Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych dla papieża

Krzysztof Zaremba

Spotkanie promocyjne albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”

Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”, inicjator i jeden z głównych organizatorów dorocznej Mszy św. papieskiej na stadionie w Wałbrzychu, zaprezentowało pamiątkowy album „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”. Publikacja albumu zrealizowana została w roku, w którym Msza św. papieska odbyła się już po raz piętnasty

Wśród zaproszonych na prezentację gości znalazł się bp Ignacy Dec, wielki orędownik modlitewnych spotkań na wałbrzyskim stadionie w każdą rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Ksiądz Biskup co roku obejmuje honorowy patronat nad tymi uroczystościami i pełni rolę ich gospodarza. Na prezentację albumu przybyli również wałbrzyscy księża oraz świeccy, którzy na przestrzeni kilkunastu lat angażowali się w sprawę organizacji Mszy papieskich na stadionie, m.in.: ks. Zbigniew Stanek SAC, ks. inf. Józef Strugarek, ks. Krzysztof Ora, ks. Krzysztof Moszumański, ks. Jan Gargasewicz, ks. Wiesław Rusin, ks. Piotr Kopera SAC oraz Beata Mucha, Mariusz Gawlik, Piotr Wojnowski, Dorota Bednarek, członkowie Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”, Kamil Zieliński, obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz jego poprzednik Piotr Kruczkowski, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, Tomasz Pluta.

Na początku spotkania prezes SLJP II Mariusz Gawlik powitał przybyłych gości, po czym wiceprezes Beata Mucha przedstawiła historię stowarzyszenia i scharakteryzowała specyfikę jego działalności, w kontekście zarówno organizacji corocznych spotkań modlitewnych na wałbrzyskim stadionie, ale także innych wydarzeń, jak na przykład Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”, akcji Sygnał Wolności czy innych imprez, które zawsze promowały nauczanie św. Jana Pawła II. Bp Ignacy Dec podzielił się z zebranymi wspomnieniami osobistych przeżyć czasu bezpośrednio po śmierci papieża Jana Pawła II, powrotu do kraju z Ziemi Świętej, gdzie w tym czasie przebywał, następnie organizacji pierwszej Mszy na wałbrzyskim stadionie. Ksiądz Biskup podkreślił, że jest to wielkie osiągnięcie, że w takiej formie i z zachowaniem niezwykłego klimatu Msza św. papieska przetrwała do dnia dzisiejszego, za co podziękował organizatorom i wszelkim służbom zaangażowanym w to dzieło. W dalszej części przemówienia Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność za zrealizowanie pomysłu wydania albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”, który dokumentuje zarówno pod względem graficznym, jak i tekstowym piętnaście Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu odprawianych na początku o beatyfikację Jana Pawła II, następnie jego kanonizację, a od 2015 r. w intencjach Polski, ziemi wałbrzyskiej i jej mieszkańców. Biskup Ignacy zachęcał, by to dzieło było w przyszłości kontynuowane i przekazywane młodszemu pokoleniu zarówno duchownym, jak i ludziom świeckim.

Reklama

Prezydent Roman Szełemej, zabierając głos, wyraził słowa uznania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dotychczasowych papieskich Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu i zadeklarował, że miasto będzie w dalszym ciągu wspierać to dzieło.

Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał egzemplarz albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”. Organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, w tym sponsorom – wśród nich znalazła się Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, Nadleśnictwo Świdnica – Lasy Państwowe, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” i miasto Wałbrzych.

2019-11-05 13:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pierwszy raz uczestniczę w tak wysokim jubileuszu

2020-05-31 00:00

Ks. Grzegorz Umiński

Pamiątkowe zdjęcie wyjątkowym jubilatem

Wyjątkowy jubileusz 75-lecia przyjęcia święceń kapłańskich obchodził 27 maja, ks. Józef Lisiak SAC, który na co dzień mieszka w pallotyńskiej wspólnocie w Wałbrzychu w par. Św. Franciszka z Asyżu.

Więcej ...

Częstochowa: Transmisja telewizyjna święceń prezbiteratu

2020-05-18 14:23

Z powodu pandemii koronawirusa święcenia diakonatu i prezbiteratu będą musiały odbyć się przy ograniczonym udziale wiernych. Transmisję z tych wydarzeń przekaże Studio TV "Niedzieli" na portalu www.niedziela.pl

Więcej ...

Otworzyliśmy drzwi naszych domów

2020-05-31 00:21

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach stał się Wieczernikiem. Cztery wspólnoty - Dom Boży, Lew Judy, Koinonia Jan Chrzciciel oraz Porta Coeli przeżywały wigilię Zesłania Ducha Świętego. Eucharystii przewodniczył ks. prof. Mariusz Rosik.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Abp Depo do neoprezbiterów: wchodzicie na drogę zmagań o...

Niedziela Częstochowska

Abp Depo do neoprezbiterów: wchodzicie na drogę zmagań o...

Kraków: nieznany film z bł. Zbigniewem Strzałkowskim,...

Polska

Kraków: nieznany film z bł. Zbigniewem Strzałkowskim,...

Zarządzenia dotyczące programu duszpasterskiego diecezji...

Aspekty

Zarządzenia dotyczące programu duszpasterskiego diecezji...

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...

Wiadomości

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...