Reklama

Stach Leszczyński/PGNiG Obrót Detaliczny

Polskie górnictwo naftowe i gazownictwo pomaga z radością

2019-08-06 09:21

Jacek Cegła
Niedziela Ogólnopolska 32/2019, str. 46-47

Pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie to główne cele akcji charytatywnej „Pomagam z radością”, której partnerem strategicznym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W jej uroczystej inauguracji, która odbyła się w Brańszczyku nad Bugiem, wzięli udział prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda

Akcja „Pomagam z radością” to dzieło księży orionistów, służące rozpropagowaniu działalności, którą zakonnicy od prawie stu lat prowadzą w kilkunastu ośrodkach rozsianych po całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu zakonników udało się już pomóc dziesiątkom tysięcy osób. Charytatywna działalność księży orionistów ma charakter ciągły. Duchowni chcieliby bardziej rozwinąć swoją pracę misyjną; zbudować nowe ośrodki, by otoczyć opieką jeszcze więcej osób. Stąd pomysł na organizację akcji „Pomagam z radością”, której celem jest wspieranie dobroczynności przez przekazywanie darów pieniężnych konkretnym ośrodkom i osobom. Jej oficjalna inauguracja odbyła się 6 lipca br. podczas pikniku w Brańszczyku.

– Kiedy księża orioniści zwrócili się do nas o pomoc, długo się nie zastanawialiśmy – mówi Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. – To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy być partnerem strategicznym akcji „Pomagam z radością” – tym bardziej, że uczestniczymy w projekcie, który jest wspierany przez Pana Prezydenta i jego małżonkę. Jestem przekonany, że ta szlachetna akcja wyzwoli wiele dobra, które przełoży się na konkretną pomoc dla potrzebujących.

Pomaganie jest niejako wpisane w działalność PGNiG Obrót Detaliczny. Firma, obsługująca prawie 7 mln klientów, przyczynia się m.in. do poprawy jakości powietrza w Polsce przez realizację licznych programów ekologicznych. Wspiera również polskich patriotów.

Reklama

– Pomagamy bohaterom, którzy odważnie bronili polskiej wolności, uczestników Powstania Warszawskiego czy górników pacyfikowanych w kopalni Wujek. W uznaniu dla ich zasług pokrywamy ich rachunki za gaz w ramach akcji „Rachunek wdzięczności PGNiG” – podkreśla Maciej Woźniak, wiceprezes ds. hadlowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów, pomocy wielu ludzi dobrej woli i wolontariuszy oraz wsparciu PGNiG piknik inauguracyjny został zorganizowany na najwyższym poziomie. W imprezie, którą poprowadziła Anna Popek, dziennikarka TVP, wzięło udział kilka tysięcy osób. Dla uczestników pikniku – zarówno tych starszych, jak i młodszych – przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był znajdujący się na stoisku PGNiG namiot edukacyjny z widowiskowymi eksperymentami dla dzieci. Stoisko odwiedziła para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał piłkę ręczną (PGNiG jest sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej), a pierwsza dama – maskotkę Gazka, sympatycznego psa będącego jednym z symboli PGNiG.

Podziękowania partnerowi strategicznemu przekazali również księża orioniści. „Dziękujemy PGNiG za wspieranie naszej akcji i pomoc w propagowaniu postaw dobroczynnych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu PGNiG akcja «Pomagam z radością» dostała skrzydeł i mogła wystartować. Z całego serca dziękujemy!” – napisali duchowni.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę wspaniałą akcję, zapraszamy na stronę www.pomagamzradoscia.pl . Znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące konkretnych form pomocy dla podopiecznych księży orionistów. Zachęcamy do wsparcia dzieła, liczy się każda złotówka.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Módlmy się

Adwent 2019 – Módlmy się

Słudzy Słowa

Słudzy Słowa

Adwent 2019 – Chwała na wysokości Bogu

Adwent 2019 – Chwała na wysokości Bogu

Okazja do przemiany

Okazja do przemiany

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 49/2019

Prezentacja nr 49/2019

Jubileuszowa gala konkursu Złote Pióro

Jubileuszowa gala konkursu Złote Pióro

Odpust św. Mikołaja w Pęgowie

Odpust św. Mikołaja w Pęgowie

Bełchatowscy górnicy uczcili Świętą Barbarę

Bełchatowscy górnicy uczcili Świętą Barbarę

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem