Sportowe sprawozdanie

Ostatnie dni były bardzo udane dla polskiego sportu. W żużlu Biało-Czerwoni zdominowali indywidualne mistrzostwa świata, a lekkoatleci przywieźli ze światowego czempionatu w Dosze 6 medali

Bartosz Zmarzlik został indywidualnym mistrzem świata na żużlu. Zwycięstwo w cyklu Grand Prix zapewnił sobie w ostatniej, dziesiątej rundzie, rozegranej 5 października na toruńskiej Motoarenie. 24-letni wychowanek gorzowskiej Stali jest trzecim mistrzem świata z Polski – wcześniej po tytuł sięgnęli Jerzy Szczakiel (1973 r.) i Tomasz Gollob (2010 r.). To nie pierwszy medal IMŚ w jego kolekcji – przed 3 laty wywalczył brąz, a w ubiegłym roku srebro.

Dzień wcześniej indywidualnym mistrzem świata juniorów został z kolei Maksym Drabik. To jego drugie mistrzostwo w karierze (pierwszy raz triumfował w 2017 r.) i tym samym został on pierwszym w historii Polakiem, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium IMŚJ. Finałowa runda zmagań o światowy czempionat najmłodszych żużlowców, rozegrana w czeskich Pardubicach, wyłoniła także wicemistrza świata i zdobywcę brązowego medalu, którymi zostali wychowankowie Unii Leszno, kolejno: Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

W dniach 27 września – 6 października w Dosze w Katarze odbywały się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Polacy zakończyli zmagania z sześcioma krążkami, w tym z jednym z najcenniejszego kruszcu, który wywalczył Paweł Fajdek w rzucie młotem (po raz 4. z rzędu!). W tej samej konkurencji brąz zawisł na szyi Wojciecha Nowickiego, a wśród kobiet srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow. Drugie miejsce zajęła kobieca sztafeta 4 × 400 m, brązowe medale zdobyli natomiast: Piotr Lisek w skoku o tyczce i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m.

2019-10-08 14:18