Reklama

Książki

Pod patronatem „Niedzieli”

Dotrwaj do świtu! O „Nocnym Złodzieju” o. Adama Szustaka

„Nocny Złodziej” jest książką całkowicie odmienną od wcześniejszych publikacji o. Adama Szustaka OP. „(...) to dzieło bardzo intymne, skupione, mocno wykraczające poza napisany tekst, ponieważ wynikające z modlitwy i osobistych, głębokich spotkań z Bogiem. Tej książki nie da się więc przeczytać niczym powieści – od początku do końca, bez pauz i bez przerw na refleksję. Jednocześnie «Nocny Złodziej» ma w sobie coś z dobrego kryminału, ponieważ jest książką, która niesamowicie czytelnika wciąga, a raczej «przyciąga» swoim wewnętrznym urokiem i blaskiem” – tak na łamach portalu Stacja7 recenzuje książkę jej redaktor Zuzanna Marek. Każdy rozdział to jedno spotkanie z Bogiem, rozpoczynające się od fragmentu z Pisma Świętego. Ojciec Adam w komentarzach scen biblijnych przywołuje ich kontekst kulturowy i historyczny, pobudza wyobraźnię czytelnika ciekawymi skojarzeniami. Na zakończenie zaprasza na chwilę rozmowy z Bogiem, staje się towarzyszem czytelnika i jego przewodnikiem na tej drodze. Co warte podkreślenia, część z załączonych modlitw to duchowy owoc trzymiesięcznej pieszej pielgrzymki o. Szustaka do Jerozolimy.

Początków książki należy szukać w serii internetowych rekolekcji adwentowych autora pt. „Nocny Złodziej. Rekolekcje dla tych, którzy czekają na świt”, opracowanych w 2012 r. przez raczkujący wówczas portal Stacja7. „«Nocny Złodziej» jest dla mnie czymś w rodzaju wspólnej wędrówki oraz wspólnej modlitwy z naszymi czytelnikami” – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7. „Nocny Złodziej” to publikacja niosąca nadzieję. „Zapraszam Cię, by potraktować czytanie tej książki jako nietypowe rekolekcje, które sam sobie zorganizujesz wieczorami lub nocami, siadając z Bogiem nad Jego Słowem” – zachęca o. Szustak. I dodaje: „Spróbuj dać sobie chociaż drobną szansę na to, że Bóg będzie mógł do Ciebie przyjść. Szczególnie jeśli jesteś kimś, kto siedzi w ciemności, w mroku i nieprzeniknionej nocy, bo to jest książka właśnie dla tych, którzy czekają na świt”. „Nocny Złodziej” dołącza do wcześniej wydanych przez Stację7 tytułów autorstwa o. Szustaka – „Strasznej książki” i „Szustej rano”. Nawiązuje do nich dbałością o szczegóły i estetykę.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Książka dla ambitnych katolików

2020-01-20 17:51

Artur Stelmasiak/Niedziela

Książka „Jutro Niedziela” to wspólne dzieło ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego

W Sekretariacie KEP odbyła się prezentacja książki pt. „Jutro Niedziela”, która pomaga osobom świeckim i duchownym lepiej przygotować się do niedzielnej Eucharystii. - To książka dla ambitnych, którzy chcą bardziej świadomie przeżyć niedzielę - mówił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski

Więcej ...

Joseph Ratzinger: Czy Kościół będzie święcił żonatych mężczyzn? (sprostowanie)

2020-01-21 15:50

Grzegorz Gałązka

W związku z dyskusją wokół książki kard. Roberta Saraha: "Z głębi naszych serc” nt. kapłaństwa, ze szczególnym uwzględnieniem celibatu, wydaną 15 stycznia przez francuskie wydawnictwo "Fayard" z tekstem Benedykta XVI, hiszpański portal Religión Digital przytoczył opinię ks. prof. Josepha Ratzingera z 1970 r. jakoby przyszły papież Benedykt XVI, przewidywał, że w przyszłości Kościół będzie udzielał święceń kapłańskich żonatym mężczyznom. Niestety słowa ks. prof. Ratzingera zostały przez ten portal opacznie zinterpretowane.

Więcej ...

W setną rocznicę urodzin F. Felliniego Watykan chce przypomnieć jego związki z religią

2020-01-22 08:43

wikipedia.org

Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin Federico Felliniego kilka instytucji watykańskich i rzymskich przygotowało projekt, mający za zadanie ukazanie osobistej wiary słynnego włoskiego reżysera i tematyki religijnej w jego filmach. Pomysłodawcami przedsięwzięcia, zatytułowanego „Potrzebuję wierzyć. Federico Fellini a sacrum”, są Papieski Uniwersytet Salezjański, Instytut Nauk Religijnych im. Aberto Marvellego i Ośrodek Kulturalny im. Pawła VI w Rimini we współpracy z krytykami filmowymi, naukowcami i przyjaciółmi twórcy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Etiopia: tragedia podczas prawosławnej Epifanii

Wiadomości

Etiopia: tragedia podczas prawosławnej Epifanii

Watykan: papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Aktualności

Watykan: papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

Wiadomości

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra