Reklama

Krzysztof Zaremba
Spotkanie promocyjne albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”

Wałbrzych dla papieża

2019-11-05 13:08

Krzysztof Zaremba
Edycja świdnicka 45/2019, str. 8

Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”, inicjator i jeden z głównych organizatorów dorocznej Mszy św. papieskiej na stadionie w Wałbrzychu, zaprezentowało pamiątkowy album „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”. Publikacja albumu zrealizowana została w roku, w którym Msza św. papieska odbyła się już po raz piętnasty

Wśród zaproszonych na prezentację gości znalazł się bp Ignacy Dec, wielki orędownik modlitewnych spotkań na wałbrzyskim stadionie w każdą rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Ksiądz Biskup co roku obejmuje honorowy patronat nad tymi uroczystościami i pełni rolę ich gospodarza. Na prezentację albumu przybyli również wałbrzyscy księża oraz świeccy, którzy na przestrzeni kilkunastu lat angażowali się w sprawę organizacji Mszy papieskich na stadionie, m.in.: ks. Zbigniew Stanek SAC, ks. inf. Józef Strugarek, ks. Krzysztof Ora, ks. Krzysztof Moszumański, ks. Jan Gargasewicz, ks. Wiesław Rusin, ks. Piotr Kopera SAC oraz Beata Mucha, Mariusz Gawlik, Piotr Wojnowski, Dorota Bednarek, członkowie Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”, Kamil Zieliński, obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz jego poprzednik Piotr Kruczkowski, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, Tomasz Pluta.

Na początku spotkania prezes SLJP II Mariusz Gawlik powitał przybyłych gości, po czym wiceprezes Beata Mucha przedstawiła historię stowarzyszenia i scharakteryzowała specyfikę jego działalności, w kontekście zarówno organizacji corocznych spotkań modlitewnych na wałbrzyskim stadionie, ale także innych wydarzeń, jak na przykład Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”, akcji Sygnał Wolności czy innych imprez, które zawsze promowały nauczanie św. Jana Pawła II. Bp Ignacy Dec podzielił się z zebranymi wspomnieniami osobistych przeżyć czasu bezpośrednio po śmierci papieża Jana Pawła II, powrotu do kraju z Ziemi Świętej, gdzie w tym czasie przebywał, następnie organizacji pierwszej Mszy na wałbrzyskim stadionie. Ksiądz Biskup podkreślił, że jest to wielkie osiągnięcie, że w takiej formie i z zachowaniem niezwykłego klimatu Msza św. papieska przetrwała do dnia dzisiejszego, za co podziękował organizatorom i wszelkim służbom zaangażowanym w to dzieło. W dalszej części przemówienia Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność za zrealizowanie pomysłu wydania albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”, który dokumentuje zarówno pod względem graficznym, jak i tekstowym piętnaście Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu odprawianych na początku o beatyfikację Jana Pawła II, następnie jego kanonizację, a od 2015 r. w intencjach Polski, ziemi wałbrzyskiej i jej mieszkańców. Biskup Ignacy zachęcał, by to dzieło było w przyszłości kontynuowane i przekazywane młodszemu pokoleniu zarówno duchownym, jak i ludziom świeckim.

Reklama

Prezydent Roman Szełemej, zabierając głos, wyraził słowa uznania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dotychczasowych papieskich Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu i zadeklarował, że miasto będzie w dalszym ciągu wspierać to dzieło.

Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał egzemplarz albumu „Wałbrzych dla Świętego Jana Pawła II”. Organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, w tym sponsorom – wśród nich znalazła się Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, Nadleśnictwo Świdnica – Lasy Państwowe, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” i miasto Wałbrzych.

Tagi:
Jan Paweł II Wałbrzych

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem