Reklama

Polska

W Polsce karze się za mówienie prawdy o aborcji!

Archiwum Przemysława Sycza

Przemysław Sycz, Jacek Kotula, Mary Wagner

Rzeszowscy działacze Fundacji Pro - Prawo do życia: Przemysław Sycz i Jacek Kotula, wielokrotnie stawali przed sądem za obronę życia nienarodzonych dzieci. W ubiegłym roku, szpital Pro-Familia w Rzeszowie oskarżył obrońców życia o zniesławienie i wytoczył proces karny za organizowanie pikiet antyaborcyjnych oraz informowanie społeczeństwa, że w szpitalu dokonywane są aborcje eugeniczne.

10 marca br. odbyła się kolejna rozprawa, podczas której Sąd Rejonowy w Rzeszowie warunkowo umorzył postępowanie na okres dwóch lat oraz nałożył na rzeszowskich obrońców życia karę finansową. Działacze pro-life, zobowiązani są do wpłacenia po 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz do pokrycia kosztów sądowych. Sąd orzekł także w sprawie trzech banerów antyaborcyjnych, skonfiskowanych podczas pikiety w ubiegłym roku.

W opinii sądu Przemysław Sycz i Jacek Kotula narazili szpital Pro-Familia na zniesławienie przez informowanie opinii publicznej o czynach, które "nigdy tu nie miały miejsca”.

Reklama

Warto jednak przypomnieć, iż fakt, że w rzeszowskim szpitalu dokonuje się aborcji, potwierdziła m.in. Agata Rejman - położna, która nie wytrzymując presji psychicznej i powołując się na klauzulę sumienia odmówiła uczestniczenia w zabiegach przerywania ciąży. Pani Agata zeznawała podczas wcześniejszej styczniowej rozprawy Przemysława Sycza i Jacka Kotuli, podczas której, przez półtorej godziny mówiła o aborcyjnych praktykach dokonywanych w szpitalu. Sędzia jednak zignorował te zeznania, uznając je za „nieszczere”, odrzucił także wniosek, o przesłuchanie innych świadków, którzy mogliby potwierdzić jej zeznania.

- Wyrok, który wydał 10 marca rzeszowski sąd jest próbą cenzurowania prawdy i kneblowania ust działaczom pro-life w Polsce. Bo jak inaczej można nazwać wyrok skazujący za rzekome pomówienia szpitala Pro-Familia w Rzeszowie o czyny, które „nigdy tu nie miały miejsca”, skoro podczas procesu zostało udowodnione, że dokonywano w tym szpitalu aborcji - dzielił się w rozmowie z „Niedzielą” Przemysław Sycz. Rozmówca zwrócił uwagę, że „dyrekcja placówki sama mówiła o tym w udzielanych wywiadach”. - Jeśli mówilibyśmy nieprawdę to sąd powinien to udowodnić. A odnośnie tego zarzutu sąd w ogóle się nie wypowiedział - mówił działacz pro-life.

Obrońca życia zauważył, iż „bardzo niepokojące jest też to, że sąd próbuje ograniczać debatę publiczną, co nie przemawia na korzyść demokracji w naszym państwie”. Tym bardziej, że jak podkreślił „nie rozmawiamy o rzeczach błahych, ale chodzi o konkretną osobę, jaką jest dziecko, najbardziej bezbronne, bo jeszcze nienarodzone”.

Reklama

- Bez względu na to jak o tym, co robią, mówią sami aborterzy, aborcja to zabijanie! Nie zmienią tego żadne wyroki sądów. Oczywiście od tego absurdalnego wyroku odwołamy się do wyższej instancji. Nie damy się zastraszyć i nadal będziemy upominać się o prawa tych, którzy sami bronić się nie mogą - zaakcentował Przemysław Sycz. Zwrócił też, uwagę, że „cywilizacja śmierci ma po swojej stronie media i wielkie pieniądze, jednak to nie powinno i nie może przerażać i zniechęcać ludzi dobrej woli do działania”.

- Jeśli jesteś człowiekiem wierzącym, tym bardziej nie możesz zamykać oczu i udawać, że nic się nie dzieje, że o niczym nie wiesz. Wobec zła aborcji nie ma czegoś takiego jak postawa neutralna, bo jest to de facto przyzwolenie, by na twoich oczach, w twoim mieście ginęły nienarodzone dzieci, często tylko dlatego, że podejrzewa się, że mogą urodzić się chore. Zacznij działać, wyzbądź się obojętności! - zaapelował Przemysław Sycz.

Mówiąc o możliwościach walki w obronie nienarodzonych, nasz rozmówca wskazał na Fundację Pro - Prawo do życia, w której działają ludzie z całej Polski i której oddziały powstają w wielu miastach. Od kilku już lat fundacja organizuje kursy pro-life, liczne wystawy antyaborcyjne "Wybierz Życie" czy pikiety. Obrońca życia, poinformował nas także, że niebawem ruszy ogólnopolska zbiórka podpisów przeciwko aborcji, a swoją pomoc w tym dziele można zaoferować pisząc na adres kontakt@stopaborcji.pl . Na stronie internetowej Fundacji Pro - Prawo do życia, można m.in. zapoznać się z podejmowanymi inicjatywami, a także przeczytać ciekawy komentarz dotyczący wyroku w sprawie Przemysława Sycza i Jacka Kotuli pt: „Absurdalny wyrok, absurdalne uzasadnienie”.

2015-03-15 19:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Konkurs pro-life „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”: rekordowa liczba prac

pro-life.pl

Jedna z nagrodzonych prac

Rekordowo dużym powodzeniem cieszyła się tegoroczna 16. edycja ogólnopolskiego młodzieżowego konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Więcej ...

Chrzestny czy sponsor?

pl.fotolia.com

Chrzestny elegancki, chrzestna zrobiona na bóstwo. Stoją szykowni tuż obok malucha przy kościelnej chrzcielnicy. Ale czy naprawdę wiedzą, że podejmują właśnie zadanie pilnowania ognia, który ma się palić na wieki?

Więcej ...

Warszawa: pokaz filmu „Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński”

2020-08-03 21:08

Archiwum Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Wypowiedzi świadków życia kard. Wyszyńskiego, którzy mówią o nim w kontekście wielkich wydarzeń historycznych, ale i charakteryzują bardziej prywatny portret Prymasa Polski, zawiera film pt. „Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński”. W dniu 119. rocznicy Prymasa Tysiąclecia obraz zaprezentowano w Domu Arcybiskupów Warszawskich, w którym bohater filmu mieszkał przez niemal 30 lat.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Abp Hoser o Medjugorje: po 40 latach kontrowersji sytuacja...

Kościół

Abp Hoser o Medjugorje: po 40 latach kontrowersji sytuacja...

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Wiadomości

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Rozwodów kościelnych nie ma!

Niedziela Łódzka

Rozwodów kościelnych nie ma!

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Francja

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...

Wiadomości

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...