Reklama

Drogowskazy

Jacy tak naprawdę jesteśmy?

Byliśmy świadkami ogromnej walki przedwyborczej między różnymi ugrupowaniami partyjnymi, które musiały sprecyzować swoje programy wyborcze. Ze smutkiem zauważam, że wartości chrześcijańskie dla wielu naszych braci Polaków straciły swoje znaczenie. Myślę więc, że wyniki wyborów, które przynoszą radość PiS-owi, powinny jednak być przedmiotem zastanowienia biskupów i duszpasterzy oraz wszystkich, którzy w sposób odpowiedzialny patrzą w przyszłość zarówno naszej ojczyzny, jak i Europy, i świata.

Przy okazji zastanówmy się, na czym polega głośny już podział polskiego społeczeństwa – niektórzy mówią tu tylko o podziale politycznym. Chciałbym zauważyć, że w Polsce są ludzie, którzy opowiadają się za tradycją chrześcijańską, za naszą dotychczasową kulturą, za rodziną, dla których istnieje świat wartości, który ma także wymiar patriotyczny. Ale istnieje też druga grupa Polaków, podążająca za opcją, która nie uznaje powyższego świata wartości, która utożsamia się z opcjami lewackimi – za tzw. swobodą moralną, „nowościami” w dziedzinie etyki itp. Są wreszcie tacy, którzy mają wręcz chorobliwy stosunek do wszystkiego, co jest związane z Dekalogiem i Kościołem.

Reklama

Jest to więc konkretny materiał do głębszego studium i analiz.

Ruch „Europa Christi” w trosce o wyraz naszej szeroko pojętej kultury przypomina to, co przekazywał nam św. Jan Paweł II. Jego nauczanie jest ciągle żywe i aktualne, o czym mogliśmy się przekonać podczas spotkania modlitewnego „Polska pod Krzyżem” we Włocławku – wydawało się, że Ojciec Święty w ten wieczór przybył, żeby przekazać nam to ważne przesłanie. To permanentny program pracy ewangelizacyjnej i wychowawczej.

Podejmujemy też obecnie w Ruchu „Europa Christi” bardzo dużą pracę nad Kartą Praw Rodziny. Sesje kongresowe, które odbyły się ostatnio w Lublinie i w Warszawie, oraz sesja, która odbędzie się 11 listopada br. we Wrocławiu, podejmują tematy tego ważnego dokumentu Stolicy Apostolskiej i Jana Pawła II – Papieża Rodziny. Ciągle staramy się też o to, by św. Jan Paweł II został ogłoszony współpatronem Europy i doktorem Kościoła. Jego hasło z 22 października 1978 r.: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – jest wyjątkowo ważne dla ludzi XXI wieku.

2019-10-22 12:59

Wybrane dla Ciebie

Komisja ds. pedofilii: traumą dla dziecka był nie tylko sam czyn, ale również kontakt z organami procesowymi

2021-07-27 20:10

pixabay.com

Traumą dla dziecka był nie tylko sam kontakt seksualny, ale również kontakt z organami procesowymi; właściwie nie było strony, która dbałaby o jego dobro - mówiła wiceprzewodnicząca komisji ds. pedofilii Hanna Elżanowska, omawiając wyniki pierwszego raportu tego organu

Więcej ...

"Rzeczpospolita": Paszport dla wybranych

2021-07-28 07:27

Materiał prasowy

Tysiące ozdrowieńców nie może otrzymać certyfikatu covidowego, nawet jeśli wirusa wykryto u nich testem antygenowym - pisze w środowym wydaniu "Rzeczpospolita".

Więcej ...

IO Tokio: pierwszy złoty medal dla reprezentantki Filipin „za wstawiennictwem Maryi”

2021-07-28 13:59

PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Na trwających w Tokio Letnich Igrzyskach Olimpijskich złoty medal w podnoszeniu ciężarów zdobyła Hidilyn Diaz. Jest to pierwszy złoty medal olimpijski w historii Filipin. Diaz, głęboko wierząca katoliczka, zawdzięcza swój sukces "wstawiennictwu Matki Bożej". List gratulacyjny otrzymała od Konferencji Biskupów Filipin.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Franciszek na Jasnej Górze

Franciszek

Franciszek na Jasnej Górze

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

Polska

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Święci i błogosławieni

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania