Reklama

Niedziela Częstochowska

Matka, która wszystko rozumie

Matki uczestniczą w różnych spotkaniach, ostatnio w „Nocnym kołataniu”

Archiwum Matek w Modlitwie

Matki uczestniczą w różnych spotkaniach, ostatnio w „Nocnym kołataniu”

Mama, która modli się za swoje ukochane dzieci, nikogo nie dziwi. A mama, która modli się nie tylko za swoje dzieci? Albo nie ma swoich, a otacza duchową opieką czyjeś? Czy możemy wtedy nazwać ją tym pięknym tytułem „mama”?

Możemy, a nawet musimy! Ruch „Matki w Modlitwie” jest tego doskonałym potwierdzeniem. Powstał on w 1995 r. w Anglii i rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów świata. Swoje miejsce znalazł także w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu. – W tym roku obchodziliśmy pięciolecie naszej działalności w parafii. Zanim jednak grupa powstała, została dobrze „przemodlona”. Pół roku zastanawiałam się, co będzie najlepszym pomysłem, co da ludziom słowo Boże, co pozwoli siebie nawzajem wspierać modlitwą. Natrafiłam na artykuł o „Matkach w Modlitwie” i tak wszystko się zaczęło – opowiada parafialna koordynatorka Katarzyna Ferdyn. Ruch otwarty jest na wszystkie kobiety – matki biologiczne i duchowe. Założenie jest proste: modlitwa za swoje dzieci, dzieci innych osób, ale także duchowa adopcja księży czy sióstr zakonnych. – Spotykamy się co poniedziałek. Mamy swoją książeczkę, zawsze rozważamy słowo Boże. Najpierw wołamy o Ducha Świętego, mamy materiał, na którym co tydzień pracujemy. Przede wszystkim musimy pracować nad sobą. Przez ten czas wiele się także i w nas zmieniło. „Matki w Modlitwie” mają swoje krążki. Wpisujemy w nie osoby, za które się modlimy, na zakończenie zawierzamy je Matce Bożej – kontynuuje koordynatorka.

Matki modlą się również za dzieci nienarodzone i o poczęcia kolejnych dzieci. Zapoczątkowały w parafii coroczny Dzień Rodziny. Ponadto kontynuują nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i spotykają się na copiątkowej adoracji. Ruch parafialny liczy 14 kobiet. – Grupa powinna mieć 8 osób, ale nas mimo wszystko jest za mało i nie możemy się rozdzielić. Przez ten cały czas była rotacja, jedne kobiety przychodziły, inne z różnych powodów odchodziły. Wierzę, że będzie nas więcej, bo jest o co się modlić. Podejmujemy także częste posty i jeździmy razem w różne miejsca. Ostatnio byłyśmy na Jasnej Górze, na „Nocnym kołataniu” o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego – dodaje Katarzyna Ferdyn.

Reklama

– Bardzo cieszy obecność w parafii „Matek w Modlitwie”. To ruch aktywny, widoczny, angażujący się także w życie Kościoła, ale przede wszystkim wspierający modlitwą tak ogromną liczbę ludzi – mówi proboszcz parafii ks. dr Jacek Reczek. A mamy są wdzięczne za pomoc, miejsce i duchową opiekę proboszcza nad grupą.

Modlitwy zostają wysłuchane. Jak mówi Katarzyna Ferdyn, która sama jest biologiczną matką, przez ten czas wymodliła dwoje dzieci dla par, które poprosiły o duchowe wsparcie. Bóg obdarza wielkimi łaskami tych, którzy o to proszą. Dzieci odzyskują zdrowie, a mamy – pokój serca.

2020-07-21 13:16

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Adobe. Stock.

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Więcej ...

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”

Więcej ...

69. rocznica Apelu Jasnogórskiego - wielkiej narodowej modlitwy Polaków

2022-12-07 21:43

Karol Porwich/Niedziela

8 grudnia mija 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy kierowanej do Maryi, Królowej Polski, w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

NBP: Jacek Kurski nowym przedstawicielem Polski w Radzie...

Wiadomości

NBP: Jacek Kurski nowym przedstawicielem Polski w Radzie...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...