Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

W ubogich widać Chrystusa

Robert Karp

Młodzi w kamizelkach Caritas posługiwali przy stołach

Trzeci Światowy Dzień Ubogich obchodzono w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na modlitwie i wspólnym posiłku zgromadziło się blisko 200 potrzebujących. Spotkanie zorganizowała diecezjalna Caritas wraz ze wspólnotami ewangelizacyjnymi

Eucharystii przewodniczył dyrektor Caritas ks. Robert Kurpios. – Życzę wam tego, byście mogli być przede wszystkim dobrzy dla siebie, tzn. – byście pamiętali, że obok jest drugi człowiek, równie potrzebujący. Chcemy o was pamiętać nie tylko dzisiaj, ale zawsze. Uczycie nas ogromnej pokory wobec ludzkiej biedy i nędzy, tego, czego człowiek tak bardzo się lęka – powiedział kapłan do zgromadzonych w bielskim kościele.

Homilię wygłosił ks. Wojciech Pal. Przypomniał starodawną maksymę, że ludzie ubodzy są dla Kościoła skarbem. – Jesteście bogactwem. Dlaczego? Bo w was widać Chrystusa. Jesteście tą przestrzenią, w której można spotkać cierpiącego Chrystusa. Wasza bieda, wasza choroba, wasze pogubienie, wasza bezdomność to są miejsca, w których – w was i przez was – można spotkać Chrystusa – zaznaczył kaznodzieja.

Po liturgii w podziemiach świątyni zorganizowano wspólny posiłek. Przy stole posługiwali wolontariusze Szkolnych Kół Caritas oraz członkowie Wspólnoty Przymierza Miasto na Górze. Koncert ubogacony uwielbieniem, świadectwem i pantomimą zagrali muzycy ewangelizacyjnego zespołu SECiM.

Reklama

Anna Kolaska, przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas w bielskim „Reju”, przyznała, że zaangażowanie charytatywne weszło jej w krew. – Jesteśmy regularnie działającym kołem, które podejmuje różne akcje charytatywne. Byłam już w domu nauczona, że jeśli jest ktoś, kto ma mniej niż ja, a komu jestem w stanie pomóc, to robię to – wyjaśniła.

Tegoroczny Światowy Dzień Ubogich odbył się pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19)”. Bielskie obchody tego wydarzenia przygotowali wolontariusze Caritas, Wspólnoty Przymierza Miasto na Górze, bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień Nadzieja, wspólnoty Miłość i Łaska Chrystusa, Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

2019-11-26 12:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ubogich mamy i mieć będziemy

TD

Mieszkańcy Schroniska na agapie z bp. Janem Piotrowskim

Mottem przewodnim obchodów III Światowego Dnia Ubogich było hasło: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9, 19)

Więcej ...

Chrzestny czy sponsor?

pl.fotolia.com

Chrzestny elegancki, chrzestna zrobiona na bóstwo. Stoją szykowni tuż obok malucha przy kościelnej chrzcielnicy. Ale czy naprawdę wiedzą, że podejmują właśnie zadanie pilnowania ognia, który ma się palić na wieki?

Więcej ...

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

2020-08-04 10:11

plakat

W niedzielę, 23 sierpnia, w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach już po raz siódmy odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Abp Hoser o Medjugorje: po 40 latach kontrowersji sytuacja...

Kościół

Abp Hoser o Medjugorje: po 40 latach kontrowersji sytuacja...

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

40. PPW: Jedność w różnorodności

Niedziela Wrocławska

40. PPW: Jedność w różnorodności

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Wiadomości

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Rozwodów kościelnych nie ma!

Niedziela Łódzka

Rozwodów kościelnych nie ma!

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Francja

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami