Reklama

"Dni otwarte" LO w Brańsku

Niedziela podlaska 16/2003

Liceum Ogólnokształcące w Brańsku w ubiegłym roku obchodziło dziesiątą rocznicę powstania. Razem ze szkołą zawodową, gimnazjum i podstawową tworzy konglomerat edukacyjny pod nazwą Zespół Szkół im. Armii Krajowej. Dyrekcja i nauczyciele postanowili szerszemu gremium pokazać swoją placówkę i zorganizowali 27 lutego br. "Dni otwarte liceum" zapraszając młodzież gimnazjalną klas III w celu bliższego poznania szkoły.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Około godz. 10.00 na parking przy szkole zaczęły zajeżdżać autobusy z młodzieżą gimnazjalną z Wyszek, Augustowa k. Bielska Podlaskiego, Rudki, Oleksina i Glinnika. Zgodnie z przewidywaniami goście dopisali, co z pewnością bardzo ucieszyło gospodarzy szkoły. Dyrektorowi, mgr. Jarosławi Jakimiukowi i jego zastępcy, mgr Dorocie Krystosiak bardzo zależało na jak najlepszym wizerunku szkoły. Włożono wiele pracy w przygotowanie imprezy, wszak "jak nas widzą - tak o nas piszą".
Na trybunach hali sportowej Zespołu Szkół w Brańsku zasiadł prawie komplet osób (mogą one pomieścić 300, a było ok. 290) w celu zapoznania się z historią i dorobkiem jeszcze młodej, ale mającej już osiągnięcia szkoły.
Część oficjalną rozpoczął dyrektor, J. Jakimiuk, który przybliżył młodzieży wizerunek szkoły, w jakiej się znajdują. Nowoczesna baza dydaktyczna, m.in.: dwie pracownie komputerowe, kompleks sportowy - stadion lekkoatletyczny z boiskiem do piłki nożnej oraz wieloma innymi boiskami, hala i zaplecze siłowo-rehabilitacyjne, nowoczesna i skomputeryzowana biblioteka posiadająca kilkadziesiąt tysięcy woluminów. Przy szkole działa kilka kół zainteresowań, kabaret oraz chluba i "artystyczny produkt eksportowy" szkoły i miasta - Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" prowadzony od początku istnienia przez założyciela i choreografa, obecnie nauczyciela brańskiej szkoły Mirosława Szymańskiego. Na bazie młodzieży z miejscowej szkoły funkcjonuje w mieście orkiestra dęta przy OSP, którą założyli Stanisław Miałchowski i Wojciech Ostrowski - nauczyciel historii.
Następnie głos zabrał współtwórca Liceum Ogólnokształcącego i przyjaciel szkoły, ks. Roman Wodyński. Słowa, jakie skierował pod adresem przybyłej młodzieży były wypowiadane z wielką serdecznością i szacunkiem dla gości. Ksiądz Dziekan nie ukrywał, że darzy wielkim sentymentem i szczerym uczuciem LO w Brańsku. Powiedział: "Kocham tę szkołę, bo to moja szkoła".
W dalszej część odbyła się prezentacja twórczości artystycznej i sprawności sportowych, gdzie uczniowie klas licealnych prezentowali swoje umiejętności.
Absolwenci brańskiego liceum ukończyli bądź są studentami wielu renomowanych uczelni w Polsce. Wśród nich są księża, aktor, nauczyciele, informatycy, inżynierowie, finansiści, ekonomiści, pracownicy administracji publicznej, socjologowie i wielu innych, którzy swoją postawą afirmują dobre imię szkoły.
Szkoła osiąga wiele sukcesów w różnych dziedzinach na szczeblu rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Kadra pedagogiczna w 100% ma wyższe wykształcenie. Jeden nauczyciel (ksiądz katecheta) posiada tytuł naukowy doktora, a wielu innych stopnie specjalizacji zawodowej. Doskonała kadra i warunki dydaktyczne pozwalają szkołę w Brańsku określić mianem "Szkoła XXI wieku". Młodzież, która zechce się tu kształcić z pewnością będzie zadowolona ze swojego wyboru.
Zapraszamy - przekonajcie się sami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2024 roku.

Więcej ...

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do opactwa

2024-04-30 07:47
Ludovic Duée

fr.wikipedia.org

Ludovic Duée

Kapitan drużyny Saint-Nazaire - nowych zdobywców tytułu mistrzów Francji w siatkówce, 32-letni Ludovic Duee kończy karierę sportową i wstępuje do opactwa Lagrasse. Jak poinformował francuski dziennik „La Croix”, najlepszy sportowiec rozegrał swój ostatni mecz w niedzielnym finale z reprezentacją Tours 28 kwietnia i teraz poprosi o dołączenie do tradycjonalistycznej katolickiej wspólnoty kanoników regularnych w południowo-francuskim departamencie Aude.

Więcej ...

Madonno z Puszczy, módl się za nami...

2024-05-01 20:29

Karol Porwich/Niedziela

Początki kultu Madonny z Puszczy sięgają przełomu XVII i XVIII w. Wiadomo, że w pierwszej połowie XVII stulecia w świątyni znajdowało się 18 wotów oraz 6 nici korali.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst