Reklama

Skala czynienia dobra

2019-11-05 12:48

K. W. za KAI
Niedziela Ogólnopolska 45/2019, str. 9

Caritas Polska podsumowała ostatnie 2 lata swojej działalności. Raport otrzymali wszyscy polscy biskupi

Blisko 14 tys. ton żywności przekazanych każdego roku ubogim w Polsce, prawie 93 mln zł, które trafiły na pomoc dla potrzebujących w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej, ok. 1 tys. ośrodków pomocy na terenie całego kraju i 100 tys. wolontariuszy działających w 44 Caritas diecezjalnych – takie m.in. dane zostały zawarte w tym raporcie, obejmującym okres od lipca 2017 r. do sierpnia 2019 r. czyli okres, gdy funkcję dyrektora instytucji sprawuje ks. Marcin Iżycki.

Działania Caritas Polska to kilkaset projektów realizowanych każdego dnia w Polsce i na całym świecie, w bardzo wielu obszarach życia społecznego. Za hasłami i liczbami stoi jednak zawsze konkretny człowiek potrzebujący pomocy, którego życie – dzięki innym konkretnym ludziom – ma szansę się zmienić. Bezdomny Marek, niepełnosprawny 4-letni Michałek, uzdolnione muzycznie dziewczynki z niezamożnej wielodzietnej rodziny czy Salim z Aleppo – to bohaterowie, których historie także zostały przedstawione w raporcie Caritas.

Reklama

Raport zwraca również uwagę na jedną z nowo podjętych inicjatyw – ogólnopolską kampanię „Polska Pomaga”, realizowaną razem z TVP po to, by pokazać bogactwo działań pomocowych Caritas i zachęcić Polaków do pomagania. Symbolem pomocowych działań w Polsce stały się Świeca Caritas i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – inicjatywy podejmowane przez Caritas w okresie świąt Bożego Narodzenia. „Polska Pomaga” to również organizowane 2 razy do roku koncerty charytatywne, które są gestem międzynarodowej solidarności wobec kryzysów humanitarnych w świecie, a jednocześnie – formą podziękowania dla darczyńców.

Raport systematyzuje obszary zaangażowania Caritas Polska w kraju, a także omawia liczne projekty realizowane przez tę instytucję za granicą.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem