Reklama

Niedziela Lubelska

Ewangelia życia

Kościół głosi nienaruszalność życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego o uznaniu aborcji eugenicznej za niezgodną z Konstytucją RP, w Lublinie i innych miastach rozpoczęła się fala protestów. Zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci z powodu ich prawdopodobnej ciężkiej lub śmiertelnej choroby rozpętali na ulicach prawdziwą wojnę. Nazywając siebie obrońcami praw kobiet i zwolennikami wolności wyboru, nie podjęli rzeczowej dyskusji z obrońcami życia, ale narzucili narrację ulicznych burd, wulgarnych oskarżeń, niszczenia kościołów i profanacji.

– Jestem zbulwersowana tym, co się dzieje na ulicach naszych miast, również w Lublinie, mieście, gdzie jest KUL, gdzie tyle lat pracował św. Jan Paweł II. Modlę się za tych ludzi o ich opamiętanie – powiedziała pani Halina, emerytowana nauczycielka. – Nauczanie Kościoła nie zmieniło się. Zawsze było za prawdą, za człowiekiem. Skąd dziś taka agresja na ulicach miast, taka agresja wobec Kościoła? Kuszenie szatana nie zmieniło się. Zawsze było skierowane przeciwko człowiekowi, przeciwko prawdzie, przeciwko Kościołowi – skomentował pan Krzysztof. – Jednak bramy piekielne Kościoła nie przemogą. Jezus powiedział: nie lękajcie się, ja jestem w wami. My też jesteśmy z Kościołem – zapewnił właściciel renomowanej firmy w centrum Lublina.

Rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz podkreślił, że „Kościół ma prawo głosić Ewangelię życia”. Przypomniał, że „Kościół od samego początku głosi nienaruszalność życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie zmieniło się to przez 2 tys. lat pod wpływem różnych antykościelnych ideologii, nie zmieni również dzisiaj”. W odniesieniu do zaistniałych sytuacji, powiedział: – Każdy ma prawo do protestowania, jeśli jego zachowanie nie zagraża bezpieczeństwu innych, nie rani uczuć religijnych, ani nie obraża. Profanowanie kościołów nie jest dopuszczalną formą protestów, jest to zwykłe barbarzyństwo i chuligaństwo. Podkreślił też, że Kościół w Polsce zachęca do dialogu na temat sposobów ochrony prawa do życia oraz praw kobiet, a także apeluje o nieeskalowanie napięć i modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych oraz rodziców, którzy oczekują potomstwa, a także o nawrócenie tych, którzy stosują przemoc.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2020-11-04 10:46

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Miłość i nadzieja silniejsze od zła i okrucieństwa

Niedziela rzeszowska 2/2020, str. I

Grażyna Kołek/Niedziela

Jak co roku, dzień Świętych Młodzianków był okazją do przypomnienia o świętości ludzkiego życia i potrzebie jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci.

Więcej ...

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Więcej ...

Polskie akcenty w sercu Castel Gandolfo. Niezwykłe miejsce, które trzeba odwiedzić

2026-08-09 20:05

Adobe Stock

Przez dekady Castel Gandolfo służyło papieżom jako miejsce letniego odpoczynku i modlitwy. Dziś te wyjątkowe wnętrza są otwarte dla pielgrzymów i turystów z całego świata. Co ciekawe, w pałacowych murach odnajdziemy niezwykle mocne i wzruszające polskie akcenty

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

Wiara

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które...

Wiara

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które...

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wiara

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

USA: czy Coca-Cola dyskryminuje imię Jezusa na swoich...

Wiadomości

USA: czy Coca-Cola dyskryminuje imię Jezusa na swoich...

Na Madagaskarze masowo znikają dzieci

Wiadomości

Na Madagaskarze masowo znikają dzieci

Filip Gurłacz: Każdy niesie swój krzyż; nie da się go...

Wiara

Filip Gurłacz: Każdy niesie swój krzyż; nie da się go...

Wizerunek świętego Jana Pawła II sprofanowany podczas...

Wiadomości

Wizerunek świętego Jana Pawła II sprofanowany podczas...

Medjugorie: Zatrzymany Polak przyznał się do winy i...

Wiadomości

Medjugorie: Zatrzymany Polak przyznał się do winy i...

Włochy: kilka kościołów uszkodzonych w trzęsieniu...

Wiadomości

Włochy: kilka kościołów uszkodzonych w trzęsieniu...