Reklama

Niedziela Częstochowska

Na kolanach Ojca

SNE Częstochowa/YouTube

Niezależnie od tego, na jakim etapie życia i duchowości jesteś, każdy z nas może usiąść na kolanach Ojca – te słowa już na wejście usłyszeli uczestnicy Seminarium Odnowy Wiary (SOW).

Seminarium to 12 tygodni głoszenia Ewangelii, które ma doprowadzić do spotkania żywego Boga. Składają się na nie indywidualna praca z podręcznikiem i cotygodniowe spotkania prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji (na żywo lub on-line) w parafiach: św. Ireneusza BM (DA Emaus), NMP Zwycięskiej i św. Stanisława BM (Częstochowa), św. Lamberta w Radomsku i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu.

Pytania wagi ciężkiej

– Może kiedy patrzysz na twoje doświadczenie wiary, masz wrażenie, że robisz coś i nie wiesz po co? Chcesz wznieść się na wyżyny doświadczenia Boga, ale czujesz, że ktoś ciągnie cię w dół? Bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, to seminarium ma być momentem, w którym Bóg mówi: zaufaj Mi. Chcę wejść w twoje życie z nowością – powiedział podczas pierwszego spotkania w Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie ks. Michał Krawczyk. Zachęcał, aby pozwolić Bogu działać tak jak On chce i kiedy chce. „Tylko Ja znam plany, które mam względem was – wyrocznia Pana – plany pomyślności, a nie nieszczęścia” – cytował proroka Jeremiasza. – Bóg obiecuje, że Go odnajdziesz. Dać nam więcej i piękniej – to Jego pragnienie – podkreślił.

Jeśli chociaż jedna osoba doświadczyła Boga, to znaczy, że ty też możesz.

Podziel się cytatem

Ubranko zamiast ubrania

Reklama

Duszpasterz przestrzegał, że przeszkodą w sięganiu po słowo Boże może być brak rozwoju w wierze. – W życiu wiary często wyglądamy jak dorosły człowiek w ulubionej dziecięcej sukieneczce lub garniturku. SOW może być doświadczeniem odejścia od tego, co sentymentalne – zauważył. Zaznaczył, że wiara, która się nie rozwija, jest martwa, czyli jej nie ma. – Jeśli chociaż jedna osoba doświadczyła Boga, to znaczy, że ty też możesz. On nie będzie działał na siłę, nawet gdyby miało cię to uszczęśliwić. Bóg błogosławi decyzjom.

Ewangelia za kratami

Owocami przeżycia SOW sprzed ponad 20 lat podzieliła się Agnieszka, która po zakończeniu seminarium przez rok chodziła do aresztu śledczego i rozmawiała z więźniami. – Co tydzień słyszałam: „Dziewczynko, po coś przyszła do takiego złego miejsca?”. Miałam ogromną radość mówić im: „Jezus cię kocha, tylko przyjmij Go do serca”. W tym samym czasie SOW przeżywał jej obecny mąż Michał. – Pamiętam tylko słowo o niewiernym Tomaszu. To mnie złamało i narodziło na nowo dla Kościoła. Kościół to nasza matka, a Bóg dał nam w nim doświadczenie miłości – przyznał.

Decyduj!

– W czasie każdego spotkania będziesz zaproszony do decyzji. Niektóre mogą wydawać się śmieszne – dodał ks. Krawczyk, przypominając historię trędowatego Naamana, któremu prorok Elizeusz kazał się obmyć siedem razy w Jordanie. – Czasem to, co głupie, może otworzyć cię na coś bardzo głębokiego – podsumował.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wkładali ziarna do donic z ziemią. Przez ten gest powiedzieli: „Boże, chcę, abyś mnie rozwijał. Rób to, co uważasz za słuszne”.

2021-01-20 10:48

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Odnowić wiarę

Spotkanie odbyło się w krasnobrodzkim sanktuarium

Ks. Krzysztof Hawro

Spotkanie odbyło się w krasnobrodzkim sanktuarium

W diecezji zamojsko-lubaczowskiej w trzech parafiach wierni mogą wziąć udział w Seminarium Odnowy Wiary prowadzonym przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Więcej ...

Podhale: górale już w drodze na Jasną Górę

2021-07-23 12:52

mbludzm.pl

Górale z Podhala wyruszyli już na szlak pielgrzymi. Tym samym rozpoczęła się 23 lipca 40. Góralska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 31 lipca.

Więcej ...

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46
Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Ojciec Pio i epidemie

Wiara

Ojciec Pio i epidemie

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Polska

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Watykan: Papież ograniczył odprawianie Mszy św....

Kościół

Watykan: Papież ograniczył odprawianie Mszy św....

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Kościół

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej