Reklama

Wiadomości

Polskie górnictwo naftowe i gazownictwo pomaga z radością

Stach Leszczyński/PGNiG Obrót Detaliczny

Pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie to główne cele akcji charytatywnej „Pomagam z radością”, której partnerem strategicznym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W jej uroczystej inauguracji, która odbyła się w Brańszczyku nad Bugiem, wzięli udział prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda

Akcja „Pomagam z radością” to dzieło księży orionistów, służące rozpropagowaniu działalności, którą zakonnicy od prawie stu lat prowadzą w kilkunastu ośrodkach rozsianych po całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu zakonników udało się już pomóc dziesiątkom tysięcy osób. Charytatywna działalność księży orionistów ma charakter ciągły. Duchowni chcieliby bardziej rozwinąć swoją pracę misyjną; zbudować nowe ośrodki, by otoczyć opieką jeszcze więcej osób. Stąd pomysł na organizację akcji „Pomagam z radością”, której celem jest wspieranie dobroczynności przez przekazywanie darów pieniężnych konkretnym ośrodkom i osobom. Jej oficjalna inauguracja odbyła się 6 lipca br. podczas pikniku w Brańszczyku.

– Kiedy księża orioniści zwrócili się do nas o pomoc, długo się nie zastanawialiśmy – mówi Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. – To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy być partnerem strategicznym akcji „Pomagam z radością” – tym bardziej, że uczestniczymy w projekcie, który jest wspierany przez Pana Prezydenta i jego małżonkę. Jestem przekonany, że ta szlachetna akcja wyzwoli wiele dobra, które przełoży się na konkretną pomoc dla potrzebujących.

Pomaganie jest niejako wpisane w działalność PGNiG Obrót Detaliczny. Firma, obsługująca prawie 7 mln klientów, przyczynia się m.in. do poprawy jakości powietrza w Polsce przez realizację licznych programów ekologicznych. Wspiera również polskich patriotów.

– Pomagamy bohaterom, którzy odważnie bronili polskiej wolności, uczestników Powstania Warszawskiego czy górników pacyfikowanych w kopalni Wujek. W uznaniu dla ich zasług pokrywamy ich rachunki za gaz w ramach akcji „Rachunek wdzięczności PGNiG” – podkreśla Maciej Woźniak, wiceprezes ds. hadlowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów, pomocy wielu ludzi dobrej woli i wolontariuszy oraz wsparciu PGNiG piknik inauguracyjny został zorganizowany na najwyższym poziomie. W imprezie, którą poprowadziła Anna Popek, dziennikarka TVP, wzięło udział kilka tysięcy osób. Dla uczestników pikniku – zarówno tych starszych, jak i młodszych – przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był znajdujący się na stoisku PGNiG namiot edukacyjny z widowiskowymi eksperymentami dla dzieci. Stoisko odwiedziła para prezydencka.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda otrzymał piłkę ręczną (PGNiG jest sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej), a pierwsza dama – maskotkę Gazka, sympatycznego psa będącego jednym z symboli PGNiG.

Podziękowania partnerowi strategicznemu przekazali również księża orioniści. „Dziękujemy PGNiG za wspieranie naszej akcji i pomoc w propagowaniu postaw dobroczynnych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu PGNiG akcja «Pomagam z radością» dostała skrzydeł i mogła wystartować. Z całego serca dziękujemy!” – napisali duchowni.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę wspaniałą akcję, zapraszamy na stronę www.pomagamzradoscia.pl . Znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące konkretnych form pomocy dla podopiecznych księży orionistów. Zachęcamy do wsparcia dzieła, liczy się każda złotówka.

2019-08-06 09:21

Wybrane dla Ciebie

8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

Bożena Szrtajner/Niedziela

8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Więcej ...

Co naprawdę świętujemy?

adobe.stock.pl

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy? Po co przygotowania i karp, i choinki?

Więcej ...

Przewodniczący Episkopatu: na skutek wojny wszyscy jesteśmy pokonani

2022-12-08 20:30

episkopat.pl

Modlitwa o pokój na Ukrainie towarzyszyła procesji światła w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Poznaniu. Procesję prowadził abp Stanisław Gądecki. „Na skutek wojny wszyscy jesteśmy pokonani! Nawet ci, którzy nie biorą w niej udziału i którzy stoją i przyglądają się z boku temu horrorowi, nie angażując się w celu zaprowadzenia pokoju” – mówił przewodniczący polskiego Episkopatu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

O co, jako małe dziecko, Joseph Ratzinger prosił Pana...

Wiara

O co, jako małe dziecko, Joseph Ratzinger prosił Pana...

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat...

Kościół

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat...

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...