Reklama

Strumień łaski

Mirosława Redlewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Charis papieża Franciszka w diecezji toruńskiej” – to tytuł spotkania, które odbywało się 5 października w kościele pw. Ducha Świętego w Toruniu. Zgromadzili się na nim liderzy i przedstawiciele wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji oraz różnych stowarzyszeń i grup, dla których doświadczenie chrztu w Duchu Świętym jest jednym z kluczowych wydarzeń na drodze wiary, nawrócenia, formacji i posługi w Kościele katolickim.

Okazją do spotkania było powołanie 9 czerwca przy Stolicy Apostolskiej z inicjatywy papieża Franciszka nowego organizmu, który wspierałby zróżnicowaną rzeczywistość, do której należą wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, stowarzyszenia wiernych świeckich, szkoły ewangelizacji czy grupy modlitewne. Intencją papieża jest pomagać w rozwijaniu się wszystkim, którzy przeżyli odnowienie wiary przez otwarcie się na działanie Ducha Świętego. Chodzi o to, by cały Kościół katolicki mógł poprzez jedność wspólnot, ewangelizację, służbę ubogim oraz otwarcie ekumeniczne zostać objęty „strumieniem łaski Bożego Ducha”. Ten papieski akt stanowi potwierdzenie autentyczności doświadczenia chrztu w Duchu Świętym w Kościele katolickim, a także wyznacza nowy etap drogi dla całej rzeczywistości Odnowy, by pomagać w odnowieniu osobistej wiary każdemu katolikowi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie poprowadził ks. Andrzej Kowalski, referent ds. nowej ewangelizacji i formacji wiernych świeckich, koordynator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym i dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji. Posługę muzyczną podjął zespół Projekt Przebudzenie, który tworzą liderzy uwielbienia warszawskich katolickich wspólnot charyzmatycznych.

Zwieńczeniem spotkania było przejście do bazyliki katedralnej, gdzie sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego z okazji konsekracji tej świątyni, widocznego znaku jedności wszystkich diecezjan z biskupem ordynariuszem.

Podziel się:

Oceń:

2019-10-16 12:31

Wybrane dla Ciebie

Prałat na koniu z wielkim krzyżem. Góralska banderia konna - w drodze do Emaus

2026-04-07 08:46
Ks. prałat Władysław Zązel i góralska banderia konna

Parafia św. Marcina w Klikuszowej

Ks. prałat Władysław Zązel i góralska banderia konna

Ponad 40 jeźdźców z banderii konnej wyruszyło w lany poniedziałek 6 kwietnia z Klikuszowej koło Nowego Targu do Morawczyny niedaleko Ludźmierza w góralskiej procesji z Chrystusem Zmartwychwstałym - w drodze do Emaus. Na jednym z koni podążał, trzymając w ręku wielki drewniany krzyż, ks. prałat Władysław Zązel.

Więcej ...

Obrońca ks. Olszewskiego: Niszczeje dzieło, które zaczął budować ks. Michał

2026-04-07 10:26
Mec. Krzysztof Wąsowski

Telewizja wPolsce24

Mec. Krzysztof Wąsowski

„To jest jak sinusoida, bo (…) każdy miły gest policjanta na dozorze, czy jakichś ludzi, których ks. Michał Olszewski spotyka tam, gdzie mieszka, od razu napawa go totalnym optymizmem, a z drugiej strony, jest taki zjazd i straszny dół, kiedy on sobie znowu uświadamia to, co go spotyka, czyli skrajna niesprawiedliwość i nieuczciwość” - powiedział mec. Krzysztof Wąsowski na antenie telewizji wPolsce24 pytany o stan zdrowia ks. Michała Olszewskiego.

Więcej ...

USA/ Trump: zgadzam się wstrzymać bombardowania i ataki na Iran na okres dwóch tygodni

2026-04-08 07:11

PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę, że zgodził się na pakistańską propozycję dwutygodniowego zawieszenia broni pod warunkiem, że Iran zgodzi się na natychmiastowe otwarcie cieśniny Ormuz. Ocenił też, że negocjacje pokojowe z Iranem osiągnęły duży postęp.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Była radna KO cieszyła się ze spalenia krzyża. Teraz...

Wiadomości

Była radna KO cieszyła się ze spalenia krzyża. Teraz...

Osiem słów Zmartwychwstałego:

Wiara

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Kogo szukasz?"

Trump o Iranie: tej nocy zginie cała cywilizacja. Nie...

Wiadomości

Trump o Iranie: tej nocy zginie cała cywilizacja. Nie...

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Wiadomości

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Co z postem w Wielką Sobotę?

Wiara

Co z postem w Wielką Sobotę?

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy w Poniedziałek Wielkanocny udział we Mszy św. jest...

Kościół

Czy w Poniedziałek Wielkanocny udział we Mszy św. jest...

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...

Kościół

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...