń

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem